Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 11

Türkçe Dublaj Yapalım mı?

Bu sayfada Audio/Video/Grafik Tasarım kategorisindeki DivX/DVD forumunda Türkçe Dublaj Yapalım mı? başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar eğer filmlerin Türkçe ses dosyalarını "ac3 - mp3 - wav" farketmez paylaşan bildiğiniz güzel bir site varsa yazın da ...

Rookie Member abdull Avatar
    Katılım tarihi
    23.06.2004
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Lightbulb Türkçe Dublaj Yapalım mı?

Arkadaşlar eğer filmlerin Türkçe ses dosyalarını "ac3 - mp3 - wav" farketmez paylaşan bildiğiniz güzel bir site varsa yazın da filmlerimize türkçe dublaj da yapalım. Ne dersiniz?

Eğer ilgi olursa "dublaj nasıl yapılır?" için Rehber sunucam.

Power Member ozracing Avatar
    Katılım tarihi
    03.03.2005
    Nereden
    iSTanBUL
    Like
    0 defa
    valla ii olur ortada bir sürü versiyon oldu
    ama ciddi ciddi uğraşıp vakit ayırmak gerek

Senior Member falconeye66 Avatar
    Katılım tarihi
    17.03.2005
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa
    Rehber'i Bekliyoruz..........

Katılım tarihi
    23.06.2004
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Lightbulb Türkçeleştirme için faydalı dökümanlar

HER HAKKI MAHFUZDUR "DANiYEL"

Audio conversion wizard
    Nundub v1.0rc2

ÖNCELIKLE

dvddecrypter ile filmi iso->read modunda harddiske kaydettim

sonra virtualCd programimin hayali cdromlarindan birine bu hayali dvd disk i yerlestirdim insert yani

sonrada autoGK yi acip file input diyerek E: hayali surucusunu browse ettim sonra

autoGK ile vts_1_0 yazan dosyayi file input ile gosterip xvid kodec secip filmi ripledim

6 saat kadar surdu sabaha hazirdi ve ertesi gun ayni filmi baska cozunurluk ve fps ile yeniden ripledim

ve ertesi gun yeniden

her birini ayri cozunurluk ve fps ile ripledim ve elimde degisik fps ve cozunurluk degeri tasiyan 3 degisik rip avi dosyasi vardi

sonra bu 3 dosyayi sirayla nandub programiyla su islemlere tabi tuttum

nandub u actim video-> direct stream copy

audio -> no audio

F7-> aman_tanrim_sessiz.avi ve enter ve filmdeki orjinal dil atildi ve film sessiz oldu

sonraaa bu sessiz filmi nandub ile actim . benim ripledigim bu sessiz filmde en bastab filmin gercek baslangicina kadar 10 -15 dk lik bir fazlalik vardi ve bunu kesip atmam lazimdi

once video->direct stream copy

yapiyoruz

sonraaa

ctrl+sol ok tusu ile filmin ilk karesine geldim ve home tusu enter

shift e basili tutarken mouse ile nandub daki okcugu kaydirarak filmin asil baslangicina yakin bir yere bo ukcugu getirdim ve end tusuna bastim

sonraa del tusu

baslangicdaki fazlaligi attim

sonra hassas ayar yapabiilmek icin ctrl+j yaparak yaklasik kare numarasini girdim

yani soyle ctrl+sol ok tusu ve home tusu sonra ctrl+j sonra rakam ver sonra enter

ve end ve del tuslari ile fazlaliklari attim

winamp a baktim 1 saat 39 dakika 58 saniye

bsplayer ile sessiz_ve_kesilmis_aman_tanrim.avi ye baktim oda 1 saat 39 dakika 58 saniye

iste bu yihhuuuu tam dogru yerden kesmisim yani filmin en basindaki baslangic karesinden hemen onceki kareye kadar olan bolumu kesmisim yani

sonra bu ilk filme internetten indirdigim ses dosyasini HIC BIR ISLEM YAPMADAN

ekledim

ve ses CUK diye oturdu

sonra usenmeden ayni islemleri diger FPS ve cozunurluk degerlerine sahip videolarada yaptim

yani butun diger aman_tanrim.avi dosyalarinida film uzunluklari 1 saat 39 dakika 58 saniye olacak sekilde kesip ayarladiktan sonra ayni ses dosyasini ekledim

sonuc????

