Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 11

pc açılmıyor fakat kasa çalışıyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda pc açılmıyor fakat kasa çalışıyor başlıklı konu tartışılıyor; selam arkadaşlar anakart : gigabyte ma770-s3 işlemci : amd 6400 dual core ram : ocz 2*1GB pltm 800mhz kasa : ...

Rookie Member tuning79 Avatar
    Katılım tarihi
    09.04.2008
    Nereden
    kırklareli
    Like
    0 defa

pc açılmıyor fakat kasa çalışıyor

selam arkadaşlar
    anakart : gigabyte ma770-s3
    işlemci : amd 6400 dual core
    ram : ocz 2*1GB pltm 800mhz
    kasa : trmlke 430 W
    bilgisayara yeniden başlat yaptığında veya kapatıp açtığında en sık olanı yeniden başlat yaptığım zaman pc açılmıyor kasa,fanlar falan çalışıyor ama hiç bir görüntü çıkmıyor bios ekranı dahil.bunu yaptığı zaman cdrom a bakıyorum ilk açılışta onun ışıkları yanıyo ve ses geliyo biosta sıralamalar ile oynadım fakat yine düzelmedi.sıralama 1.floppy 2.harddisk 3. cdrom
    bana bir fikir verebilirmisiniz..
    tşkler.....

Senior Member JaCKiE_BrOwN Avatar
    Katılım tarihi
    29.03.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1

Ynt: pc açılmıyor fakat kasa çalışıyor

1 - monitör giriş-çıkış noktalarını kontrol edin [pinlerde kırılma olabilir]
    2 - ekran kartı yerinden oynamış olabilir
    3 - Farklı monitör kablolarıyla bilgisayarınızı açmayı deneyin
    4 - Bunların hiçbirinden çözüm alamadıysanız kasaya farklı bir monitör bağlayın.
    Görüntüyü aldıysanız, kendi monitörünüzü;
    a) teknik servise götürünüz
    b) camdan aşağı atınız
    En son JaCKiE_BrOwN tarafından düzenlendi: 14-04-2008 saat 15:53

Senior Member rive8989 Avatar
    Katılım tarihi
    08.03.2008
    Nereden
    antalya
    Like
    0 defa

Alıntı JaCKiE_BrOwN tarafından iletildi. Mesajı göster
    1 - monitör giriş-çıkış kablolarını kontrol edin [pinlerde kırılma olabilir]
    3 - Bunların hiçbirinden çözüm alamadıysanız kasaya farklı bir monitör bağlayın.
    Görüntüyü aldıysanız kendi monitörünüzü;
    b) camdan aşağı atınız
    hahahaha yerlere yattım ya

Rookie Member
    Katılım tarihi
    20.03.2008
    Like
    0 defa

4 - Bunların hiçbirinden çözüm alamadıysanız kasaya farklı bir monitör bağlayın.
    b) camdan aşağı atınız

1 - monitör giriş-çıkış noktalarını kontrol edin [pinlerde kırılma olabilir] arkadaşım böyle bişey olsa makineye hiç görüntü gelmez hadi geldi diyelim yeniden başlatırken kabloya değerse pin oynayıp görüntü gelmez

bu 3 üne yine dediğim gibi makine açılıyormuş görüntü geliyor yani reset attığında görüntü gelmiyormuş...

Görüntüyü aldıysanız, kendi monitörünüzü; (bende ekleyim dedim)
    b) camdan aşağı atınız[/quote]
    c) eskiciye satabilirsin
    konuyu açan arkadaşımın anlattıklarına göre cevapladım yanlışım varsa k.bakmaın...sizde yanlışlarmı söyleyinki bende öğrenmiş olayım

Rookie Member tuning79 Avatar
    Katılım tarihi
    09.04.2008
    Nereden
    kırklareli
    Like
    0 defa

monitorden degıl arkadaslar ....baska bır sebeb olamazmı ramler veya anakart..gercı ramlerden dolayı olsa bıp sesı duymazmıyız veya buna benzer bısey...

Senior Member JaCKiE_BrOwN Avatar
    Katılım tarihi
    29.03.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1

Alıntı xxx_Sanane_xxx tarafından iletildi. Mesajı göster
    1 - monitör giriş-çıkış noktalarını kontrol edin [pinlerde kırılma olabilir] arkadaşım böyle bişey olsa makineye hiç görüntü gelmez hadi geldi diyelim yeniden başlatırken kabloya değerse pin oynayıp görüntü gelmez

bu 3 üne yine dediğim gibi makine açılıyormuş görüntü geliyor yani reset attığında görüntü gelmiyormuş...

