Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 11

Bilgisayarın ekranı kararıyor ama fanlar falan çalışıyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Bilgisayarın ekranı kararıyor ama fanlar falan çalışıyor başlıklı konu tartışılıyor; Evet arkadaşlar aynen konu başlığındaki sorun var son 1-2 aydır.Kafayı yemek üzereyim.Ekran kararıp kalıyor ama hala fanlar dönüyor ışıklar falan ...

Gold Member Indra Avatar
    Katılım tarihi
    29.03.2004
    Nereden
    Somewhere In The Middle Earth
    Like
    33 defa

Bilgisayarın ekranı kararıyor ama fanlar falan çalışıyor

Evet arkadaşlar aynen konu başlığındaki sorun var son 1-2 aydır.Kafayı yemek üzereyim.Ekran kararıp kalıyor ama hala fanlar dönüyor ışıklar falan yanıyor.Ne olabilir sebep?
    Voltaj düşüklüğünden değil gibi çünkü televizyon, modem falanda bağlı aynı prize onlara bişey olmuyor.Özellikle modemin kasadan önce gitmesi lazım zaten.Power supply ı değiştirdim, ups de var.Ekran kartını elimle yokluyorum kapandığında baya bi sıcak oluyor ama onuda denedim başka bilgisayarda, bişey yok, başka ekran kartını da benim bilgisayarda denedim hala oluyor.
    Özellikle gündüz vakitleri oluyor bide.

Cool Member martech Avatar
    Katılım tarihi
    05.06.2006
    Nereden
    Yalova
    Like
    0 defa
    ilk başta geçmiş olsun bence sorun ramlerde olabilir makina normal çalışır ama görüntü alamazsın ben de yaşadım aynı şekilde bi sorun ve ram değiştirdim sorun çözüldü galiba 2*512 kullanıyorsun ramleri tek tek kullanmayı dene belki sorunu bulursun gündz artıyor diyorsun sorun buda ramlerin fazla ısınmasından olabilir

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3
    Alıntı Indra tarafından iletildi. Mesajı göster
    Evet arkadaşlar aynen konu başlığındaki sorun var son 1-2 aydır.Kafayı yemek üzereyim.Ekran kararıp kalıyor ama hala fanlar dönüyor ışıklar falan yanıyor.Ne olabilir sebep?
    Voltaj düşüklüğünden değil gibi çünkü televizyon, modem falanda bağlı aynı prize onlara bişey olmuyor.Özellikle modemin kasadan önce gitmesi lazım zaten.Power supply ı değiştirdim, ups de var.Ekran kartını elimle yokluyorum kapandığında baya bi sıcak oluyor ama onuda denedim başka bilgisayarda, bişey yok, başka ekran kartını da benim bilgisayarda denedim hala oluyor.
    Özellikle gündüz vakitleri oluyor bide.
    ekran kartın aşırı ısınıyor ekran kartını soğutmaya yönelik birşeyler yaparsan bu sorundan kurtulabilirsin...

pasif soğutmaya sahipse mesela 2 dolara ekran kartı fanlarından alıp takabilirsin %90 sıkıntını çözer.aktif soğutmaya sahipse önce fandaki tozları temizle yetmezse daha iyi bir fana terfi et

Gold Member Indra Avatar
    Katılım tarihi
    29.03.2004
    Nereden
    Like
    33 defa
    Tabiki fanları falan temizledim pırıl pırıl Ekran kartınında fanı var oda tertemiz.Ama sadece sabah ve öğlen saatleri oluyor, akşama doğru azalıyor, geceleri hiç olmuyor.Çok ilginç bi durum.
    @martech:gündüz vakti daha çok olmasını, ram lerle ilgili olmasına nasıl bağladın onu anlayamadım Ayrıca ram leride değiştirdim denedim hala oluyor.
    Yorumlar için teşekkürler.Başka fikri olan var mı?

Gold Member Indra Avatar
    Katılım tarihi
    29.03.2004
    Nereden
    Like
    33 defa
    Ya kafayı eyip bi baktım fanlar pırıl pırıl ama,ekran kartının fanı dönmüyormuş Ama neden gündüz gidiyoda gece gitmiyor Sıcaktan diyecem ama zaten güneş almıyor yaz kış serin odam.
    Neyse ben bi bakayım şu fana.

Gold Member karaca Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2004
    Nereden
    Bostanlı
    Like
    44 defa
    Blog Mesajları
    3
    sana serin oda sıcaklığının gündüzleri 8-10 derece daha yüksek olması demekki bu şekilde etkiliyor

hARDWAREMANIAC by_BuR@K Avatar
    Katılım tarihi
    22.03.2006
    Nereden
    hARDWAREMANIA
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    1

Talking büyük ihtimal ramdan dır

pc sök içini iyi bir şekilde temizle ramın yuvasını ve kendisinide temizle yumuşak bişi olsun ama sıvıda bulaştırma hatta ramın yuvasını kompresör gibi bir şeyle üflet sonra tak yerine düzelir düzelmesse pc ciye başvur

V.I.Member blaster2005 Avatar
    Katılım tarihi
    16.11.2005
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa
    Ekran kartı genelde çok ısınır zaten.elinle biraz bastırarak dokunduğunda parmağını yakacak dereceye gelir.genelde kapanmaz ama fan durmuşsa kapanması normal.bi yandan ısınsa bile soğutma oolduğu için kapanma yapmaz.fanı değiştir.eğer tekrar yaparsa (garip gelebilir ama)bilgisayarında virus vardır.formatlarsan düzelir aynı anlattığın sorunu bizde yaşadık sebep trojan çıktı.kolay gelsin

Gold Member Indra Avatar
    Katılım tarihi
    29.03.2004
    Nereden
    Like
    33 defa
    Alıntı samuray28 tarafından iletildi. Mesajı göster
    pc sök içini iyi bir şekilde temizle ramın yuvasını ve kendisinide temizle yumuşak bişi olsun ama sıvıda bulaştırma hatta ramın yuvasını kompresör gibi bir şeyle üflet sonra tak yerine düzelir düzelmesse pc ciye başvur
    Ya içi pırıl pırıl diyorum bilgisayarın.Ramden falanda değil değiştirdim.Yaptıklarımı yazdım zaten yukarıda.
    Ekran kartının fanındanmış işte kablosu sıyrılmış kopma seviyesine gelmiş ama neden olmuş bilmiyorum.Değiştirdim düzeldi sorunum.

Rookie Member evilgod Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2006
    Nereden
    Uzak Bir Yerde
    Like
    0 defa
    garip walla geçmiş olsun kardeş

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 28-07-2011, 12:30