Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 18

Guvenli kip'de ( ya da modda ) acmak nedir ???

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Guvenli kip'de ( ya da modda ) acmak nedir ??? başlıklı konu tartışılıyor; Ya arkadaslar ,ne zamandir bunu sorucam hep unutuyorum , Bi guvenli kip'de ya da Guvenli mod'da acma muhebbetidir gidiyo ne ...

Power Member siyah 8 Avatar
    Katılım tarihi
    25.06.2002
    Like
    0 defa

Question Guvenli kip'de ( ya da modda ) acmak nedir ???

Ya arkadaslar ,ne zamandir bunu sorucam hep unutuyorum , Bi guvenli kip'de ya da Guvenli mod'da acma muhebbetidir gidiyo ne zaman bi bilgisayarda acilmasiyla ilgili bi sorun olsa o kisiye bilgisayarini oncelikle guvenli kip'de acmasi salik veriliyo ...bunu hep duyuyorum filan da , ya NEDIR BU GUVENLI KIP ? dahasi BILGISAYAR NASIL GUVENLI KIP'DE BASLATILIR ? bi aydinlativerseniz beni su konuda cok sevinicem

V.I.Member onoff Avatar
    Katılım tarihi
    23.08.2001
    Nereden
    Kebap City
    Like
    0 defa
    Güvenli kip sistemde çıkan sorunları aşmak için kullanılan bir açılış sistemidir. Güvenli kip 'te iken windows'un başlangıcında yüklenen programlar çalıştırılmaz, aygıt sürücüleri çalıştırılmaz,ekran min. çözünürlük ve frekansta açılır. Bunların sebebi yüklenen yanlış bir program yada yapılan yanlış bir ayarlama sonunda açılamayan işletim sisteminin min. destekle açılabilir hale getirilmesi ve bu durumda sorunun çözülebilmesidir.
    Bu açıklayıcı yazımdan dolayı kendimi bana bu yazıyı yazzzdırdığından dolayı da Siyah 8 'i kutluyorum

Win98 kullanıcıları için güvenli kip bilg. ilk açılışı sırasında F8 tuşuna basılarak yakalanabilir. "Windows 98 başlangıç menüsü" ekrana geldiğinde buradan 3.seçenek olan Güvenli kip seçilir.

Silver Member GrelDoR Avatar
    Katılım tarihi
    05.06.2002
    Nereden
    Sosaria
    Like
    0 defa
    Bir kısa yolda,açılma ekranını geçtikten sonra F5 e basarsanız menu çıkmadan direkt olarak güvenli kipte başlatabilirsiniz windowsu.

V.I.Member onoff Avatar
    Katılım tarihi
    23.08.2001
    Nereden
    Kebap City
    Like
    0 defa
    F5 iyi fikir. Bazen okadar hızlı geçiyorki orası yakalayamıyorsun.

Katılım tarihi
    25.06.2002
    Like
    0 defa
    @ onoff : Son derece acik net ve anlasilir aciklamandan oturu oncelikle tesekkur eder , sonralikla ayrica ben de seni tebrik ederim. Lafi mi olur canim vazifemiz... :p

@GrelDoR : Katkindan dolayi ayrica sana da tesekkur ederim. Ama benim icin F8'i yakalamak sorun olkmayacaktir sanirim cunku ben de zaten hangi isletim sisteminden acacagimi sordugu yerde biseyler biseyler icin F8'e basin diye bi yazi cikiyor zaten en altta.

Bu arada win 2000 icin guvenli kip diye bi kavram yok mu yoksa onun da baska bi yontemi mi var...

V.I.Member onoff Avatar
    Katılım tarihi
    23.08.2001
    Nereden
    Kebap City
    Like
    0 defa

Win2000 de VGA mode diye bir seçenek geliyor.

Gold Member SpAwN Avatar
    Katılım tarihi
    19.06.2001
    Nereden
    Turkey
    Like
    1 defa
    siyah abi seni özlemiştik valla ilaç gibi geldi bu konu :p

Katılım tarihi
    25.06.2002
    Like
    0 defa
    @ SpAwN :

@ onoff : Peki o VGA mode denen sey nerde geliyo , ben hic oyle bisey gordugumu hatirlamamakla birlikte isim cok da yabanci degil...

Silver Member Torun member Avatar
    Katılım tarihi
    01.08.2002
    Nereden
    fatih
    Like
    0 defa
    Ohaarey yani siyah8
    dalga mı geçyiosun abi? yoksa gerçekten bilmiyomusun güvenli kipi..

Katılım tarihi
    25.06.2002
    Like
    0 defa
    @whip@sshh: Yoooo dalga filan gectigim yok gercekten de guvenli kipin tam olarak ne oldugunu nasil guvenli kipde baslatilacagini bilmiyodum , ayrica insanlarin dogustan guvenli kip hakkinda ic gudusel bi bilgileri oldugunu da bilmiyodum...

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 29-04-2012, 22:19

Reklam