Results 1 to 10 of 10

TERS GÖRÜNTÜ

Bu sayfada Audio/Video/Grafik Tasarım kategorisindeki DivX/DVD forumunda TERS GÖRÜNTÜ başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşlar herkese selam, benim sorunum BSPLAYERdaki ters görüntü sorunu şöyleki; bsplayer da TV OUT konumunda use overlay ve mode 2 ...

Member
    Katılım tarihi
    24.07.2002
    Like
    0 defa

TERS GÖRÜNTÜ

arkadaşlar herkese selam, benim sorunum BSPLAYERdaki ters görüntü sorunu şöyleki; bsplayer da TV OUT konumunda use overlay ve mode 2 işaretli,proğramı açtığımda önce overlay failed diye bir mesaj verip sonra çalışmaya devam ediyor fakat GÖRÜNTÜLER TERS olarak ekrana geliyor bu arada altyazılar normal. yine tv out konumunda mode 1 işaretlendiğinde bu sefer proğram hiç açılmıyor yine overlay failed mesajı verip proğramı açamıyor. TV OUT dan çıkıp normal ekran konumuna döndüğüm zaman herşey normal olarak çalışıyor.
    acaba ekran kartımla ilgili bir sorun mu var diye düşünüyorum fakat tv out konumunda divx player veya media player gibi farklı player lar nomal sorunsuz çalışıyor.BSPLAYER daki problem ne olabilir, neden görüntüyü ters veriyor. bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek veya araştırabilecek bir arkadaş var mı ?

V.I.Member vortex Avatar
    Katılım tarihi
    21.09.2000
    Nereden
    Eskişehir
    Like
    0 defa
    eğer bsplayer overlay failed hatası veriyorsa ekran kartının overlay desteğinde sorun var demektir.
    sorunun kaynağı büyük ihtimal ekran kartı sürücüsü.
    yeni bir sürücü yükleyip denemelisin.

Member
    Katılım tarihi
    24.07.2002
    Like
    0 defa
    ekran kartın da veya sürücüsünde hata olsa diğer player lar da çalışmaz sanırım , acaba bsplayer ile benim ekran kartı veya sürücüleri arasında bir iletişimsizlik mi var çünkü diğer player lar aynı codeclerle sorunsuz çalışıyorsa hata bs player da mı acaba ?
    neyse radlight ı yükledim ve beğendim fakat hala bu bu bsplayer a kafam bozuk.

Rookie Member ThE_BoSS Avatar
    Katılım tarihi
    13.10.2002
    Like
    0 defa
    nvidia suruculerın se nvidia dan video ile ilgili suruculerı yukle...

tnt'lerde dvd sayısal destegı yok.
    Ama geforce larda var.

V.I.Member vortex Avatar
    Katılım tarihi
    21.09.2000
    Nereden
    Eskişehir
    Like
    0 defa
    Originally posted by tegabion
    ekran kartın da veya sürücüsünde hata olsa diğer player lar da çalışmaz sanırım , acaba bsplayer ile benim ekran kartı veya sürücüleri arasında bir iletişimsizlik mi var çünkü diğer player lar aynı codeclerle sorunsuz çalışıyorsa hata bs player da mı acaba ?
    neyse radlight ı yükledim ve beğendim fakat hala bu bu bsplayer a kafam bozuk.
    bsplayer bazen böyle hatalar veriyor. özellikle tv-out kullanılırken.

sana başka bir program önerebilirim.

http://vobsub.edensrising.com/mpc.php

bu bildiğimiz wmp 6.4'ün modifiye edilmiş hali gibi. ama ondan çok daha üstün. birçok programda olmayan wmr özelliği bu programda var. denemeni şiddetle tavsiye ederim.

Member
    Katılım tarihi
    24.07.2002
    Like
    0 defa
    vortex deiğini yaptım ve ayvayı yedim, bu proğram media player a yama mı oluyo yoksa ayrıca çalıştırılabiliyo mu bağımsız olarak, bi de şu wmr özelliği ne işe yarar ?
    proğramı kurduktan sonra hani bir cd taktığında pencere açılıyo du işlemi ne ile yapayım diye veya eylem yok seçeneği falan var dı bu pencere artık yok, bu tyüklediğimiz proğramı silme şansım veya pencereyi geri getirme şansım var mı ?

V.I.Member vortex Avatar
    Katılım tarihi
    21.09.2000
    Nereden
    Eskişehir
    Like
    0 defa
    MPC Gabest adlı bir arkadaşın geliştirdiği bir player.
    WMP'den bağımsız çalışır. Yani bir yama falan değil.

vmr=video mixing renderer. ayrıntıya girmeden anlatmak gerekirse:
    bu videoları ekran kartının 3d rendering özelliğini kullanarak ekrana veren yeni bir yöntem.
    bu sayede hem daha kaliteli görüntü elde ediliyor hem de videoyu çoklu monitöre yaymayı sağlıyor.
    fakat kullanılan ekran kartının kaliteli olması lazım.
    wmr programın options-renderer bölümünden açılabiliyor.

o pencereyi nasıl geri getiririz bilmiyorum. ama bu sorunun kaynağı mpc değildir.

program zaten tek .exe dosyasından oluşuyor. bunu sildiğinde program kalkmış olur.

Member
    Katılım tarihi
    24.07.2002
    Like
    0 defa
    hocam sorun bu proğramdan olduğu kesin
    proğramı zipi açtıktan sonra çalıştırdım ve kendi penceresini açıp oynattı filmi, fakat proğramı kapattıktan sonra bi daha blunmuyo yani zip proğramı sanırım direkt wmp nin üzerine açıyo silecem paroğramı ama nerede olduğunu bulamıyorum sen biliyosan söyle de sileyim veya bakayım duruma göre.
    bunun altyazı olayı var mı ?

V.I.Member vortex Avatar
    Katılım tarihi
    21.09.2000
    Nereden
    Eskişehir
    Like
    0 defa
    sanırım olayı anladım. sen programı bir klasöre açmadan direk zipten çalıştırmışsın.
    program windows'un temp klasöründe olmalı. oraya bak.

program aslında çok güzel özelliklere sahip.
    altyazı, dvd oynatma, çok iyi overlay desteği...
    bence bu programı kullanmaya devam et. wmp'den kat kat üstündür.
    bunu bsplayer ve radlight'a tercih ederim.

bir önceki mesajımda belirtmemişim. vmr sadece winxp işletim sisteminde mevcut.
    diğerlerinde bu özellik yok.

New Member berko Avatar
    Katılım tarihi
    27.11.2002
    Nereden
    Ankara
    Like
    0 defa

Smile

Burada sorun ne bsplayer'dan nede ekran kartı sürücüsünden.
    Sorun divx codec'inden kaynaklanıyor.
    Divx'in en son codec'i; eski codeclerle yapılmış bazı dosyaları ters gösteriyor.

Reklam