sonuc ->UMDUGUM GIBI MUKEMMEL OLDU

yani bu ne demek oluyor

Bu su demek oluyor hicbir sekilde aslaaaa fps cozunurluk hatta vxid yada divx codecler ile riplenmis olmasinin bir anlami yok

ANLAMI OLAN TEK SEY -> FILMIN SURESI ILE INTERNETTEN INDIRDIGINIZ SES DOSYASININ SURELERININ AYNI OLMASIDIR

bir baska bilgi :
    Hic Nandub a audio conversion wizard a ihtiyac duymadan ve hic beklemeden HEMEN DERHAL FILMIMIZI TURKCE YAPMAK ISTERMISINIZ

COK BASIT

Bilgisayariniza kaydettiginiz ve orjinal seslendirmesi ingilizce olan filmi mesela aman tanrim filmini Turkce dublaj li seyretmek COK AMA COK KOLAY

aman_tanrim.avi dosyasini Bsplayer ile acin MV2player ile acsanizda olur ikiside bedava programlar zaten ve cok kaliteli programlar

film acilinca shift+L ye basin ekranda bir pencere acilir buradan load external audio file a tiklayin

p2m ile daha once indirdiginiz turkce mp3 dublaj dosyasini bu pencereden acin

film birden TURKCE sesli olarak karsiniza cikacaktir

YALNIZ BU ANLATTIGIMI BSPLAYER ILE YAPABILMENIZ ICIN FILM MUTLAKA AVI OLMALIDIR MPEG ILE OLMUYOR ONLARCA DEFA DENEDIM OLMUYOR ILLA AVI OLACAK

FAKAT MV2PLAYER KULLANIYORSANIZ MUTLAKA AVI OLMASINA GEREK YOK DAT UZANTILI VCD DOSYAYA BILE EXTERNAL AUDIO EKLEYEBILIYORSUNUZ MV2PLAYER ILE FILMIZI ACIN MOUSE SAG TIKLAYIN ACILAN PENCEREDE SES EKLE VAR ORAYA TIKLAYARAK ISTEDIGINIZ MP3 DOSYASINI ISTEDIGINIZ FILM LE BERABER ACABILIRSINIZ BEN DENEMEK ICIN DAVUT GULOGLU MP3 LERINDEN BIRISINI ICE-AGE VCD SININ DAT UZANTILI DOSYASINA EKLEDIM GERCEKTEN COK KOMIK OLDU HEHEHHEHHHEH

TAMAM AMA BEN ILLAKI FILMI DIVX PLAYYER IMDA TURKCE IZLEMEK ISTIYORUM BU YUZDEN TURKCE DUBLAJLI BIR DOSYA HAZIRLICAM VE ONU DVD+R DISKIME YAZDIRACAGIM DIYORSANIZ OZAMAN ONCE ELINIZDEKI FILMIN ORJINAL YABANCI SESINI AYIRMALI VE FILMI SADECE VIDEO OLARAK KAYDEDIP INTERNETTEN INDIRDIGINIZ TURKCE DUBLAJ MP3 ILE BIRLESTIRMELISINIZ

*** HAA SIRASI GELMISKEN BIR GEREKSIZ UYGULAMAYI DAHA IFADE ETMEK ISTIYORUM elinizde ingilizce sesli bir film var diyelim

bu filmdeki orjinal sesi ayirmak zorunda degilsiniz
    En son abdull tarafından düzenlendi: 27-03-2006 saat 20:24 Sebep: Düzeltme

Katılım tarihi
    23.06.2004
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Lightbulb

