AMD, Ryzen işlemci ailesinin beşinci yıl dönümünü son yıllarda elde ettiği gelişimi, inovasyonlarını ve liderliğini anlatan bir video ile kutladı. Ayrıca performans iyileştirmelerinden paketleme yetkinliği ve verimlilikteki gelişmelere kadar sektör için yeni standartlar belirlediklerini, gelecek yıllarda yenilik yapmaya devam etmeyi dört gözle beklediklerini de ekledi.

 

Yayınlanan bu özel videoda değinilen ana başlıklar ise şöyle;

· AMD, performans, verimlilik, bağlantı, süreç ve paketlemede liderliği sürdürmeye devam etmek için “Zen” mimarisine kendini adamış durumda.

· Oyunlarda ortalama %15 performans artışı sunan 3D V-cache, 2022 yılının ilk yarısında AM4 platformunda Ryzen tabanlı ürünlere geliyor.

· AM5, yeni nesil bağlantı – DDR5, PCIe Gen 5, en yeni Giriş / Çıkış standartları ve mevcut AM4 soğutucularla uyumluluk için 2022 yılı hedefleniyor.

· AMD, telekonferans için gürültü engelleme ve makine öğrenimi algoritmaları gibi sabit işlevli hızlandırıcılar üzerinde çalışıyor.

· AMD, dizüstü bilgisayarlarda güç verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için yeni güç durumları ve çoklu güç yönetimi profilleri üzerinde çalışıyor. 


Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)