Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 16

Bin ve cue dosyası

Bu sayfada Audio/Video/Grafik Tasarım kategorisindeki DivX/DVD forumunda Bin ve cue dosyası başlıklı konu tartışılıyor; Şimdi arkadaşlar, ben Land of the Dead filmini torrent (Azureus) kullanarak indirdim. Filmin "Land.Of.The.Dead.TS.SVCD-PreVail" adlı klasörünün içinden dört tane dosya ...

New Member
    Katılım tarihi
    16.08.2005
    Like
    0 defa

Bin ve cue dosyası

Şimdi arkadaşlar, ben Land of the Dead filmini torrent (Azureus) kullanarak indirdim. Filmin "Land.Of.The.Dead.TS.SVCD-PreVail" adlı klasörünün içinden dört tane dosya çıktı.

cd1 (bin dosyası)
    cd2 (bin dosyası)
    cd1.cue
    cd2.cue

Windows XP yüklü olan bilgisayarım bu dosya tipini bilinmeyen dosya türü sayıyor. Media Player ile hiçbiri açılmıyor. Bu sorunu nasıl giderebilirm?
    Çözüm nedir?

Selamlar

hARDWAREMANIAC mysterious_man Avatar
    Katılım tarihi
    21.08.2004
    Nereden
    söylerim ama öncelikle mangır çalışsın.......
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    fantom cd veya alcohol programlarıyla bin imajlarını sanal cdrom üstünden çalıştırabilir ve cdye yazabilirsin...

ayrıca neden ts (sinemadan sabit kamera çekimi) indirdin...tc, dvdrip falan çıkmadımı daha...

Member ceviz Avatar
    Katılım tarihi
    03.11.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    0 defa
    Arkadaşlar, merak ediyorum da eskisi gibi sağlam bir torrent sitesi yok mu? DVDRip indirmek artık çok zekice gelimiyor bana...
    eskisi gibi düzgün Seeder da yok artık

V.I.Member Ryan_KyKlopS Avatar
    Katılım tarihi
    25.02.2005
    Nereden
    Local Area Network
    Like
    1 defa
    isobuster programını kur onunla açarsın

New Member
    Katılım tarihi
    16.08.2005
    Like
    0 defa

Sağolun arkadaşlar

Konuya benim açımdan epey açıklık geldi, sağolun arkadaşlar.

mysterious_man niye sabit kamera çekimi sinema mahsulü indirdin demişsin, valla ben ts simgesi yazan dosyaların sinema çekimi olduğunu bilmiyordum. Zaten torrent kullanmaya da yeni başladım. Dosyaların boyutuna bakıyorum, eğer 1 GB ve üzerindeyse görüntü kalitelidir herhalde diyorum ve başlıyorum indirmeye! Öyle fazla bilinçli bir kullanıcı değilim yani . İşte böyle size sorarak falan biraz bilgi ediniyorum. Bu muhabbet açılana kadar bin dosyası nedir, görüntülenmek için nasıl yazılımlar ister ondan da haberim yoktu doğrusu.

Bu bilgiler benim için yeniydi. Verdiğiniz tavsiyelere göre bir uygulama yapıcaz artık.

Çok teşekkür ederim.

Katılım tarihi
    21.08.2004
    Nereden
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    o zaman bir şey daha söyliyeyim sana 1gb üzeri videolar kaliteli, 700mb olanlar kalitesiz diye bir şey yok aradaki fark çok az zaten dvix ve xvid formatlı videolar dvd den çok az bir kayıpla tek cd haline getirilmiş videolar...ben bütün divxlerimi 700mb olarak indiriyorum ts olmamasına özen gösteriyorum...öyle filmler indirdim ki 2 saatlik film, 500mb süper kalite...

ayrıca aynı filmden 700mb lik 2 cd ve 1,5gb tek cd versiyonu varsa çift cd yi indir...daha hızlı inecektir...

Power Member Bonwe Avatar
    Katılım tarihi
    12.07.2005
    Nereden
    Raccoon City
    Like
    1 defa
    Alıntı averdgah tarafından iletildi.
    Konuya benim açımdan epey açıklık geldi, sağolun arkadaşlar.

mysterious_man niye sabit kamera çekimi sinema mahsulü indirdin demişsin, valla ben ts simgesi yazan dosyaların sinema çekimi olduğunu bilmiyordum. Zaten torrent kullanmaya da yeni başladım. Dosyaların boyutuna bakıyorum, eğer 1 GB ve üzerindeyse görüntü kalitelidir herhalde diyorum ve başlıyorum indirmeye! Öyle fazla bilinçli bir kullanıcı değilim yani . İşte böyle size sorarak falan biraz bilgi ediniyorum. Bu muhabbet açılana kadar bin dosyası nedir, görüntülenmek için nasıl yazılımlar ister ondan da haberim yoktu doğrusu.

Bu bilgiler benim için yeniydi. Verdiğiniz tavsiyelere göre bir uygulama yapıcaz artık.

Çok teşekkür ederim.
    bu arada filmin altyazısını buldun mu ben bulamadım da.

New Member
    Katılım tarihi
    16.08.2005
    Like
    0 defa

tekrar teşekkür

mysterious_man, verdiğin bilgiler için tekrar teşekkür ederim. Emin olmak için birşey daha sorayım. DVDRip denen şeyle DivX, XVid türü dosyaların ortak adı mı kastediliyor?

Bonwe, filmin altyazısını bulup bulamadığımı soruyorsun. Altyazıyı henüz bulamadım. Benim bildiğim üç tane site var.: Divxplanet, Divxforever, Organizeatak. Hiçbirinde yok Nasıl olur anlamıyorum. Şimdiye çoktan hazır olur diye düşünmüştüm. Neyse altyazısız izleriz artık. İngilizcemiz gelişir.

Katılım tarihi
    21.08.2004
    Nereden
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    dvdrip, piyasaya sürülen dvd nin kopyasıdır...görüntü kalitesi çok iyidir...divx ve xvid formatlarında piyasaya sürülürler...dvd videonun tek cd ye indirgenmiş halidir...

tc ise filmin makarasından özel araçlarla kopyalanıp piyasaya sürülen bir versiyon...görüntü kalitesi iyidir...hatta çok iyidir...

ts sinemada artık anlaşmalı oluyo... makina dairesiyle anlaşıp sabit bir görüntü ile çekilen ve ses kalitesi kullanılan teçhizata bağlı olarak değişen bir versiyon...korku filmleri daha doğrusu, karanlık ortamlarda geçen filmler hariç izlenebilir yapıdadırlar...

kabaca açıklamaları bu...

New Member
    Katılım tarihi
    16.08.2005
    Like
    0 defa
    mysterious_man,
    gene değerli bilgiler vermişsin, çok teşekkür. Yoksa biz nerden bileceğiz tc'yi, ts'yi, çok sağolasın.

Bu film formatları konusunu sistemli bir şekilde anlatan ayrıntılı bir kaynak var mı acaba, bağlantı veren olursa çok memnun olurum. İngilizce de olur.
    En son averdgah tarafından düzenlendi: 29-08-2005 saat 13:09 Sebep: Bişey daha diyecektim de

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon