--> DV kameradan görüntü bilgisayara görüntü aktarımı
Results 1 to 4 of 4

DV kameradan görüntü bilgisayara görüntü aktarımı

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Çokluortam forumunda DV kameradan görüntü bilgisayara görüntü aktarımı başlıklı konu tartışılıyor; merhaba benim jvc GRD 200U model NTSC mini dv bir kameram var .Amerikadan geldi bilgisayara görüntü aktarmam için firewire kablosu ...

New Member
    Katılım tarihi
    14.06.2004
    Nereden
    aNKARA
    Like
    0 defa

DV kameradan görüntü bilgisayara görüntü aktarımı

merhaba benim jvc GRD 200U model NTSC mini dv bir kameram var .Amerikadan geldi bilgisayara görüntü aktarmam için firewire kablosu alırsam, onboard firewire girişi olan bir bilgisayara bu görüntüleri direk aktarabilirmiyim.(yazılıma ihtiyacım olmadan)
    Benim bilgisayarımda firewire girişi yok USB kablosu ile kutudan çıkan imagemixer programını, kurduğum bilgisayara görüntü aktarabilirmiyim. Bu görüntüler nasıl olur, Denemedim ama bilgisayarımda win 98 SE yüklü bu sistem ve image mixer programı ile aktarma işi ile başarılı olurmuyum.Yada
    Bana AMD 800 Mhz, Win 98 SE, 64 MB ram ile bu işi nasıl becebileceğim konusunda bilgi verebilirmisiniz.
    Bu konularaı iyi bilmiyorum cevaplarınızı bekliyorum Teşekkürler

V.I.Member
    Katılım tarihi
    16.09.2002
    Like
    0 defa
    USB bağlantısı varsa aktarabilmen gerekir firewire USB'den daha hızlı sadece (yanılmıyorsam) o program nasıl birşey bilmiyorum ama aktarmayı dene. illede firewire ile aktaracan diye birşey yok ya. usb ile biraz beklersin o kadar...

Member
    Katılım tarihi
    02.04.2004
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa
    Alıntı sebal tarafından iletildi.
    merhaba benim jvc GRD 200U model NTSC mini dv bir kameram var .Amerikadan geldi bilgisayara görüntü aktarmam için firewire kablosu alırsam, onboard firewire girişi olan bir bilgisayara bu görüntüleri direk aktarabilirmiyim.(yazılıma ihtiyacım olmadan)
    Benim bilgisayarımda firewire girişi yok USB kablosu ile kutudan çıkan imagemixer programını, kurduğum bilgisayara görüntü aktarabilirmiyim. Bu görüntüler nasıl olur, Denemedim ama bilgisayarımda win 98 SE yüklü bu sistem ve image mixer programı ile aktarma işi ile başarılı olurmuyum.Yada
    Bana AMD 800 Mhz, Win 98 SE, 64 MB ram ile bu işi nasıl becebileceğim konusunda bilgi verebilirmisiniz.
    Bu konularaı iyi bilmiyorum cevaplarınızı bekliyorum Teşekkürler
    önce hayırlı olsun...şimdi söylediklerini anlayamadım...bir kere yazılım kesin gerekli...image mixer başarısız bir yazılımdır..onun yerine uluead studio vs.. programları tercih et...ayrıca sistemin oldukça zayıf..bu sistemle çalışırsan görüntü kaybın olur ve capture çok uzun sürer...

Member
    Katılım tarihi
    02.04.2004
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa
    Alıntı DJ SULEIMAN tarafından iletildi.
    USB bağlantısı varsa aktarabilmen gerekir firewire USB'den daha hızlı sadece (yanılmıyorsam) o program nasıl birşey bilmiyorum ama aktarmayı dene. illede firewire ile aktaracan diye birşey yok ya. usb ile biraz beklersin o kadar...
    nasıl yani dostum firewire kart ve kablonun asıl amacı düzgün süratli ve kayıpsız görüntü capture'dır...usb'nin asıl amacı resim aktarımıdır;video aktarımında kayıplar ve uzun bir süre oluşur..

Reklam