Results 1 to 4 of 4
Like Tree1Beğeniler
  • 1 Yazar: BenCesur

Lcd monitörde yatay çizgiler.. Ve artıyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Lcd monitörde yatay çizgiler.. Ve artıyor başlıklı konu tartışılıyor; Bundan 2 ay önce 1 aydır kullanmadığım bilgisayarı açtığımda monitörün sol alt köşede renkli ufak bir leke olduğunu gördüm.1 ay ...

Member
    Katılım tarihi
    02.11.2009
    Nereden
    antalya
    Like
    2 defa

Lcd monitörde yatay çizgiler.. Ve artıyor

Bundan 2 ay önce 1 aydır kullanmadığım bilgisayarı açtığımda monitörün sol alt köşede renkli ufak bir leke olduğunu gördüm.1 ay kullanılmayan bu monitörün neden böyle olduğuna şaşırdım darbe geldiğini sanmıyorum.sonra kullanmaya devam ettim monitörün alt kısmında yata çizgiler oluştu sonraki günler biraz daha arttı ben artık bişey olmaz derken bir çizgi daha çıktı ve sanırım dahada artacak.monitörüm philips 190 b ve garantisi geçen yıl bittifotograf0318.jpgfotograf0319.jpgfotograf0320.jpgresimlerde gördüğünüz gibi alt kısımda çizgiler.ve ekranın orta yerine gelen kısımlarını sanki buzlu camda olduğu gibi gösteriyor yani tamamen ölü değil.Bu monitör daha öncede sorun çıkarmıştı servise gitti garanti süresi bittikten sonra aynı sorun yine devam etti şimdide bu sorun var. Philipsten artık hiçbirşey almayacağım artık ama şimdilik ne yapmalıyım.stuck pxel ile ilgili programlar denedim ama hiçbir faydası olmadı.önerileriniz benim için çok önemli teşekkür ederim

Member
    Katılım tarihi
    02.11.2009
    Nereden
    antalya
    Like
    2 defa
    yokmu bir çözüm önerisi olan elimde tornavida ile bekliyorum sanırım artık içini açacağım

Gold Member BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa
    LCD panel yavaş yavaş ömrünü dolduruyor. Sen yeni monitör arayışlarına başla. Tabii şimdi aklına tamir edilemez mi diye bir soru gelecek. Elbette tamir edilir. Ama lcd paneller bir monitöre göre oldukça pahalı.
    gitarci86 bu mesajı beğendi.

Member
    Katılım tarihi
    02.11.2009
    Nereden
    antalya
    Like
    2 defa
    çok teşekkür ederim ben cesur yani bunun çözümü panel değişimi ben belki temazsızlık tarzı bişeymi var acaba diyede düşünmüştüm.