Results 1 to 8 of 8

kablosuz ses ve görüntü aktarımı

Bu sayfada Audio/Video/Grafik Tasarım kategorisindeki Home Cinema forumunda kablosuz ses ve görüntü aktarımı başlıklı konu tartışılıyor; http://www.hepsiburada.com/productde...uctid=evnext24 Burada bu model haricinde 2-3 model daha var ama bu en ucuzu ayrıca piyasada 105 milyonada buldum aynısından. Şimdi ...

Rookie Member Hunter_one Avatar
    Katılım tarihi
    21.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

Question kablosuz ses ve görüntü aktarımı

http://www.hepsiburada.com/productde...uctid=evnext24

Burada bu model haricinde 2-3 model daha var ama bu en ucuzu ayrıca piyasada 105 milyonada buldum aynısından. Şimdi benim amacım şu ; pc deki divx filmlerimi salondaki tvden izlemek istiyorum arada yaklaşık 10 metre mesafe ve 1 kapı , 1 duvar var. Sizce bu ürün uygunmu yoksa birazdaha pahalı modellerimi almalıyım?

Not: Konuyu açmak için burayı uygun buldum yanlış yaptıysam yönlendirin lütfen.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Türkiye
    Like
    0 defa
    Bahsettiğin cihazlar "video sender" veya "transmitter" olarak tanımlanır. Piyasada çeşitli tipleri mevcut. Bu cihazlar RF (radyo dalgası) ile iletişimi sağlar. Ancak alırken özellikle cihazın yüksek frekanslı FM bandında iletim yapmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü telsiz telefon gibi birçok kablosuz cihaz da FM 900 bandını kullandığı için karşılıklı etkileşim olmaması için 2.4 GHz bandını kullanan cihazlar tercih edilmelidir. Piyasadaki birçok video sender cihazı kompozit video kalitesinde video sinyal transferi ve stereo kalitesinde de ses transferi yapar. Bir verici ve birde alıcı parçadan oluşur. Ancak bir verici, birden fazla alıcıya transfer yapabilir. Verici ve alıcı parçalar şebeke cereyanına ayrı bağlanır. Genellikle bağlantı giriş ve çıkışları RCA konnektörlerle (halk arasında lale jak diye bilinir) yapılır. Ses bağlantısı beyaz ve kırmızı renkli RCA konnektörlerle, video bağlantısı da sarı renkli RCA konnektörle yapılır.
    Eğer alıcı tv cihazının rca soketli kompozit video girişi yoksa veya scart girişi varsa arada scarttan rca'ya adaptör kullanılabilir
    Bildiğim kadarıyla Teknosa mağazaları Wavecom ve Philips markalı video sender satılmaktadır. Her ikisi de iş görür. Piyasadaki kaliteli modellerin 100-150 dolar civarında bir fiyatı var. Daha ucuz cihazlarda bulunabilir ancak FM bandı yerine daha uzun dalga boylarında iletim yapan bu cihazlar GSM, radyo ve tv frekanslarından etkilenebileceği için kalite tatmin edici olmaz.

hARDWAREMANIAC TuVNeRa Avatar
    Katılım tarihi
    20.05.2004
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Ben normalde tek bir televizyona gelen şifreli yayınları kablo ile diğer televizyona da aktarmak istiyorum. Receiver üzerinden bunu nasıl yapabilirim? Neler gerekli bu iş için?
    (Receiver üzerinde 2 scart yuvası var. Biri normal tv çıkışı için diğeri de Dvd, cd player gibi cihazlar için. Ben bu ikinci çıkışı diğer tv ye aktarmak için kullanabilir miyim?)

