Results 1 to 3 of 3

HDD!!!Yetersiz alan!!!Kopyalama Sorunu!!!Winrar!!!

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda HDD!!!Yetersiz alan!!!Kopyalama Sorunu!!!Winrar!!! başlıklı konu tartışılıyor; 250 GB HDD bulunmakta 50 GB'lık bolumde sistem kurulu...Geri kalan 200 GB lık bolumu ise Depo olarak kullanıyorum... Archivelenmiş bir ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    27.06.2008
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

HDD!!!Yetersiz alan!!!Kopyalama Sorunu!!!Winrar!!!

250 GB HDD bulunmakta 50 GB'lık bolumde sistem kurulu...Geri kalan 200 GB lık bolumu ise Depo olarak kullanıyorum...
    Archivelenmiş bir winrar dosyam var boyutu 1.8gb...winrar dosyası D (Depo) sürücüsünde hedef klasörde D'de ancak dosyayı acmasını soylediğimde C (sistem) sürücümde bos alan git gide azalıyor...1.8gb lık dosyayı c den tamamen ayrı bir diske yarleştirmeme ragmen C de 5.8~gb lık bir azalma oluyor...kafayı yiyecegim bu nedenlede surekli disk asırı dolu hatası veriyor ve winrarın acma işlemi iptal ediliyor...Aynı zamanda D sürücüsündede aynı boyutta yer kaplama soz konsuu oluyor...Disk temizlemeyi kullanıyorum...ne fayda!! ... bos alan biraz olsun artmıyor...winrar dosyaları cıkartırken once C'de saklayıp sonra D'ye kopyalıyor diye dusundum ki sanırım oyle...hatayı verdikten sonra winrar işlemi iptal ediyor sonra 5.8~ gb ı birden kopyalıyor D'ye...ama bos alan da degişme yok hala 500 mb filan hic bir programda silemem cunku hepsi onemli işim ile alakalı programlar...Bu hataya virus sebep oluyor sanırım dedim..Kaspersky ile tarattım...bir şey yok...kafayı yemek üzereyim...

1.5 gb DDR ram 2.4 Ghz işlemci... 50 gb(sistem) 200 gb(depo)
    En son Agrementos tarafından düzenlendi: 25-01-2010 saat 22:57

Rookie Member
    Katılım tarihi
    27.06.2008
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

Ynt: HDD!!!Yetersiz alan!!!Kopyalama Sorunu!!!Winrar!!!

Arkadaşlar tam olarak bilmiyorum ama sanırım C:\Documents and Settings\önder\Local Settings\Temp blumunde winrar dosyaları kopyalamıs dosyaların isimleri genelde" Rar$DR00.266" giib oluyor rakamlar degişik hepsinin içindede arsivdeki dosyalar var kısca benim arşivimdeki dosylar...onları sildim şimdiden 15 gb bos yer var

Gold Member BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa

Ynt: HDD!!!Yetersiz alan!!!Kopyalama Sorunu!!!Winrar!!!

arşiv dosyası hangi dizinde yada diskte oursa olsun sonuçta çıkartma işlemi sırasında sistemin kurulu olduğu diskteki geçici klasör kullanılır..

C:\Documents and Settings\kullanıcıadı\local settings\tempisimli klasördür bu..