--> RENK KALİTESİ 32bit ten 4 bite DÜŞÜYOR YARDIM
Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 11

RENK KALİTESİ 32bit ten 4 bite DÜŞÜYOR YARDIM

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda RENK KALİTESİ 32bit ten 4 bite DÜŞÜYOR YARDIM başlıklı konu tartışılıyor; selam arkadaşlar LG F700B monitör kullanıyorum nfs oynarken monitörün renk kalitesi 32 bit ten 4 bite düşmeye başladı bunun sorunu ...

Silver Member
    Katılım tarihi
    26.02.2005
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    1 defa

RENK KALİTESİ 32bit ten 4 bite DÜŞÜYOR YARDIM

selam arkadaşlar LG F700B monitör kullanıyorum nfs oynarken monitörün renk kalitesi 32 bit ten 4 bite düşmeye başladı bunun sorunu ne olabilir ve daha ilk defa bu akşam yapmaya başladı tarih ile ilgili ise monitörü 2 senedir kullanıyorum daha yerinden bile oynamadı yani tamir falan görmedi pildir falan olabilirmi belkide sistemde sorun olmuştur

sistemi yazayım bari

işlemci :P4 2.4 800 mhz
    anakart rjinal intel D865GBF
    ekran kartı :64 mb.
    ses :6 kanal
    hdd : 80+40=120 GB
    ram : 512+256=768 mb

yeter bu kadar

acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir

V.I.Member Girdap Avatar
    Katılım tarihi
    24.02.2006
    Nereden
    İstanbul / Maltepe
    Like
    0 defa
    kardeşim mpnitörde pil falan olmaz olsa bile tarihle alakası yok senin ekran kartı driverin de problem var büyük bir ihtimalle yeni versiyonunu download etmeni öneririm

New Member
    Katılım tarihi
    26.03.2006
    Like
    0 defa

Ekran kartı büyük olasılıkla...

Aynı monitörlerden uzun bir süre bizde kullandık hiç bir sorunla karşılaşmadık desem yeridir. Sorunun büyük ihtimalle ekran kartı driverindan ya da dirext x den kaynaklanıyor olmalı. Bunların her ikisinide bir kontrol et derim...

Silver Member
    Katılım tarihi
    26.02.2005
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    1 defa
    iyide arkadaşlar en son formatı 5 - 6 ay önce atmıştım bilgisayara sonrada nfs 2 yi yükledim oynadım neredeyse şu an oyunun sonlarındayım ve dün akşam bu sorun oldu

şimdi şöyle oluyor: oyunu açtığım zaman 1 dakika normal oynuyorum sonra bütün renkler gidiyor oyun yavaşlıyor araba hep yok oluyor sadece neonlar gözüküyor sonra oyunu alta indirdiğim zaman ekran normal oluyor yani masa üstü normal duruyor sonra yeniden oyuna giriyorum ve yine 1 dakika kadar sonra aynı renkler falan gidiyor oyun kararıyor ve yine aynı yine aynı...

V.I.Member Pusu Avatar
    Katılım tarihi
    03.11.2004
    Nereden
    Antakya
    Like
    0 defa
    directx 9.0c yi nfs cd sinden tekrar yükle

Silver Member
    Katılım tarihi
    26.02.2005
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    1 defa
    Alıntı Pusu tarafından iletildi.
    directx 9.0c yi nfs cd sinden tekrar yükle
    ok bi deneyeyim cd den olmazsa benim pc mde var oradan yüklesem

V.I.Member Pusu Avatar
    Katılım tarihi
    03.11.2004
    Nereden
    Antakya
    Like
    0 defa
    nfs most wandet mi senin oyun?bildiğim kadarıyla,nfs mw için fazladan bir dll dosyası varmış direct x in.o bakımdan cd den yükle dedim..

Banned user windof_yaziyi Avatar
    Katılım tarihi
    30.03.2006
    Like
    0 defa

ekran kartı fazla ısınıyor olabilir

ekran kartında fan varsa fan dönüyormu diye bir kontrol et.eğer o da olmazsa bilgisayarı virüs taramasına sok son driverı nı yükle anakartın bütün driverlarını güncelle.ayrıca ekran kartın ati ise control paneli yükleme

Banned user windof_yaziyi Avatar
    Katılım tarihi
    30.03.2006
    Like
    0 defa

evet direct x de olabilir son sürümünü yükle 9.0c

xp sp 2 de varsa sende yüklü olsun.bir çok güncelleme ile geliyor direct x 9c de dahil

Member ercans Avatar
    Katılım tarihi
    29.12.2005
    Like
    0 defa
    sorunun sebepleri:
    1) Oyun sırasında ekran kartın çok ısınıyor(fanı dönmüyor veya kasa içi soğutma sistemi düzgün çalışmıyor olabilir). ; fanını kontrol et ve bilgisayarın bulundugu ortam fazla sıcak olmasın.
    2)Ekran kartı sürücülerinde problem olabilir. Ekran kartının chipset üreticisinin sitesinden en güncel sürücüyü yüklemeyi dene.

bunlar işe yaramazsa başka bi ekran kartı dene, sorunun ekran kartından kaynaklandıgından emin ol.

not: Sorun düzeldiginde haber ver ki insanlar boşuna mesaj atmasınlar
    En son ercans tarafından düzenlendi: 31-03-2006 saat 09:23 Sebep: not:

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

Reklam