--> Görüntünün köşeleri ekrana sığmıyor
Results 1 to 8 of 8

Görüntünün köşeleri ekrana sığmıyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Görüntünün köşeleri ekrana sığmıyor başlıklı konu tartışılıyor; Samsung 223BW model 22" bir monitörüm var. DVI ile bilgisayara bağlıyorum. Ekranın sol, sağ, alt ve üst kısımlarından yaklaşık yarım ...

New Member
    Katılım tarihi
    02.06.2009
    Like
    0 defa

Görüntünün köşeleri ekrana sığmıyor

Samsung 223BW model 22" bir monitörüm var. DVI ile bilgisayara bağlıyorum. Ekranın sol, sağ, alt ve üst kısımlarından yaklaşık yarım santimetrelik alanlar ekranda görünmüyor. Örneğin şu an, internet explorer'ın sağda olması gereken kaydırma çubuğu yok, sağ üst köşedeki [X] kapatma düğmesinin büyük kısmı yok, soldaki ie ikonun da büyük kısmı görünmüyor.

Monitörü başka bilgisayarlarla da test ettim. Sorun kesinlikle monitörde.

Samsung Monitör destek hattına başka bir arıza için gönderdikten sonra bu sorun oluştu. Geçenlerde bu sorun için tekrar destek hattına gönderdim. Beni uzunca bir süre bekletip, utanmadan sorunu çözdük diye monitörümü geri gönderdiler. Hiç bir düzelme yok.

Konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Moderator BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa

Ynt: Görüntünün köşeleri ekrana sığmıyor

Peki monitörün üzerindeki AUTO yazan tuşa bastın mı hiç ? Bu işlemi yapınca otomatik yerleştirme yapıyor... Eğer bu şekilde olmuyorsa ekran çözünürlüğüne göre monitörü sağ sol ve aşağı yukarı ayarını yapman lazım..

New Member
    Katılım tarihi
    04.09.2009
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

arkadaşlar aynı sorun bende de oldu başka bir arıza için servise gönderdiğim monitörüm bu arızayla geri kaldı. bu sorunla ilgili iki kez servise götürdüm ikinci servise götürdüğümde servis elemanı arıza tespit etmediğini bildirdi gittim kendi gözlerimle görücem dedim baktım gercekten orda bir sorun gözükmüyordu. monitörü isyerimde denediğimde aynı sorunun devam ettiğini anladım bir kaç makinede farklı ekran kartı kablo vs. hepsinde denedim olmadı. kafayı yemek üzereyim sorunla ilgili bilgisi olan var mı???

New Member
    Katılım tarihi
    04.09.2009
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

bu arada dvi bağlantıda auto tuşu aktif değil çünkü digital bağlantı olduğu için kendisi otomatik yerleştirmesi lazım zaten. o dediğin özellik sadece analog bağlantılarda işe yarıyor.

Member 8eliW Avatar
    Katılım tarihi
    06.02.2009
    Nereden
    Sapanca
    Like
    0 defa

Ben samsung 22" kullanıyorum dvı ve gayet iyi auto çalışıyor bi bassanız derim?

New Member
    Katılım tarihi
    04.09.2009
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

dostum tabiki de denedik izin vermiyor. Ben bu sorunu şu şekilde nihayet çözebildim. Monitör de sorun olduğuna kesin kanaat getirdim. Yaptığım ayarları uygularsanız kısmen çözüm bulmuş olacaksanız. Nvidia ekran kartı kullananlar için bu söylediklerim.

Nvidia ayarlara gelin : Özel Çözünürlük ayarlarına gelin (Manage Custom Resulation)
    Yeni (Create ) deyin çözünürlüğü şu şekilde ayarların 1625 x 1040...
    uygula (Apply) deyin çıkın. Şimdi çözünürlüğünüzü yeni oluşturduğunuz 1625x1040 çözünürlüğüne getirin. Monitörünüzün can sıkan ekran taşmalarından kurtulmuş olacaksınız. Umarım işinize yarar.

Rookie Member gercekmanyak Avatar
    Katılım tarihi
    29.08.2007
    Nereden
    Lüleburgaz
    Like
    0 defa

benm zannettiğim, ekran kartı ne olursa olsun çözünürlük ayarı veya ebatı ekrana-monütöre göre olması gerekiyo.. mesela 1280/1024 bir ekranda 1600/800 felan gibi bi çözünürlük ayarladğında sayfa ekrana sığmıyor..yani uymuyor.. kendin de demişsin "monütörü başka bilgisayara bağladım sorun yok" die.. bence bu gibi sorun monütörden değil gibi.. ekran kartalarınızı bi kontrol edin..kolay gele

Rookie Member gercekmanyak Avatar
    Katılım tarihi
    29.08.2007
    Nereden
    Lüleburgaz
    Like
    0 defa

bi açılık daha getirirsem, monütörünü başka pc ye takmışsın sorun yokmuş hani? işte onun ekran kartına tesadüfen uyumluymuş ondfan sorun olmamış