Sayfa 2, toplam 2 İlkİlk 12
Results 11 to 19 of 19

Digitürk'ü TV kartına bağlama

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Çokluortam forumunda Digitürk'ü TV kartına bağlama başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşım sen reciever üzerinden ekranı almak istiyorsan pc üstüne,tv kartındaki sarı uca recieverdan çıkan sarı kısıma bir kablo takacaksın.tv kartındanda ...

V.I.Member salamura Avatar
    Katılım tarihi
    04.08.2004
    Nereden
    sin hemşerim
    Like
    0 defa

Ynt: Digitürk'ü TV kartına bağlama

arkadaşım sen reciever üzerinden ekranı almak istiyorsan pc üstüne,tv kartındaki sarı uca recieverdan çıkan sarı kısıma bir kablo takacaksın.tv kartındanda görüntü aldığı birimi değiştir görüntü gelecektir.

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16

öncelikle;
    analog tv kartı, bilgisayarı, standart basit bir tv haline getirir. standart bir tvde gerçekleştirilebilir işlemlerin hepsi, analog tv kartıyla gerçekleştirilebilir.

tv kartının arkasında s-video ve composit video (sarı renkli giriş) girişleri vardır. s-video tercih sebebidir.

senin cihazdan tek görüntü çıkışı; scart. aşağıdaki dönüştürücüden veya buınun kablolu halini edin.

cihazdaki scartın s-video türünde görüntü verme niteliği varsa, tv kartının s-video girişine bağla. s-video niteliği yoksa, sarı renkli composit çıkıştan tv kartının sarı renkli composit girişine bağla.
    ses için de kırmızı beyaz uçlardan şu dönüştürü yardımıyla, tv kartının (audio in) veya ses kartının (line in) girişine bağlantı yap.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    06.02.2008
    Nereden
    Dünyada
    Like
    0 defa

Bende Bununla İlgili Bir Konu Açmıştım. Ben Görüntü Aktarıcı Aldım. TV Kartına Bağlayıp Oradan Görüyorum Ama Çok İyi Göstermiyor. Önünden Biri Geçiyor Bozuluyor fln Çeşitli Sıkıntım Oldu...

New Member
    Katılım tarihi
    08.02.2009
    Like
    0 defa

Arkadaşlar bağlayamazsın, 300 milyon masraf yaptım vs vs.... geçin bunları bana 13 liraya patladı. cam gibide görüntü veriyor. kayıt da yapıyorum. Bende inca in 878a tv kartı, cobra av-rf converter diye modem gibi dönüştürücü var onunla herşeyi hallettim. isteyen olursa resmini falan çekip gönderebilirim. yardımcı da olmaya çalışırım.

Cool Member reaktifolasilik Avatar
    Katılım tarihi
    06.01.2009
    Nereden
    Ankara
    Like
    0 defa

Digiturkü herhangi bir receiver dan ayıran bir durum yoktur. Hatta ses ve görüntü çıkışları bir çok uydu alıcıdan kaliteli ve çeşitlidir. Digiturkü bilgisayarda korsan izlemek ayrı bir konu var olan Digiturkü bilgisayar ekranında izlemek ayrı bir durum. Digiturkü abona olmadan izlemek için bir kaç yöntem var evet ama ne kadar başarlı yada uzmanlık geretirir tartışma konusu. Var olan Digiturkü bilgisayarda izlemek için 25tl ye (ben olsam en azında aver 303 alırdım) alacağınız bir analog tv kartı scart düşüntürü , 2 kanal ses 1 görüntü kablosundan oluşan mümkünse altın kaplama uçlu lale uçlu (composit) 3 adet kablo. Görüntüye alternatif olarak s-video kablosu alınabilir. Yada bazı Digiturkü lerde hdmi varmış artık HD Digiturkü bilmiyorum onu direk ekran kartına (hdmi in olanlar bu ayrı bir özellik dikkatinizi çekerim bir çoğu tvye görüntü verir görüntü almaz.) bunlar kaliteli alınırsa 80tl-100tl tv kartı dail, ucuz alınırsa 50tl mal olur..kablo yerleştirmesi Digiturkü arkasında scart yada normal copmosit çıkışarı audio ve vga yazanları tv kartında audio in ve compsit/s-video girişine bağlamk Digiturkü açmak tv kartını composit yada s-video kısmına getirmek.

