Sayfa 1, toplam 4 1234 SonSon
Results 1 to 10 of 38
Like Tree1Beğeniler

Track müzik dosyalarını MP3'e yada tam tersine cevirmek

Bu sayfada Audio/Video/Grafik Tasarım kategorisindeki Bilgisayar Destekli Müzik forumunda Track müzik dosyalarını MP3'e yada tam tersine cevirmek başlıklı konu tartışılıyor; genelde Trackları Mp3'e cevirmek için proğram kullanırız. fakat ben kendimce bi yöntem buldum ve paylaşım dedim. konu belki daha önce ...

Silver Member ceceli Avatar
    Katılım tarihi
    03.05.2006
    Nereden
    kilis
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    3

Track müzik dosyalarını MP3'e yada tam tersine cevirmek

genelde Trackları Mp3'e cevirmek için proğram kullanırız. fakat ben kendimce bi yöntem buldum ve paylaşım dedim. konu belki daha önce acılmış yada bilenleriniz vardır ben tekrar bi teyit etmiş olurum.
    öncelikle ben Windows Media Player 10 sürümünü kullanıyorum ama diğer yeni sürümlerdede bu bölüm mevcutdur yanılmıyorsam.
    resimlerle anlatıyım
    Windows Media Player 10 acıyoruz ve Track tan mp3 e cevireceğimiz cd cdrom a takıyoruz.

burdan kopyala bölümünü tıklıyoruz

burdan Track dan Mp3'e cevirmek istediğmiz parcaları seciyoruz. ve genel ayarları yapmak için Araçlar/Secenekler yolunu izliyoruz.

karşımıza gelen pencereden Müzik kopyala sekmesini seciyoruz.

Burada kırmızı ila belirttiğim yerdeki ayarlar cok önemli
    biçimden ister MP3 ister Wav ve diğer Windows ses düzeylerine cevire bilirsiniz
    bi altdakı satırda bulunan Ses kalitesi bölümündeki cubuğu en kücük boyut durumuna getirin zira en yüksek duruma getirirseniz. ses kalitesinin yanında cevrilen normal Mp3 boyutu 4 ile 5 MB arasında değişirken bu secimi yaptığınız da en küçük MP3 boyutunuz 10 MB olacaktır. düşük secim hem MP3 nüzü olduğu kalitede ve boyutda cevirmenize imkan sağlar.
    diğer bi şey ise burdaki Müziği bu konuma kopyala bölümünden Cevirme yaptığınız MP3 lerinizi istediğiniz dosyaya atabilirsiniz.
    tüm ayarları yaptıktan sonra uygula derseniz hep aynı işlemi diğer kopyalamalardada yapa bilirsiniz. fakat tamam derde cıkarsanız yaptığın ayarlar sadece bu uygulama için gecerli olacaktır.
    TÜM işlemler bittikten sonra MÜZİK KOPYALA butonuna basın

ve biraz bekleyin Cdnizdeki Track müzikler sizin belirlediğiniz dosyanın içinde MP3 olarak yer alacaktır. Tersi ise yani MP3 ü Track a cevirmek içinde CD yazmak için--kopyalamak istediğiniz parçaları cd sürücü üzerine sürükleyip bırakın
    daha sonra cd yaz derseniz---isim verip 2 sık gelecek karsınıza üstteki track için alttaki normal mp3 yada wma olarak
    kolay gelsin
    canan_muzik bu mesajı beğendi.

Member
    Katılım tarihi
    15.05.2005
    Nereden
    kıbrıs
    Like
    0 defa
    wma to mp3 converter

Senior Member oxside Avatar
    Katılım tarihi
    15.09.2006
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1
    bu yöntemi biliyodum saol

V.I.Member blaster2005 Avatar
    Katılım tarihi
    16.11.2005
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa
    Musicmatch

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3
    ayrıca dbPowerAmp diye bir dönüştürücü var alayına döndürüyor...

media player ile yapmak isteyenler için güzel kaynak olmuş

Silver Member ceceli Avatar
    Katılım tarihi
    03.05.2006
    Nereden
    kilis
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    3

rica edrim

konuyla ilgilenen yok sanıyordum faydalı olabildiysem ne mutlu bana

Member radon-tr Avatar
    Katılım tarihi
    17.09.2006
    Like
    0 defa
    bilgiler için saol ama bu yöntemi biliyodum gebede emeğine sağlık

V.I.Member salamura Avatar
    Katılım tarihi
    04.08.2004
    Nereden
    sin hemşerim
    Like
    0 defa
    CDEX ten başkası hepsini kullandım yalan çok basit öyle sağda solda garip gibi duran ama çalıştımı kralı olan ses programını 10 basar.Track ı istedğiniz şekilde mp3 olarak çıkarır.Hasas ayarlar olmak üzere...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    19.10.2006
    Nereden
    ANKARA
    Like
    0 defa
    slm
    ben yeni gördüm,bu yöntemi bilmiyordum, çok teşekkürler

New Member
    Katılım tarihi
    26.10.2006
    Nereden
    ISTANBUL
    Like
    0 defa

Süper

Arkadaşım eline koluna bilgine sağlık. Bi çokları ben bunu biliyordum diye yazacaklarına neden daha önce paylaşmadım demelerini beklerim doğrusu. Bilgi paylaştıkça güzeldir.
    Bana çok lazım olan bişeydi ve sürekli program aramakla geçiyordu lazım olduğunda zamanım. bulduklarımda genelde trial olunca bi süre sonra yeniden uğraş.
    bu şekilde sonsuz track çevirip mp3 yapabileceğim ve hemen mail listemdekileride haberdar ediyorum bu işten.
    bilgi paylaşınca değerli olur. kendinize sakladığınız bilgiyi bi yerde görünce ben bunu biliyordum demek aslında egoistlik olmaktan öte değildir.

Saygılarımla

Sayfa 1, toplam 4 1234 SonSon