Rookie Member
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Türkiye
    Like
    0 defa
    Alıntı TuVNeRa tarafından iletildi.
    Ben normalde tek bir televizyona gelen şifreli yayınları kablo ile diğer televizyona da aktarmak istiyorum. Receiver üzerinden bunu nasıl yapabilirim? Neler gerekli bu iş için?
    (Receiver üzerinde 2 scart yuvası var. Biri normal tv çıkışı için diğeri de Dvd, cd player gibi cihazlar için. Ben bu ikinci çıkışı diğer tv ye aktarmak için kullanabilir miyim?)
    Sorun çok net değil. Uydu receiverdan 2 ayrı tv'ye bağlantı yapmak mümkün.Fakat her iki televizyonda da aynı kanalı izleyebilirsin.
    Yalnız sen ikinci tv'ye de kablolu bağlantımı yapmak istiyorsun? yoksa video sender kullanarak kablosuz iletim mi yapacaksın? Bunu net olarak yazarsan cevabı daha sağlıklı alabilirsin.

hARDWAREMANIAC TuVNeRa Avatar
    Katılım tarihi
    20.05.2004
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    2. tv ye de kablolu bağlamak istiyorum.
    Receiverin arkasında tv çıkış scarttından başka bir tane daha scart var. Kitapçığında bunun "Ses-Video Giriş/Çıkışı (AUX / VCR SCART)" olduğu yazıyor. Bu çıkıştan kablo ile diğer tv ye görüntü ve ses aktarmak mümkün mü?
    Eğer mümkün değilse ne yapmalıyım?

Rookie Member
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Türkiye
    Like
    0 defa
    Alıntı TuVNeRa tarafından iletildi.
    2. tv ye de kablolu bağlamak istiyorum.
    Receiverin arkasında tv çıkış scarttından başka bir tane daha scart var. Kitapçığında bunun "Ses-Video Giriş/Çıkışı (AUX / VCR SCART)" olduğu yazıyor. Bu çıkıştan kablo ile diğer tv ye görüntü ve ses aktarmak mümkün mü?
    Eğer mümkün değilse ne yapmalıyım?
    Receiver'ının başka bir çıkışı varsa onu diğer tv'ye bağla, eğer yalnız tek çıkış veriyorsa 1 tane scart bölücü al, bunu receiver arkasındaki scart çıkışına bağla.Birden fazla scart çıkışı elde edersin. Bu çıkışları farklı tv'lere bağlayabilirsin ancak şunu bir kere daha tekrarlayayım: aynı anda tüm tv'lerde aynı kanalı izleyebilirsin. Böyle bir seçenek evde ne işe yarar bilmem !!!

New Member
    Katılım tarihi
    13.11.2005
    Nereden
    İZMİT
    Like
    0 defa

Görüntü aktarımı

Kablosuz görüntü ve ses aktarma cihazı almak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bir uydu alıcıdan görüntü diğer odadaki TV'ye kablosuz aktarılabiliyor ve uzaktan kumanda da kullanılabiliyor. Benim merak ettiğim konu ise, uydu alıcının bulunduğu odadaki TV'de herhangi bir kanal seyredilirken diğer odadaki TV'de başka bir kanal seyredilebilir mi? Mevcut görüntü aktarıcıların bunu yapamadığını biliyorum. Bunun başka bir çözümü var mıdır acaba ?

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3
    Alıntı csever tarafından iletildi.
    Kablosuz görüntü ve ses aktarma cihazı almak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bir uydu alıcıdan görüntü diğer odadaki TV'ye kablosuz aktarılabiliyor ve uzaktan kumanda da kullanılabiliyor. Benim merak ettiğim konu ise, uydu alıcının bulunduğu odadaki TV'de herhangi bir kanal seyredilirken diğer odadaki TV'de başka bir kanal seyredilebilir mi? Mevcut görüntü aktarıcıların bunu yapamadığını biliyorum. Bunun başka bir çözümü var mıdır acaba ?
    konu hortlamış bende dedim ne oluyor...ama arama yaptığınız için kutlarım

bu tarz cihazlarla sizin istediğinizi yapabileni yok...ancak duyduğum birşey çift görüntü çıkışına sahip uydu alıcıların falan olduğu yönünde.ancak onunla bu istediğinizi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Saygılar...

Reklam

<