Görüntüyü aldıysanız, kendi monitörünüzü; (bende ekleyim dedim)
    b) camdan aşağı atınız
    c) eskiciye satabilirsin
    konuyu açan arkadaşımın anlattıklarına göre cevapladım yanlışım varsa k.bakmaın...sizde yanlışlarmı söyleyinki bende öğrenmiş olayım[/QUOTE]

eskici 5 lira verir ama monitörü camdan aşağı atmanın zevki hiçbirşeyle ölçülemez

Rookie Member
    Katılım tarihi
    20.03.2008
    Like
    0 defa

Alıntı tuning79 tarafından iletildi. Mesajı göster
    monitorden degıl arkadaslar ....baska bır sebeb olamazmı ramler veya anakart..gercı ramlerden dolayı olsa bıp sesı duymazmıyız veya buna benzer bısey...

evet bende öyle yazdım zaten ama sorunun ne olduğunu bilmiyorum tm olarakbelki görsem birşey yapabilirm ama böyle tam anlamadım açıkçası

Rookie Member syntax Avatar
    Katılım tarihi
    14.04.2008
    Nereden
    tekirdağ
    Like
    0 defa

Merhaba,

ekrana görüntü alamıyorsan ilk olarak cmos ve bios clear dene, sonuç alamazsan eğer ram ve ekran kartlarını sırayla çıkart sesli ikazları alıyor isen şimdilik işler yolunda demektedir. İlk olarak PSU 'den şüphelenmek gerekiyor. PSU değiştirdiğinde yine aynı sorunu yaşıyor isen board üzerinde kondansatörleri gözlenme özellikle 1500uf 6.3v değeri taşıyan kondasatörleri. şişkinlik varsa veya küflenme kondansatörlerin değişimi gerekiyor. son olarak tüm saydıklarımı geçersiz ise mainboard üzerinde bulunan beslemele girişlerinde sorun vardır. board'un değişimini öneririm.
    not: cpu kolay kolay bozulmaz ancak cpu ile yakın zamanda temas ettin veya oynadıysan ilk cpu'yu kontrol et.

saygılarımla

Member global_deejay Avatar
    Katılım tarihi
    08.04.2008
    Like
    0 defa

b) camdan aşağı atınız
    b şıklı güldürdü beni

Senior Member egungorler Avatar
    Katılım tarihi
    15.07.2004
    Nereden
    Eskişehir-Ankara
    Like
    0 defa

Alıntı tuning79 tarafından iletildi. Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    anakart : gigabyte ma770-s3
    işlemci : amd 6400 dual core
    ram : ocz 2*1GB pltm 800mhz
    kasa : trmlke 430 W
    bilgisayara yeniden başlat yaptığında veya kapatıp açtığında en sık olanı yeniden başlat yaptığım zaman pc açılmıyor kasa,fanlar falan çalışıyor ama hiç bir görüntü çıkmıyor bios ekranı dahil.bunu yaptığı zaman cdrom a bakıyorum ilk açılışta onun ışıkları yanıyo ve ses geliyo biosta sıralamalar ile oynadım fakat yine düzelmedi.sıralama 1.floppy 2.harddisk 3. cdrom
    bana bir fikir verebilirmisiniz..
    tşkler.....

Merhabalar benzer bir durum benim de başıma gelmişti. syntax arkadaşımızın dediği gibi başta clear cmos yapmıştım ama yemediydi. Biosu update yaptıktan sonra düzelmişti bende. Donanım olarak bir arıza yoksa bana biostandır gibi geliyor.

Şimdi aklıma geldi. Bir tane de soket 462 sistem vardı. Onda da powerı tamamen kestikten sonra bilgisayar açılıyordu. Sistem yeniden başlatıldığında da sendeki sorun gibi kasa çalışıyor ama bilgisayar açılmıyordu. Onda bios update işe yaramadı. Sonradan usb'ler felan da gitti. Dediğim gibi donanımsal değilse bence biostur.
    En son egungorler tarafından düzenlendi: 15-04-2008 saat 01:48 Sebep: Ekleme

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon