Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon
Results 1 to 10 of 21

Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor başlıklı konu tartışılıyor; Selam, usb flash disk ve external hard disk lerimden hangisini taksam bilgisayarim altinda aninda goruntuleniyor ve icerigini gostereyeyimmi uyarisi cikiyordu ...

New Member fngokdemir Avatar
    Katılım tarihi
    06.10.2007
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Question Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor

Selam,
    usb flash disk ve external hard disk lerimden hangisini taksam bilgisayarim altinda aninda goruntuleniyor ve icerigini gostereyeyimmi uyarisi cikiyordu otomatik. ne oldu ne degisti anlamiyorum herikisisini de takiyorum sadece sag altta donanimi guvenle kaldir uyarisi cikiyor ve bilgisayarim altinda gorunmuyor bu diskler ama aygit yoneticisi donanim altinda sabit diskler altinda isim olarak gorunuyorlar. Icerigini gormem lazim tabiki, bilen varsa sorunu yardim lutfen.

Tesekkurler

hARDWAREMANIAC freeman1209 Avatar
    Katılım tarihi
    27.04.2004
    Nereden
    dünya gezegeni
    Like
    0 defa

Ynt: Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor

bilgisayarım sağ tuş tıkla yönet'e gir.ordan disk yönetimine.taktığın usb aygıtın üstüne sağ tıkla(boyutundan anlaşılır) sürücü harfi ve yolunu değiştir de.ordan tekrar değiştir de ve kullanılmayan bir harf seç tamam de çık

hARDWAREMANIAC DJ Waterfall Avatar
    Katılım tarihi
    08.02.2004
    Nereden
    Bir orada.. Bir burada...
    Like
    0 defa

başlat->çalıştır-> regedit <enter>

oradan..

hkey local machine
    system
    corrent control set
    services
    usbstor

altında...

start dword değerinin yanında 4 olan bir değer varsa onu 3 yap...

olmadı bakalım yine...

Katılım tarihi
    06.10.2007
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Arrow Cevap: Ynt: Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor

Alıntı freeman1209 tarafından iletildi. Mesajı göster
    bilgisayarım sağ tuş tıkla yönet'e gir.ordan disk yönetimine.taktığın usb aygıtın üstüne sağ tıkla(boyutundan anlaşılır) sürücü harfi ve yolunu değiştir de.ordan tekrar değiştir de ve kullanılmayan bir harf seç tamam de çık
    disk yönetiminde aygıt görünmüyor.

Alıntı DJ_Waterfall tarafından iletildi. Mesajı göster
    başlat->çalıştır-> regedit <enter>

oradan..

hkey local machine
    system
    corrent control set
    services
    usbstor

altında...

start dword değerinin yanında 4 olan bir değer varsa onu 3 yap...

olmadı bakalım yine...
    oradaki değer 3

start 0x00000003(3)
    Type 0x00000001(1)

baska bir sayı mı yapmalıyım

Katılım tarihi
    06.10.2007
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Cevap: Ynt: Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor

Alıntı freeman1209 tarafından iletildi. Mesajı göster
    pardon disk yönetiminde görünüyor. Sürücüyü etkinleştir yaptım sonra harf atamak istedim ama atanmış bir harf yok yenisine de izin vermiyor.

Ben de alttaki şeçeneği işaretledim.
    Bir NTFS boş klasörünü göster dedim yer olarak ve oldu içerik belirttiğim klasör de göründü.
    Çok teşekkür ediyorum yanlız normal bir yol değil bu hep böyle mi yapılmaz herhalde.
    Şuan ki aciliyete çözüm oldu sadece. Bunu normale çevirmek lazım. Araştırıyorum.

Tekrar teşekkürler.

Katılım tarihi
    06.10.2007
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Cevap: Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor

Aynı sorunla karşılaşanlar olabilir diye çözümü yazıyorum.
    Bu problem tüm sürücü harfleri dolu olduğunda yaşanır ya da daha önce bu sürücüye ait harf kullanımda ise olur.
    Çözümü ise sürücülerden birini boşa çıkarıp bu sürücüye usb ya da external hdd ı atamak olacaktır.
    Orjinal metin
    (The cause for this problem is that all drive letters are already
    assigned to other devices or mapped network drives,
    making no additional drive letters available.
    Or it may be caused by the drive letter that previously
    assigned to the drive has been taken up by a mapped network drive
    or other storage device.
    Resolution is to disconnect mapped network drives or
    other storage devices, freeing up a drive letter or
    the previously assigned letter to assign to the additional storage device.
    If you can see the drive in MMC Disk Management,
    right click on it, and select Change Drive Letter and Paths,
    then click on Change. Select a drive letter that is unused and click OK.
    The USB or external drive can now be accessible.)

iyi akşamlar

New Member
    Katılım tarihi
    03.04.2008
    Like
    0 defa

Exclamation Ynt: Acil !!! usb flash disk ve external hard disk gorunmuyor

Arkadaşlar, aynı sorunu yaşıyordum. Daha önce defalarca kez araştırdım ve herkesin hemen hemen ilk bakıp araştıracağı bir site olarak www.hardwaremania.com adresini tercih ettim. Şimdi anlaşılır bir dille çözümü anlatmaya çalışacağım.

