Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 18

pc kendi kendine kapaniyor cozum yolu ??

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda pc kendi kendine kapaniyor cozum yolu ?? başlıklı konu tartışılıyor; arkadaslar bir sorunla 2 haftadir cebellesmekteyim.henuz bir cozum bulamadim ve anlamista degilim.sorunum su bilgisayar kendi kendine kapaniyor ama surekli degil ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    14.06.2005
    Like
    0 defa

pc kendi kendine kapaniyor cozum yolu ??

arkadaslar bir sorunla 2 haftadir cebellesmekteyim.henuz bir cozum bulamadim ve anlamista degilim.sorunum su bilgisayar kendi kendine kapaniyor ama surekli degil arada bir.sorunun islemci isisindan diyordum ama oda degil.anakartim asus p4p800d islemci p4 2.8 prescolt.islemcinin isisi icin fanini degistirdim sonuc yine ayni eskisi ile yenisi arasinda hicbir fark yok simdiki fan zalman 7000 alcu termal gras olarakta silver 5 kullaniyorum.biraz once sistem yine kapandi ve acildiginda bir uyari verdi system hatasindan dolayi diye ve yine bir sey anlamadim.sizce sorun nerden kaynaklaniyor olabilir.uzerindeki butun parcalari denedim hepsi gayet saglikli sekilde calisiyor.ha unutmadan ekleyim islemci isisi 45 ile 55 derece arasi oda en fazla.

Member cyclone1414 Avatar
    Katılım tarihi
    07.04.2005
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa
    Alıntı patbaba tarafından iletildi.
    arkadaslar bir sorunla 2 haftadir cebellesmekteyim.henuz bir cozum bulamadim ve anlamista degilim.sorunum su bilgisayar kendi kendine kapaniyor ama surekli degil arada bir.sorunun islemci isisindan diyordum ama oda degil.anakartim asus p4p800d islemci p4 2.8 prescolt.islemcinin isisi icin fanini degistirdim sonuc yine ayni eskisi ile yenisi arasinda hicbir fark yok simdiki fan zalman 7000 alcu termal gras olarakta silver 5 kullaniyorum.biraz once sistem yine kapandi ve acildiginda bir uyari verdi system hatasindan dolayi diye ve yine bir sey anlamadim.sizce sorun nerden kaynaklaniyor olabilir.uzerindeki butun parcalari denedim hepsi gayet saglikli sekilde calisiyor.ha unutmadan ekleyim islemci isisi 45 ile 55 derece arasi oda en fazla.
    maınboard yada ram sorunu gıbı duruyo ama buyuk ıhtımal board dur

V.I.Member ArgyrE! Avatar
    Katılım tarihi
    24.02.2005
    Nereden
    Edirne
    Like
    1 defa
    iyice taktığından eminsin di mi abi soğutucuyu.2.8 için 50C çok gibi geldi bana.benim sempron 50C'ye çıktı en fazla o da stok fanla overclocklu olarak.yani soğutucuda oynama falan var mı yok mu ona bak.ama havalar ısındı kilitlenmelerle artık çok karşılaşılır.

V.I.Member equnix Avatar
    Katılım tarihi
    01.06.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    cyclone144 kardeşime katılıyorum sorun ram yada anakarttan kaynaklanıyor. Birde windowsta bir hatamı veriyorda kapanıyor yoksa hiç bir hata filan vermeden birden mi kapanıyor. yani sorun software mi yoksa hardware mi onu anlamak için sordum.

Silver Member deep_dream Avatar
    Katılım tarihi
    14.06.2004
    Like
    1 defa
    Sorun hangi tip programları çalıştırırken kaynaklanıyor. Mesela sadece oyun oynarken mi yoksa internette yada ne biliyim word yazı yazarken falanda oluyor mu ?
    Eğer her tip programda oluyorsa soğutma,anakart ve ram dışında birde elektrikten olabilir. PSU da sorun olabilir yada elektrik şebekenizde...

Birde uyarı verdi diyorsunya sorun windows tada olabilir. Önemli bir şey yoksa harddiskinde once formatıp tekrar windows kurmayı dene sorun devam ederse donanımlarını kontrol et. Soğutma sistemini, PSU, Ram, Anakart...
    Kolay gelsin...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    14.06.2005
    Like
    0 defa
    arkadaslar ne anakartta nede ramlarda nede sogutucularda bir sorun var.hersey yerli yerinde calisiyor.fani kendim cok ozenli sekilde yerlestirdim ve islemciye cok az denecek kadar artic silver 5 surdum.dun fifa 2005 i kurdum oyunu actim 5 dakika sonra hicbri uyari gelmeden sistem kendini kapadi ve pc geri acildi acilista systemden gelen bir hata oldugu yaziyordu ama tam olarak anlamadim.dun tekrar pc ye format cektim bu sefer baska xp cd si ile su anda bir sorun yok gibi ama bu sicaklik halen 50 derece normal calismada.sitemle ilgili 7 tane resim hazirladim incelemek isteyen olursa sevinirim.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    14.06.2005
    Like
    0 defa
    galiba sorunu cozebilen olmadi arkadaslar bu sicaklik icin baska ne yapabilirim.

Member cyclone1414 Avatar
    Katılım tarihi
    07.04.2005
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Arrow

walla dostum sıstemın normal calısıyo eger verılerı dogru verıyosa bu test programı ancak 50 derece cıvarında cpu sıcaklıgı tabıkı normal deıl....
    ama ufak bı ayrıntı fıfa oynarken sıstem down oldu demıssın ve bu olay oyunla alakalı bı sorun yada bı vırus falan olabılır dıye dusundurdu soyledıklerın...
    ayrıca bu olayı cpunun ısınmasıda tetıklemıs olabılır....eger elınde olanak warsa makınanın ıcındekı ısıyı dusurmek ıcın extra fan tak derım....

Rookie Member
    Katılım tarihi
    14.06.2005
    Like
    0 defa
    Alıntı cyclone1414 tarafından iletildi.
    walla dostum sıstemın normal calısıyo eger verılerı dogru verıyosa bu test programı ancak 50 derece cıvarında cpu sıcaklıgı tabıkı normal deıl....
    ama ufak bı ayrıntı fıfa oynarken sıstem down oldu demıssın ve bu olay oyunla alakalı bı sorun yada bı vırus falan olabılır dıye dusundurdu soyledıklerın...
    ayrıca bu olayı cpunun ısınmasıda tetıklemıs olabılır....eger elınde olanak warsa makınanın ıcındekı ısıyı dusurmek ıcın extra fan tak derım....
    bilgisayara daha yeni format cektim virus olmasinin imkani olamaz.kasaya fan ekle demissin su anda gun kaynaginin fani haric; 3 tane kasaya monte 1 de islemcinin fani var yani 4 fan calisiyor.yanliz benim kasa aluminyum degil yani silikon kasa birazda onun etkisi vardir.ama yinede burda bir arkadasla gorustum kendisi bilgisayar muhendisi 50 derece icin gayet normla diyor simdi bana gore normal degil cunku pc 4 kere acilip kapandi buyuk bir ihtimal cpu isisi yuzunden overlockta yapmadim.iki arada kaldim bende ne yapacagimi bilmiyorum.

New Member
    Katılım tarihi
    23.03.2008
    Like
    0 defa

Ynt: pc kendi kendine kapaniyor cozum yolu ??

bendede aynı sorun var yaa kendi kendine kapanıyor bide kasadan ince ses gelince kapanıyor

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon