--> Pc açılışta uzun dıt sesi ve açıllmıyor
Results 1 to 4 of 4

Pc açılışta uzun dıt sesi ve açıllmıyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Pc açılışta uzun dıt sesi ve açıllmıyor başlıklı konu tartışılıyor; Bundan 2 ay önce pc ye bir ekran kartı taktım.ilk başlarda pc uzun süre fişten çekili vaziyette olunca bu sorun ...

Member
    Katılım tarihi
    02.11.2009
    Nereden
    antalya
    Like
    2 defa

Pc açılışta uzun dıt sesi ve açıllmıyor

Bundan 2 ay önce pc ye bir ekran kartı taktım.ilk başlarda pc uzun süre fişten çekili vaziyette olunca bu sorun oluyordu neredeyse 10 sn süren uzun bir dıt sesi ve ekranda görüntü yok.

2-3 kere reset tuşuna bastığımda pc normal olarak açılıyordu.Ancak son zamanlarda pc yi açmak için en az 10 kere falan resete basmam gerekiyor. uzun dıt sesinin ram hatası olabileceği söylendi ramlerin tozunu temizledim falan sonra ekran kartından olabilir deyip çıkardım monitörü onboard çıkışa bağladım ama sorun devam etii.sanırım ekran kartında kaynaklanan bir şey de değil.Bu sorunu nasıl çözebilirim.Pc açılıyor ama açmak için en az 10 reset gerekiyor yani pc hiç açılmıyor değil ama reset yapmazsam 10 sn uzun bir dııııt 2-3 sn susup tekrar uzun bir dıt şeklinde devam ediyor.Ben çözemedim.Anlayan arkadaşlara da yardımları için şimdiden Teşekkür ederim...

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    konfigürasyon nedir?

art arda ve uzun süren bip sesleri, genellikle ram arızasını gösterir.

Moderator BenCesur Avatar
    Katılım tarihi
    10.09.2004
    Nereden
    Istanbul
    Like
    89 defa
    Alıntı gitarci86 tarafından iletildi. Mesajı göster
    Bundan 2 ay önce pc ye bir ekran kartı taktım.ilk başlarda pc uzun süre fişten çekili vaziyette olunca bu sorun oluyordu neredeyse 10 sn süren uzun bir dıt sesi ve ekranda görüntü yok.

2-3 kere reset tuşuna bastığımda pc normal olarak açılıyordu.Ancak son zamanlarda pc yi açmak için en az 10 kere falan resete basmam gerekiyor. uzun dıt sesinin ram hatası olabileceği söylendi ramlerin tozunu temizledim falan sonra ekran kartından olabilir deyip çıkardım monitörü onboard çıkışa bağladım ama sorun devam etii.sanırım ekran kartında kaynaklanan bir şey de değil.Bu sorunu nasıl çözebilirim.Pc açılıyor ama açmak için en az 10 reset gerekiyor yani pc hiç açılmıyor değil ama reset yapmazsam 10 sn uzun bir dııııt 2-3 sn susup tekrar uzun bir dıt şeklinde devam ediyor.Ben çözemedim.Anlayan arkadaşlara da yardımları için şimdiden Teşekkür ederim...
    Ekran kartı marka modeli, anakart marka modeli, takılı güç kaynağının markası ve kaç watt olduğu ve takılı bellek modül(leri)nin marka modeli?

Bunları yazarsanız daha kolay destek alırsınız.

Banned user
    Katılım tarihi
    04.10.2010
    Like
    0 defa
    art arda ve uzun süren bip sesleri, genellikle ram arızasını gösterir.
    Evet büyük ihtimal ramlarin yerlerini değiştir farklı hızlarda kullanıyorsan önce yüksek olanı tak öyle bir dene bakalım
    En son Cole tarafından düzenlendi: 18-10-2010 saat 09:10 Sebep: Lütfen tüm mesajı bold yazmayınız...