Eğer Harici USB Diskinizin herhangi bir sorunu yok, bazı makinelerde sorunsuz çalışıyor ve bazı makinelerde görünmemekte ısrar ediyor ise anlattığım yolla sorununuzu %100 çözebilirsiniz.

• Öncelikle Bilgisayarıma sağ tıklayın ve "Yönet" yazısına tıklayın.

• "Bilgisayar Yönetimi" adlı bir pencere açılacak. Soldaki kısımdan "Depolama" altındaki "Disk Yönetimi" yazısına tıklayınız.

• Sağ taraftan harici sabit diskinizi görebiliyorsanız sorun yok. Göremiyorsanız aşağıdaki yolu uygulayın.

• Görünmeyen Harici USB Disk için Bilgisayarıma sağ tıklayın, Özellikler'e girin, Donanım'dan Aygıt Yöneticisine tıklayın.

• Burada "Sarı Ünlem işaretli" bir aygıt mevcut ise muhtemelen Harici USB Diskinize aittir. Sürücüyü yeniden yükle diyerek varsayılan sürücüleri yükletin.

• Bundan sonra tekrar yukarıdaki gibi "Disk Yönetimi" kısmından Harici USB Disk 'inizi bulup sağ tıklayın.

• Genelde bilgisayarınızda tek sabit disk varsa (ikiye bölünmüş olması önemli değil) "Disk0" olarak görünen sürücüler bilgisayarınızın ana sabit diskleri, "Disk1" olarak görünen de Harici USB Diskiniz 'dir.

• Buradan Harici USB Disk 'inizin herhangi bir sürücü harfi atanmamış ise, sağ tıklayarak "Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir..." seçeneğine tıklayınız. Buradan kullanımda olmayan bir sürücü harfini "Ekle" diyerek sürücünüze atayınız.

• Tekrar Bilgisayarım -> Özellikler -> Donanım -> Aygıt Yöneticisi 'ne gelip yukarıdan Görünüm -> Gizli Aygıtları Göster seçeneğini tıklayarak

• Aşağıda sarı ünlem işaretli "Bilinmeyen aygıt" ın belirdiğini göreceksiniz. Buna sağ tıklayıp "Sürücüyü yeniden yükle" diyerek sorununuzu çözüyorsunuz.

• Arkadaşlar burada bilgisayarınızı yeniden başlatmanız en uygunu olur.

Buradan da anlaşılacağı gibi bu gizli aygıtın yüklenmemesi, Harici USB Diskinizin bilgisayarım içerisinde görünmemesine sebep oluyor. Meşhur atasözünde denildiği gibi, sinek küçüktür ama mide bulandırır. Gerçekten bu atasözüne yakışır bir sorundu sanırım.

Umarım sorununuzu çözebilmişimdir. Herkese geçmiş olsun diyorum...

New Member
    Katılım tarihi
    14.04.2009
    Nereden
    asdasd
    Like
    0 defa

ya abi ben o disk yönetiminde flaşa ait hiçbişey bulamıyorum napıcam aygıt yöneticisinde ünlem yok çok acil yarım ederseniz sevinirim

Gold Member BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa

Alıntı katil_kurt tarafından iletildi. Mesajı göster
    ya abi ben o disk yönetiminde flaşa ait hiçbişey bulamıyorum napıcam aygıt yöneticisinde ünlem yok çok acil yarım ederseniz sevinirim
    Kardeş sen sorununu tam olarak anlatmamışsın ki??? harici diski yada parmak belleği taktığın zaman daha önce görüyorduda şimdi görmüyormu? Yoksa başka bir sorun mu var??

Genelde bilgisayarınızda tek sabit disk varsa (ikiye bölünmüş olması önemli değil) "Disk0" olarak görünen sürücüler bilgisayarınızın ana sabit diskleri, "Disk1" olarak görünen de Harici USB Diskiniz 'dir.
    Disk1 her zaman harici disk olmaz.. O bilgisayarda takılı fiziksel disklerin ve harici disklerin sayısına bağlı olarak değişebilir.. Meselaa bende harici disk bazen Disk3 bazende Disk4 olarak görünüyor..

Burdaki disklerden hangisinin sizin harici diskiniz olduğunu boyutundan anlayabilirsiniz..

Rookie Member djmk34 Avatar
    Katılım tarihi
    01.02.2009
    Nereden
    Sakarya
    Like
    0 defa

Combo Fix'i Yükle Googledan bulabilirsin...

Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon