Results 1 to 8 of 8

Windows 7 ile tam uyumlu çalışabilecek ses kartı??

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Çokluortam forumunda Windows 7 ile tam uyumlu çalışabilecek ses kartı?? başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşlar merhaba.şu an creative sound blaster live 5.1 Digital (SB0220) ses kartı kullanmaktayım.xpden windows7 ye geçtim fakat ne yaptıysam bu ...

Cool Member
    Katılım tarihi
    29.03.2003
    Like
    0 defa

Windows 7 ile tam uyumlu çalışabilecek ses kartı??

arkadaşlar merhaba.şu an creative sound blaster live 5.1 Digital (SB0220) ses kartı kullanmaktayım.xpden windows7 ye geçtim fakat ne yaptıysam bu ses kartının 7 sürücülerini bulamadım..işletim sistemi kendi tanıyor fakat hem ses çok az geliyor hemde mixer, audiohq vs gibi özellikler bulunmadığından dolayı ses çok kalitesiz..bu yüzden yeni bir ses kartı almak istiyorum..şu an piyasada windows 7 driverları bulunan ve tam performans çalışan hangi ses kartı var acaba? fiyat/performans olarak makul bir ses kartı olursa iyi olur teşekkür ederim.

Power Member cometathlon Avatar
    Katılım tarihi
    21.06.2007
    Nereden
    lstanbul
    Like
    0 defa

Ynt: Windows 7 ile tam uyumlu çalışabilecek ses kartı??

sounddblaster x-fi xtreme audio kullanıyorum çok memnunum.
    Kullanacağın ses sistemi nedir?

Cool Member
    Katılım tarihi
    29.03.2003
    Like
    0 defa

philips mms460 5+1 ses sistemiyle kullanıcam kardeş herhangi bir sorun çıkar mı? 7 driverları fln var dimi bunun?bide link verebilirsen ses kartının tadından yenmicek valla tşekkür ederim

Katılım tarihi
    21.06.2007
    Nereden
    lstanbul
    Like
    0 defa

Alıntı jackal20 tarafından iletildi. Mesajı göster
    philips mms460 5+1 ses sistemiyle kullanıcam kardeş herhangi bir sorun çıkar mı? 7 driverları fln var dimi bunun?bide link verebilirsen ses kartının tadından yenmicek valla tşekkür ederim
    win764 rc7100 kullanıyorum driver problemim 5.aydan sonra olmadı 2 ayda bir otomatik alıyo valla driveri kardeş senin sistem ile ii olur.
    driver için link istiyosan dediim gibi sistem kendi buluyo satış için istersen valla araştır arkadaşım fiyatlar çok farklı...

Cool Member
    Katılım tarihi
    29.03.2003
    Like
    0 defa

bu kart sanırım pci-express..bnm pci-ex slotunda ekran kartım var..acaba pci yongalı versiyonu var mı bu kartın

Katılım tarihi
    21.06.2007
    Nereden
    lstanbul
    Like
    0 defa

Alıntı jackal20 tarafından iletildi. Mesajı göster
    bu kart sanırım pci-express..bnm pci-ex slotunda ekran kartım var..acaba pci yongalı versiyonu var mı bu kartın
    Bunu kullandığı slot kısa pcı-ex
    modifiye kısmında benim kasanın resmi var akasa zen diye konu açtım bak ordan gerçi anakartın ne bilmiyorum ama

Cool Member posıtıve Avatar
    Katılım tarihi
    16.12.2005
    Nereden
    <<< izmir >>>
    Like
    0 defa

sb0220 yi tanıdıysa ne mutlu ancak o kart bile xp dışında vista ve win7 de o/b dan daha kötü ses verir

kendim x-fi ext. music kullanıyorum ancak asus xonar d2 veya o seriden bir kart tavsiyemdir

audigy serisi bile artık öldü creative in eski ürünlerine driver çıkarmama gibi bir alışkanlığı var you pax olmasa 2007 arayüzünü bile zor bulurduk x- fi nin

Katılım tarihi
    21.06.2007
    Nereden
    lstanbul
    Like
    0 defa

Alıntı posıtıve tarafından iletildi. Mesajı göster
    sb0220 yi tanıdıysa ne mutlu ancak o kart bile xp dışında vista ve win7 de o/b dan daha kötü ses verir

kendim x-fi ext. music kullanıyorum ancak asus xonar d2 veya o seriden bir kart tavsiyemdir

audigy serisi bile artık öldü creative in eski ürünlerine driver çıkarmama gibi bir alışkanlığı var you pax olmasa 2007 arayüzünü bile zor bulurduk x- fi nin
    Hiç bir sorunum yok, kulakla duyulur hatta gözle görülür kalite farkı var benim o/b seskartı ile x-fi arasında, tavsiye ederim kullanacak arkadaşlara ne driver ne program update'i sıkıntı olmadı, hatta aramıyorum kendisi geliyor ( win7 64bit )