Results 1 to 3 of 3

Boş hard disk dolu görünüyor...

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Boş hard disk dolu görünüyor... başlıklı konu tartışılıyor; Merhaba bir arkadaşın bilgisayarında C sürücüsüne sağ tıklayıp özelliklere baktığında 57 küsür gb dolu 700 küsür mb boş görünüyor. Ancak ...

Moderator doncamillo Avatar
    Katılım tarihi
    14.06.2004
    Nereden
    Stockholm
    Like
    19 defa

Boş hard disk dolu görünüyor...

Merhaba bir arkadaşın bilgisayarında C sürücüsüne sağ tıklayıp özelliklere baktığında 57 küsür gb dolu 700 küsür mb boş görünüyor. Ancak c nin içindeki dosyaların tamamını seçip sağ tılayınca 8 gb görünüyor. C nin bu kadar bolu görünmesi yüzünden hiç bir şey yapamıyorsun tabi bilgisayarda. Norton Disk Doctor la tarama yapmak isteyince partition table ı taramaya çalışırken hata veriyor. Format atmadan önce yapılabilecek bir şey var mı?

New Member
    Katılım tarihi
    17.11.2007
    Like
    0 defa

Ynt: Boş hard disk dolu görünüyor...

Arkadaşım bende de aynısı oldu, araştırdım ve çözdüm. Sistem geri yükleme kutucuğundaki işareti eğer varsa kaldır, yoksa işaretle.

Moderator BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa

Ynt: Boş hard disk dolu görünüyor...

@donca sen birde gizli dosya ve klasörleri ve korunan işletim sistemi dosyalarını etkinleştir birde ondan sonra bak ne kadar olduğuna..
    Bana kalırsa pagefile.sys , hiberfil.sys ve system volume information bu kadar yer kalıyor olabilir.. Yada virüs olma ihtimali de var..

İlk olarak Ccleaner isimli ufak programı kur. Bununla sistem geri yükleme noktalarını sil. Sonra geçici dosyaları ve diğer tüm atıkları yine bu programla temizle.. Bir sürü yer açılacaktır...