Results 1 to 10 of 10

DivX ne işe yarar ?

Bu sayfada Audio/Video/Grafik Tasarım kategorisindeki DivX/DVD forumunda DivX ne işe yarar ? başlıklı konu tartışılıyor; arkaraşlar benim bilgisayarda divX programı yüklü , ama tam olarak ne işe yaradıgını bilmiorum . ne işe yarar ?...

Member
    Katılım tarihi
    30.11.2007
    Nereden
    antalya
    Like
    0 defa

DivX ne işe yarar ?

arkaraşlar benim bilgisayarda divX programı yüklü , ama tam olarak ne işe yaradıgını bilmiorum . ne işe yarar ?

hARDWAREMANIAC Bishop Avatar
    Katılım tarihi
    28.12.2003
    Nereden
    İzmit
    Like
    2 defa
    Blog Mesajları
    1

Cevap: DivX ne işe yarar ?

Divx bir çeşit video sıkıştırma formatıdır. yani daha anlaşılır bir örnek verirsek görüntünün mp3'ü diyebiliriz. 4GB lık bir filmi çok kaliteli bir sıkıştırmayla 700mb'ta indirilebilir. Bütün Divx videolarını oynatabilmek için kodek paketi yüklü olmalıdır pc'nizde bunun için K-Lite Mega Codec Pack'i öneririm. Player olarakta vlc ve Bsplayer en bilindik olanlarıdır.

Member kenanhp Avatar
    Katılım tarihi
    23.11.2007
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Cevap: DivX ne işe yarar ?

xvid in tersi

Member hesap aldim Avatar
    Katılım tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Ynt: Cevap: DivX ne işe yarar ?

Bilgisayarına bs player yüklemeni öneririm.. Birçok formatı çalıştırıyor ayrıca altyazı süreleriyle oynayabiliyorsun.. Divxi bir süre kullanmıştım, fena değil ama bs playerı öneririm..

hARDWAREMANIAC Bishop Avatar
    Katılım tarihi
    28.12.2003
    Nereden
    İzmit
    Like
    2 defa
    Blog Mesajları
    1

Ynt: Cevap: DivX ne işe yarar ?

Alıntı hesap aldim tarafından iletildi. Mesajı göster
    Bilgisayarına bs player yüklemeni öneririm.. Birçok formatı çalıştırıyor ayrıca altyazı süreleriyle oynayabiliyorsun.. Divxi bir süre kullanmıştım, fena değil ama bs playerı öneririm..
    tek başına bsplayer pek bir işe yaramaz divx videolarını izlemek için kodek paketlerini yüklemek zorundasın ve bu paketlerin içinde genelde çoğunda divx videolarını oynatan player'lar mevcuttur.

V.I.Member samyazah Avatar
    Katılım tarihi
    04.02.2006
    Nereden
    beden istanbul, ruh karşıyaka
    Like
    0 defa

Ynt: DivX ne işe yarar ?

herhangi ekstra bir kodek paketi yüklemeden tüm kodekleri içinde bulunduran ve yeni çıkan tüm kodekleri güncelleyen bir program olan gom playeri tavsiye ederim. düşünebileceğiniz her şeyi oynatan, gelişmiş arayüzlü mükemmel bir program. (bunları eski bir bs fanatiği olarak yazıyorum...) buradan indirin:
    http://www.gomplayer.com/main.html

Haber Editörü asymetry Avatar
    Katılım tarihi
    24.12.2007
    Nereden
    Balıkesir, Balikesir, Turkey, 108361159188904, Balıkesir
    Like
    5 defa

divx(dijital video express),divxnetwork şirketi tarafından oluşturulmuş bir görüntü formatıdır.bu format büyük alanlar kaplayan video dosyalarını çok etkin bir şekilde sıkıştırmaya yarar,öyleki birkaç filmi bir dvd medyaya sığdırabilirsiniz.divx codecleri sıkıştırma işlemi için mpeg4 part2 formatını kullanırlar,bu sayede sıkıştırma sonrası video ve ses kalitesinde kayıplar farkedilemeyecek kadar azdır.bu özellikteki medyaları divx özelliği içeren medya oynatıcılarda ve bilgisayardada uygun codecleri bulundurmak koşuluyla video görüntüleme yazılımlarında izleyebilirsiniz.

Gamers Unite Blow-II Avatar
    Katılım tarihi
    18.01.2004
    Nereden
    Balasagun
    Like
    457 defa
    Blog Mesajları
    50

@asymetry

zaten Bishop özetlemiş tekrar etmek niye artı divx'i bilmeyen biine sıkıştırma formatını açıklamak ayrı bir eziyet olsa gerek..

Haber Editörü asymetry Avatar
    Katılım tarihi
    24.12.2007
    Nereden
    Balıkesir, Balikesir, Turkey, 108361159188904, Balıkesir
    Like
    5 defa

Alıntı Blow-II tarafından iletildi. Mesajı göster
    @asymetry

zaten Bishop özetlemiş tekrar etmek niye artı divx'i bilmeyen biine sıkıştırma formatını açıklamak ayrı bir eziyet olsa gerek..
    hocam konuya bildiğim kadarıyla katkıda bulunmak istedim,bu tip konular eziyet hissinden çok mutluluk veriyor bana,amacım paylaşım,gerekirse sıkıştırmayı da usanmadan anlatabilirim aklım yettiğince.

Gamers Unite Blow-II Avatar
    Katılım tarihi
    18.01.2004
    Nereden
    Balasagun
    Like
    457 defa
    Blog Mesajları
    50

Alıntı asymetry tarafından iletildi. Mesajı göster
    hocam konuya bildiğim kadarıyla katkıda bulunmak istedim,bu tip konular eziyet hissinden çok mutluluk veriyor bana,amacım paylaşım,gerekirse sıkıştırmayı da usanmadan anlatabilirim aklım yettiğince.
    kolay gelsin o zaman ben eziyeti karşı taraf için demiştim