FILMINIZDEKI ORJINAL SESI CIKARMADAN IKINCI BIR STREAM OLARAK TURKCE SES DOSYASINI EKLEMEK

nandub u acin

open video file ile avi ye cevirdigimiz dosyasi acin

Video sekmesinde DIRECT STREAM COPY yapin geri kalanina DOKANMAYIN

AUDIO SEKMESINE GELIN

audio sekmesinde DIRECT STREAM COPY yi isaretleyin

*AVI audio ISARETLI OLSUN

NO AUDIO yu SAKIN SECMEYIN ->bu sayede filmin orjinal ingilizce sesi kalacaktir

AUDIO SEKMESINDE EN USTTE SECONDARY STREAM (ikinci akim) var oraya tiklayin ve acilan pencereden (VBR) mp3 audio yu tiklayin karsiniza bir pencere cikacaktir

oradan Aman_tanrim.mp3 ses dosyasinin nereye kaydettiyseniz oraya gidip o mp3 dosyasini tiklayin

bunu yaptiginizda nandub turkce ses dosyasini ikinci ses akimi secondary audio stream olarak

algilar ve video ya kaydeder

F7 ile encode islemine baslatin artik filmiz HEM INGILIZCE HEM TURKCE

BU ARADA HEMEN HATIRLATALIM FILMINIZ SADECE AVI FILMINIZE NANDUB ILE MP3 SES DOSYASINI EKLEYEBILIRSINIZ

NANDUB ILE MPEG FILMINIZE SES DOSYASI EKLEYEMEZSINIZ ELINIZDE INGILIZCE DUBLAJLI MPEG1 FILM VARSA YANI INGILIZCE DUBLAJLI VCD FILM VARSA ELINIZDE (BU VCD YI ARTIK NEREDEN BULABILDIYSENIZ HEHEHEHEHEHHEHEHEHE ) VE BU MPEG-1 FILMINIZE SES DOSYASI EKLEMEK ISTIYORSANIZ TMPGENC PROGRAMINI KULLANMAK ZORUNDASINIZ

YOK BEN ILLADA MPEG1 FILMIME NANDUB ILE SES DOSYASI EKLICEM DIYORSANIZ O ZAN FILMINIZI TMPGENC ILE ONCE XVID YADA DIVX E CEVIRIN SONRADA NANDUB ILE SES DOSYASI EKLEYIN

TMPGENC ILE AVI YE DEGIL DIVX E CEVIRMENIZ LAZIM CUNKI MPEG-1 STREAM I NORMAL KLASIK AVI YAPARSANIZ 7 KATI YER TUTAR DIVX YAPARSANIZ IKI KATI YER TUTAR

BU YUZDEN TAVSIYE ETMEM CUNKI FILMINIZIN MEGABYTE I COK AMA COK COK ARTAR CUNKI XVID BIR SIKISTIRMA PROSEDURUDUR AMA MPEG-2 YI SIKISTIRDIGINIZDA ISE YARAR MPEG1 BIR OLAN DOSYAYI AVI YADA DIVX YAPTIGINIZDA HER ZAMAN MB I ARTAR

BU ARADA UNUTMAYIN NANDUB KESINLIKLE MP2 KABUL ETMIYOR NANDUB ILE SES DOSYASI EKLEYECEKSENIZ MUTLAKA EKLEYECEGINIZ SES DOSYASI MP3 OLMALIDIR

diller arasinda gecis yapmak istediginizde ne yapacaksiniz?

video nuz artik iki dilli diyelimki

BSplayer ile veya mv2player ile acin

bsplayer oynaticinin ustune mouse ile gelip fareye SAG TIKLAYIN

acilan menude alt tarafa dogru audio yazan bir yer var oraya tiklayin

acilan menude Audio streams yazan bir secenek var mouse ile oraya gidin

filminizde kac tane audio stream varsa orada vardir oradan ister turkce audio stream i ister ingilizce orjinal audio stream i secebilirsiniz

Boylece ister ingilizce ister turkce dublaj li izlersiniz

peki Divx playerimda audio stream i nasil degistirebilirim diye dusunuyorsaniz

bunun net bir cevabi yok cunki herkesin divx player inin ozellikleri farklidir

menuleri farklidir o yuzden bunu anlatmiyorum cunki anlatsam benim divxplayer im sizde yok sizdeki bende yok anlasmamiz cok zor olur

AMA EMINIMKI DIVX PLAYER INIZIN MENULERINI KURCALAYA KURCALAYA AUDIO STREAM I MANSIL DEGISTIRIRIM SORUSUNA CEVAP BULURSUNUZ 15 DAKKA MENULERI KURCALAYIN YETER