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3

Alıntı reaktifolasilik tarafından iletildi. Mesajı göster
    Digiturkü herhangi bir receiver dan ayıran bir durum yoktur. Hatta ses ve görüntü çıkışları bir çok uydu alıcıdan kaliteli ve çeşitlidir. Digiturkü bilgisayarda korsan izlemek ayrı bir konu var olan Digiturkü bilgisayar ekranında izlemek ayrı bir durum. Digiturkü abona olmadan izlemek için bir kaç yöntem var evet ama ne kadar başarlı yada uzmanlık geretirir tartışma konusu. Var olan Digiturkü bilgisayarda izlemek için 25tl ye (ben olsam en azında aver 303 alırdım) alacağınız bir analog tv kartı scart düşüntürü , 2 kanal ses 1 görüntü kablosundan oluşan mümkünse altın kaplama uçlu lale uçlu (composit) 3 adet kablo. Görüntüye alternatif olarak s-video kablosu alınabilir. Yada bazı Digiturkü lerde hdmi varmış artık HD Digiturkü bilmiyorum onu direk ekran kartına (hdmi in olanlar bu ayrı bir özellik dikkatinizi çekerim bir çoğu tvye görüntü verir görüntü almaz.) bunlar kaliteli alınırsa 80tl-100tl tv kartı dail, ucuz alınırsa 50tl mal olur..kablo yerleştirmesi Digiturkü arkasında scart yada normal copmosit çıkışarı audio ve vga yazanları tv kartında audio in ve compsit/s-video girişine bağlamk Digiturkü açmak tv kartını composit yada s-video kısmına getirmek.
    receiver ı bu şekilde pc ye bağlamak ne kadar mantıklı ki?

kart okuyuculu uydu kartları yok mu yahu

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16

dijitürk, zaten receiver değildir. sadece karttır. bu nedenle daha çeşitlidir demek yanlış. cl ibareli her receiver, dijitürk uyumludur.
    ekran kartlarında kartlarında hdmi in bulunmuyor. artık video in kavramı kalmadı pek.

Alıntı karaca tarafından iletildi. Mesajı göster

bu şekilde de sağlıklı olur.

kart girişli olanlar var. Skystar EXTERNAL Digital TV KARTI USB-2/HD/CI Slot ve ss2 hd/hd2 için cl aparatı. ama pahalılar.

Cool Member reaktifolasilik Avatar
    Katılım tarihi
    06.01.2009
    Nereden
    Ankara
    Like
    0 defa

Alıntı karaca tarafından iletildi. Mesajı göster

Alıntı DonQuichotte tarafından iletildi. Mesajı göster
    dijitürk, zaten receiver değildir. sadece karttır. bu nedenle daha çeşitlidir demek yanlış. cl ibareli her receiver, dijitürk uyumludur.
    ekran kartlarında kartlarında hdmi in bulunmuyor. artık video in kavramı kalmadı pek.

bu şekilde de sağlıklı olur.

kart girişli olanlar var. Skystar EXTERNAL Digital TV KARTI USB-2/HD/CI Slot ve ss2 hd/hd2 için cl aparatı. ama pahalılar.

DonQuichotte // Digitürkün uydu alıcı olmadığı sadece konu gereği kullanılan aleti isimlendrimek için kullandığımı zannimca anlamış olmanız gerek bu sebepsiz açıklamanın bir anlamı olmadığı düşünüyorum.Ki zaten "herhangi bir receiver dan ayıran bir durum yoktur" demişim. Çeşitlilikten kastımız digitürk uydu alıcının ucuz bir alet olmadığı ve arkasında birçok çıkış verdiğidir. 80tl aldığınız bi uydu alıcı ile kıyaslamayınız.Diğer husus uydu alıcılar CI (common interface) olanları Dijitürkü çalıştırır ifadesinin yanlış olmasıdır.CI bir Modül->"conditional access module (CAM)" bağlama arayüzüdürü adı üzerinden müşterek arayüzü demektir Modül olmadıkça digitürk kartı elinizde olsade bir işe yaramaz digitürk Cryptoworks modül kullanır bu modülü taşımayan hiç bir uydu alıcı digitürk çalıştırmaz ki zaten kendi modülleri ve şifreleme sistemleri ile uyumlu uydu alıcıyı yanlarında veriyorlar ayrı dijitürk kart modül satıldığını gördünüzmü? Dersiniz aldık uydu alıcı bozuldu başkasına taktık o ayrı mesele. Diğer konu HDMI in 8800GT katların bazılarında vardır. HDMI daha kaliteli ses ve görüntü aktardığı için tercih edilebilir alternatif sunmanın bir kötülüğü yoktur.

