Results 1 to 5 of 5

PC çok yavaş çalişiyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda PC çok yavaş çalişiyor başlıklı konu tartışılıyor; Ustalar sızden yardım istıyorum pc ye bişe oldu epeyi bir zamandır yavaşlamaya başladı daha önceleri çok hızlıydı son zamanlarda gittikçe ...

Rookie Member torin Avatar
    Katılım tarihi
    15.11.2006
    Like
    0 defa

PC çok yavaş çalişiyor

Ustalar sızden yardım istıyorum pc ye bişe oldu epeyi bir zamandır yavaşlamaya başladı daha önceleri çok hızlıydı son zamanlarda gittikçe yavaşliyor silici program varmış nereden bulabılırım (pc her açılışta dosyalar açarmış bunlar ağırlaştırıyormuş duyduğuma göre) en güvenilir site burasını buldum ustalar bi el atıverin benim işime
    Kolay gelsin

Power Member emotion09 Avatar
    Katılım tarihi
    25.07.2004
    Nereden
    AYDIN
    Like
    0 defa

Ynt: PC çok yavaş çalişiyor

PC ni optimize eden programlar var. system mechanic 7.0 işini görecektir ve güzel bir program. 1 aylık deneme sürümünü iolo technologies - Providing trusted computing solutions dan indirebilirsin.

Member TruckTurkey Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2006
    Nereden
    İstanbul/Turkey
    Like
    0 defa

Yavaşlamasının muhtemelen nedeni pc nin açılışta gereksiz bir sürü programın start up olmasındandır(saatin yanındaki programlar). başlat-çalıştıra msconfig yaz ve enterle.
    açılan pencerede en sağda başlangıç sekmesinde taskbarda çalışan programlar gözükür.Burda gereksiz olanların yanındaki kutudaki tikleri kaldır, altta tamam de.Büyük ölçüde bu sorununu çözer.
    Ayrıca pc yi kasan virüs programlarından uzak durun.

V.I.Member samyazah Avatar
    Katılım tarihi
    04.02.2006
    Nereden
    beden istanbul, ruh karşıyaka
    Like
    0 defa

Forumda bu konuda belki yüzlerce konu açıldı. lütfen önce araştırma yapın!!!

Power Member Driver Avatar
    Katılım tarihi
    10.04.2004
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa

Okando nun dediği gibi başlat'tan çalıştıra tıkla. Açılan pencere ye msconfig yaz ve taman'a bas. Açılan pencerenin üstündeki sekmelerden başlangıç'a tıkla ve orada işine yaramayanların checkbox'ındaki onayı kaldır.

+ olarak son zamanlarda neler yükledin? Mesela en basitinden 2 tane antivirüs programı yüklüyse makine dehşet yavaşlar. Hızlı antivirüs programlarından nod32 tavsiyemdir ve forumdaki bir çok kişinin tavsiyesi olacağından eminim.

Emotion09 un dediği gibi system mechanic 7 kullanabilirsin. Oldukça başarılı bir program ama kürek le uğraşma yanlış bir adımda geri dönüşü olmuyor.