ORJINAL SES DOSYASINI ATIP YERINE TURKCE SES DOSYASINI KOYMAK

AYRILMIS VE SES DOSYASI ICERMEYEN MPEG-1 YADA AVI FILMINIZI TURKCE SES DOSYASI ILE KOLAYCA TMPGenc KULLANARAK BIRLESTIREBILIRIZ

SOYLEKI FILE -> NEW PROJECT

SONRA VIDEO FILE SOURCE U BROWSE EDIN SADECE FILM OLAN MPEG DOSYASINI TIKLAYIN

AUDIO SOURCE ICIN MP2 YADA MP3 UZANTILI OLAN SES DOSYANIZI SECIN (DAHA ONCE INTERNETTEN INDIRDIGINIZ MP2 YADA MP3 FORMATINDAKI SES DOSYASINI) UNUTMAYIN SAKIN--> COGU MP3 DOSYASINI DA TMPGENC KABUL EDIYOR AMA KUCUK BIR GURUB MP3 DOSYASINI; DBPOWERAMP IN OLUSTURDUGU MP3 LERI MESELA KABUL ETMIYEBILIYOR AKLINIZDA OLSUN

SONRA START DEYIN GOSTERDIGINIZ SES VE GORUNTUYU BIRLESTIRIP KAYDEDECEKTIR

YALNIZ DIKKAT DIKKAT DIKKAT DIKKAT

COK DIKKAT EDIN TMPGENC PROGRAMI MPEG ENCODER OLDUGU ICIN GENELDE MP2VE MP3 UZANTILI SES DOSYALARINI KABUL EDER NANDUB PROGRAMI ISE SADECE VE SADECE MP3 OLAN SES DOSYALARIYNI KABUL EDER VE BIRLESTIRIR O YUZDEN ELINIZDE MP3 SES DOSYASI VE AVI FILM VARSA NUNDUB U KULLANIN MP2 VEYA MP3 VE MPEG1 FILM VARSA TMPGENC I KULLANIN

YOK BEN ILLA NANDUB KULLANCAM DIYORSANIZ O ZAN DBPOWERAMP ILE MP3 E CEVIRIN VE NANDUB ILE KUILLANIN SECENEKLER COK FAZLA

AMA SES ILE BIRLESTIRMEDE NANDUB UN IKI AVANTAJI VAR

BIIR -> IKI TANE SESI NANDUB AYNI VIDEO YA YUKLEYEBILIYOR YANI FILMINIZI HEM TURKCE HEMDE INGILIZCE CIFT SESLI KAYDETMEK MUMKUN

IKII-->NUNDUB ILE AAC SES DOSYALARINI FILMINIZE EKLEYEBILIRSINIZ( TURKCE BIR DVD DEN ORJINAL AAC DOLBY SURROUND SES DOSYASINI AYIRABILIRSINIZ VE AAC SES DOSYASI OLARAK P2M LERDE PAYLASABILIRSINIZ) TMPGENC ILE AAC DOSYASI EKLEYEMEZSINIZ FILMINIZE

SECIM SIZE KALMIS

COGU DIVX PLAYER XVID CODEC LERIDE TANIYOR AMA UNUTMAYINKI XVID MALESEF HENUZ BUTUN DIVX PLAYERLARDA YAYGIN DEGIL

SES BIRLESTIRME ISINI NANDUB ILEDE TMPGenc ILEDE yapabilirsiniz

BENIM KANAATIMCE TMPGenc VE NANDUB ve dBpowerAMP Music Converter PROGRAMLARI ILE HER TURLU CONVER ISLEMINI MUKEMMEL YAPABILIRSINIZ HIC PARALI PROGRAMLARA IHTIYAC YOK HATTA BUNLAR BENCE PARALI PROGRAMLARDAN BILE DAHA IYI ISTE OPEN SOURCE UN GUCU

Ayrica tecrubeme dayanarak TMPGenc Nandub Flaskmpeg gibi programlarda CBR VBR ayrimindan ziyade mpeg1_layer 1 mpeg1_layer 2 ve mpeg1_layer 3 ayrimi oldugunu gordum

daha oncede dedigim gibi Video nun ses kaydinin 44000 hertz olmasi yada 48000 hertz olmasi hic onemli degil

cunki ses ve video AYRI AYRI kaydediliyor ayrica video ister 23,776 ister 25 ister 29,976 FPS olsun FARKETMIYOR

FARKETMIYOR CUNKIII

aman_tanrim.avi dosyasini ister 25 fps ile ister 29,976 fps ile encode RIP lemis olun farketmiyor ve sure ayni kaliyor

ses stream i de direkt sureyle ilgili oldugundan FPS pek onemli degil

cunki video oynatici video yu ayri ses i ayri caliyor Soyle dusunun SESSIZ video izlerken o video nun ses dosyasini mp3 olarak kaydedip winamp ile acip o filmi izliyormussunuz gibi

ayrica goruntunun 352x288 olmasi yada 576x400 olmasinin da SES ile HICBIR ILGISI YOK

VIDEO OYNATICI SES I SUREYE GORE OYNATIYOR

video nun codecine yada divx xvid olmasi yada olmamasina gore degil

KISACASI GORUNTU AYRI SES AYRI

VCD DEN YADA AVI LERDEN TURKCE SES DOSYASI NASIL AYRILIR

VCD LERDE MPEGAV KLASORU VARDIR ORAYA TIKLAYIN

ORADAKI .DAT UZANTILI DOSYAYI HARDDISKE KOPYALAYIN

EN KOLAY SES VE GORUNTU AYIRIMINI TMPGenc PROGRAMIYLA YAPABILIRSINIZ

NE YAPACAGIZ

PARALI PROGRAMLARA HIC GEREK YOK OPENSOURCE FAZLASIYLA YETER

SIMDI TMPGenc programini acin FILE --> NEW PROJECT (CONTROL+N) tiklayin

acilan pencerede SAG ALTTA STREAM TYPE BOLUMU VAR ORADA

ES (AUDIO ONLY) YAZAN YERE TIKLAYIN VE BROWSE YAPIN ACILAN PENCEREDE MESELA SHREK2 DOSYASININ .DAT UZANTILI OLAN DOSAYASINI TIKLAYIN

SONRADA OUTPUT FILE NAME YAZAN BROWSE EDIN

ACILAN PENCEREDE AYRILAN AUDIO DOSYASINI NEREYE YAZDIRMAK ISTEDIGINIZI IFADE EDIN BEN DESKTOP YANI MASAUSTUNU SECTIM

SONRADA START A BASIN TMPGenc HEMEN AUDIO YU MP2 OLARAK (YANI MPEG 1 LAYER2) OLARAK KAYDETMEYE BASLAYACAKTIR

KEYDETME ISLEMI BITINCE ISTERSENIZ BU DOSYAYI MP3 KOLAYCA CEVIREBILIRSINIZ

BUNU MP3 E CEVIRMEK COK KOLAY

dBpowerAMP Music Converter PROGRAMI VAR BU BEDAVA OPENSOURCE BIR PROGRAMDIR BUNULA HER TURLU AUDIO TRACK WAV MP2 GIBI DOSYALARI ISTERSENIZ CONSTANT ISTERSENIZ VARIABLE BIT RATE YAPABILIRSINIZ

BUNU KURUN SONRADA

MP2 DOSYANIZIN USTUNE GELIP SAG TIKLAYIN CONVERT TO SECENEGI ILE MP3 YAPABILIRSINIZ TEK TIKLAMAYLA

ISTE BU KADAR
    ama unutmayin dBpowerAMP ile mp2 yi mp3 yaptiginizda tmpgenc programi bu mp3 u tanimiyor aklinizda olsun

AVI FILMLERE NANDUB ILE SES DOSYASI EKLEYECEKSENIZ MECBUREN MP3 YAPMAK ZORUNDASINIZ
    NANDUB MP2 KABUL ETMEZ AMA SIZ MPEG-1 FILMIZE YANI VCD FILMINIZE TURKCE SES DOSYASI EKLEYECEKSENIZ YANI ELINIZDE INGILIZCE DUBLAJLI BIR VCD FILM VARSA (--- HER NEREDEN ELINIZE GECTIYSE ARTIK HEHEHHE-----) VEYA KAZAADAN VEYA ARES DEN MPEG1 OLARAK INDIRDIYSENIZ O ZAMAN MP3 E CEVIRMEYE GEREK YOK BENCE CUNKI TMPGENC MP YI KABUL EDIYOR AMA NADIREN DEN OLSA TMPGENC ILE MPEG1 FILMINIZE SES DOSYASI EKLEYEGENIZ ZAMAN MP2 YAPMANIZ GEREKEBILIYOR ( dBpowerAMP Music Converter gibi bazi mp3 encoderlerin yaptigi mp3 leri tmpgenc kabul etmeyebiliyor ama genelde yuzde seksenini kabul ediyor) EGER BOYLE BIR DURUM OLURSA INTERNETTEN MP3 U MP2 YE CEVIREBILECEGINIZ BIR CONVERTOR BULMANIZ GEREKEBILIR

MP2 ILE MP3 ARASINDA DOSYA BUYUKLUK FARKI YOK BEN MP2 YI 192 KBS DEGERINI KORUYARAK MP3 CEVIRDIGIMDE GENE AYNI BUYUKLUGU TUTUYORDU

FILMINIZ AVI DE OLSA DIVX DE OLSA FILMINIZDEN KOLAYCE SES DOSYASI AYIRABILIRSINIZ

BU YONTEMLE TMPGenc ILE HER TURLU FILMIN SES DOSYASINI KOLAYCA( DVD AAC FORMATI HARIC) AYIRABILIRSINIZ SELAMLAR

HER HAKKI MAHFUZDUR "DANiYEL"

Rookie Member
    Katılım tarihi
    30.03.2007
    Like
    0 defa

Ynt: Türkçeleştirme için faydalı dökümanlar

Arkadaşım güzel yapmışsın ama bu kadar uğraşmak yerine filmi movie maker ile açıp filmdeki sesi sessiz yapabılırsın.daha sonra üzerine ses dosyasını atabilirsin.olmaz mı?

Banned user
    Katılım tarihi
    28.02.2009
    Like
    0 defa

Ynt: Türkçe Dublaj Yapalım mı?

paylaşım için teşekküler adbull.

New Member
    Katılım tarihi
    28.03.2009
    Nereden
    İZMİR
    Like
    0 defa

slm abdull kardeş senden bi ricam olabilirmi kardeşim ben geçen gün bi film indirdim çok sewerim o filmi ismi "asla teslim olmak yok" (No Retreat, No Surrender) 1986 yılına ait bu film i indirdim görüntü çok net iyi yani ses çok kötü önce ingilizce konuşuyo sonra arkadan kısık sesle türkçe geliyo bunu düzgün bi şekilde türkçe dublaj net sesli hale getirebilirmisin rica etsem hatta indirdiğim adres in link ini de weriyim bi bakarsan çok sewinirim site bu: [1986] No RetreaT No Surrender / Asla Teslim olmak Yok / Dvdrip / Türkçe Dublaj (nostalji) | Warezindir.US - Bedava dosya indir, tam sürüm programlar, dvdrip film indir, video klipler, webmaster araçları, tam sürüm oyunlar, yabancı dizi indi bu filmi net bi şekilde türkçe dublaj yaparsan bana sewinirim ama filmdeki gerçek konuşulan sözlerden olsun tr dublaj arkadaşım msn adresimi ekle ordan konuşalım Halil_FB_1984@hotmail.com

hARDWAREMANIAC hami10 Avatar
    Katılım tarihi
    02.08.2004
    Nereden
    ŸašaĶ BöLG3
    Like
    0 defa

oyunlara yapsak daha iyi crysis tarzı

New Member
    Katılım tarihi
    03.05.2010
    Nereden
    sakarya
    Like
    0 defa

size link versem onu türkçe dublaj yapabilir misiniz. yardımcı olabilirseniz sevinirim saolun
    msn:serseri_isa_55@hotmail.com
    cevap bekliyorum

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 27-08-2011, 23:45

Reklam