Results 1 to 5 of 5

Mouse hareket etmiyor..

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Mouse hareket etmiyor.. başlıklı konu tartışılıyor; Konu başlığındada belirttiğim gibi mouse hareket etmiyor..Click tuşları çalışıyor ama ne sağa ne sola hiç bi şekilde fare imleci kımıldamıyor..2 ...

New Member
    Katılım tarihi
    03.07.2008
    Like
    0 defa

Mouse hareket etmiyor..

Konu başlığındada belirttiğim gibi mouse hareket etmiyor..Click tuşları çalışıyor ama ne sağa ne sola hiç bi şekilde fare imleci kımıldamıyor..2 tane kablolu optik mouse var elimde birisinde normal bi şekilde ışık yanıyor diğerinde ışıkta yanmıyor.Sorunun yazılımsal olabileceğini düşünüp formatta attım ama nafile..Sorun donanımsal ise nasıl bi çözüm yolu önerirsiniz?

Cool Member imagination Avatar
    Katılım tarihi
    07.02.2008
    Nereden
    Aydın
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

Ynt: Mouse hareket etmiyor..

sisteminiz cok mu eski..? anakartınız kac yıllık mesela? veya mouse girişi cok mu asınmıs..bu tür olaylar yazılımsal olamaz cünkü bu tür aygıtlar tak-calıstır özelliğindedir..3ncü bir mouse denemeden baska bir bilgisayarda deneyin..olmadı usb mouse kullanmak zorunda kalacaksınız..(ps2 olduğunu tahmin ediyorum)

New Member
    Katılım tarihi
    03.07.2008
    Like
    0 defa

2 senelik.. Evet ps2.Yeni mouse aldım taktım bi 5 dakika düzgün çalıştı ancak sonradan onunda ışığı söndü ve durdu.İnternette baktım anakarttan olabileceğini söylemişler bi kaç forumda anakartı güncelleştirdim, formatta attım ama mouse nuh diyo kımıldamıyor. imagination anladığım kadarıyla sorunun çözümü usb mouse mu ?

Cool Member imagination Avatar
    Katılım tarihi
    07.02.2008
    Nereden
    Aydın
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

burdan öyle gözüküyor.klavyende bir problem yoksa ve yeni bir anakart almak istemiyorsan bir de usb mouse dene bakalım..

New Member
    Katılım tarihi
    03.07.2008
    Like
    0 defa

Arkadaşda denedik fareleri onun pcdede çalışmayınca 3. yeni bi fare sorunu çözdü.İlgin için teşekkür ederim imagination..