Karaca // Bilgisayarda izlemek için bu yöntem ucuz basit herkezin rahatlıkla yapabileceği bir durumdur ancak kanal geçişlerini mecburan uydu alıcınızın ( DonQuichotte a ithafen digitürk ten) yapmanız gerekir. Uydu kartı alıp yazılımsal olarak CAM ve key karta ihtiyaç duymadan çözmekte mümkündür ancak ne yazıkki sürekli şifre değişmesi ve şifrelerin illegal olarak yayınlanması durumu sözkonusu. Herhangi bir CI arayüzlü uydu alıcı kartı ile orjinal CAM+key kart kullanırak ta izlenebilir bu maliyeti arttıran bir etkendir. CL modüllü kartlar 200tl civardırı.CAM modülü digitürk içerisine gömülüdür çıkarılmaz harici bir CAM alınmak zorundadır. Buda ortalma 100-120$ arasıdır.

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3

DonQuichotte // Digitürkün uydu alıcı olmadığı sadece konu gereği kullanılan aleti isimlendrimek için kullandığımı zannimca anlamış olmanız gerek bu sebepsiz açıklamanın bir anlamı olmadığı düşünüyorum.Ki zaten "herhangi bir receiver dan ayıran bir durum yoktur" demişim. Çeşitlilikten kastımız digitürk uydu alıcının ucuz bir alet olmadığı ve arkasında birçok çıkış verdiğidir. 80tl aldığınız bi uydu alıcı ile kıyaslamayınız.Diğer husus uydu alıcılar CI (common interface) olanları Dijitürkü çalıştırır ifadesinin yanlış olmasıdır.CI bir Modül->"conditional access module (CAM)" bağlama arayüzüdürü adı üzerinden müşterek arayüzü demektir Modül olmadıkça digitürk kartı elinizde olsade bir işe yaramaz digitürk Cryptoworks modül kullanır bu modülü taşımayan hiç bir uydu alıcı digitürk çalıştırmaz ki zaten kendi modülleri ve şifreleme sistemleri ile uyumlu uydu alıcıyı yanlarında veriyorlar ayrı dijitürk kart modül satıldığını gördünüzmü? Dersiniz aldık uydu alıcı bozuldu başkasına taktık o ayrı mesele. Diğer konu HDMI in 8800GT katların bazılarında vardır. HDMI daha kaliteli ses ve görüntü aktardığı için tercih edilebilir alternatif sunmanın bir kötülüğü yoktur.

Karaca // Bilgisayarda izlemek için bu yöntem ucuz basit herkezin rahatlıkla yapabileceği bir durumdur ancak kanal geçişlerini mecburan uydu alıcınızın ( DonQuichotte a ithafen digitürk ten) yapmanız gerekir. Uydu kartı alıp yazılımsal olarak CAM ve key karta ihtiyaç duymadan çözmekte mümkündür ancak ne yazıkki sürekli şifre değişmesi ve şifrelerin illegal olarak yayınlanması durumu sözkonusu. Herhangi bir CI arayüzlü uydu alıcı kartı ile orjinal CAM+key kart kullanırak ta izlenebilir bu maliyeti arttıran bir etkendir. CL modüllü kartlar 200tl civardırı.CAM modülü digitürk içerisine gömülüdür çıkarılmaz harici bir CAM alınmak zorundadır. Buda ortalma 100-120$ arasıdır.
    işte bende onu diyorum.

bilgisayarı tv gibi kullanacaksan yine elinde bir kumanda ve bambaşka bir cihaz çalıştıracaksan ne gerek var bu taklaya

Sayfa 2, toplam 2 İlkİlk 12