--> Tek kasa iki kullanıcı....
Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 18

Tek kasa iki kullanıcı....

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda Tek kasa iki kullanıcı.... başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar tek kasayı iki ayrı kullanıcının kullanabilmesi için bi konfigürasyon çıkarmam istendi, bende ; P4 3.0 Jetway'in PT880 Magic Twin ...

Silver Member drnoname Avatar
    Katılım tarihi
    03.04.2004
    Nereden
    Al eline TÜRKİYE haritasını bak
    Like
    0 defa

Tek kasa iki kullanıcı....

Arkadaşlar tek kasayı iki ayrı kullanıcının kullanabilmesi için bi konfigürasyon çıkarmam istendi, bende ;

P4 3.0
    Jetway'in PT880 Magic Twin Micro Atx
    128MB 128bit Sparkle FX5500 Dual Head
    512 MB Kingston DDR 400
    120GB Seagate SATA HDD
    2 X 17" Samsung 793 DF
    2XMicrosoft Klavye+Mouse set Kablolu veya Kablosuz set(Karar veremedim)
    VS.

Böle bi konfigürasyon çıkardım. Acaba eksik bişi, veya değiştirmemi önerdiğiniz herhangi bir bileşen varsa önerilerinize açığım makul önerilerinizi bekliyorum....

Gold Member EzerchE Avatar
    Katılım tarihi
    12.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    22 defa
    Blog Mesajları
    1
    tek kasayı aynı anda 2 kullanıcının kullanabilmesi için gerekli olan parça nedir?ben de yapmayı düşünüyorum da...

Moderator gOkO Avatar
    Katılım tarihi
    10.04.2004
    Nereden
    on hm multi cpu
    Like
    28 defa
    Blog Mesajları
    3
    Alıntı EzerchE tarafından iletildi.
    tek kasayı aynı anda 2 kullanıcının kullanabilmesi için gerekli olan parça nedir?ben de yapmayı düşünüyorum da...
    bende düşünüyorum...bilenlerden cevap bekliyorum...

Katılım tarihi
    03.04.2004
    Nereden
    Like
    0 defa
    Abicim şimdi önce yukarıda bahsettiğim boarddan (bu board intel CPU'lar için ama AMD CPU lar için olan modelide var) ve çift çıkışlı yani dual head özelliği barındıran bi ekran kartınız olacak (Yalnız illa NVIDIA olacak, ATI çalışmıyor şu anki yazılımla) sonra, minimum 2 GHz CPU, 512 MB ram, 2 adet monitör, iki adet kalvye+mouse temel ihtiyaçlar bunlar. Gerisi yazılımla yapılacak işler zaten. Boardın bu iş için özel hazırlanmış bi yazılımı var onu kullanacaksınız vede SP1'li bi XP Pro lazım (SP2 de çalışmıyor, bi türlü beceremedim. Sonunda Plato'nun teknik servisini aradım onlarda SP1 li XP kullanmamı önerdiler). Bunları hallettikten sonra açılışta iki monitördede aynı log on ekranı geliyor tam bütün çabalarınızın hüsrana uğradığını düşünürken birinci ekranda (Magic Twin Station1) enterleyerek log on oluyorsunuz aaaa bide bakmışsınızki ikinci ekran aynen duruyor. Hemen denetim masasına gidip bir kullanıcı daha oluşturuyorsunuz, yalnız bu kullanıcı sınırlı kullanıcı olarak tanımlanacak. tanımlama işleminden hemen sonra ikinci ekranda user name'e tanımlanan kullanıcı adı girilerek log on işlemi tamamlanıyor ve artık elinizin aldında iki adet makina oluveriyor... Klavye - mouse'un her ikisininde aynı anda kullanılması için boardla beraber aparatlar geliyor ve sorunsuz kullanabiliyorsunuz... Bu konfigürasyonun + ları ve - leri var elbetteki, ama en güzel yanı lisanslı bi programı ikinci bir lisans ücreti ödemeden iki kişi aynı anda kullanabiliyor olması...

Katılım tarihi
    12.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    22 defa
    Blog Mesajları
    1
    yani anakartın olayı diyorsun. bende herşey hazır. anakart uyumlu değil. yanlız ben bir sitede bir pci kart görmüştüm bütün bu olayı kendisi hallediyordu. bulursam resmini koyarım. öyle birşey bulsak daha kolay olacak gibi...

Katılım tarihi
    12.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    22 defa
    Blog Mesajları
    1

Katılım tarihi
    03.04.2004
    Nereden
    Like
    0 defa
    Abi linklerde bi problemmi var? Sayfa tam olarak açılmıyorsa. İkinci linkteki sayfa hiç açılmıyor. Hem almanca bu sayfa. Sen bi zahmet anlatıversen benim anlayacağım bir dille...

Katılım tarihi
    12.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    22 defa
    Blog Mesajları
    1
    yo sayfalar sorunsuz açılıyor. pci kart olanı bulamadım fakat bu iki linkteki aletler tek pc den 2 kullanıcının yararlanmasını sağlıyor. gerekli tüm çıkışlar alet üzerinde war.ama türkiye de warmıdır bilmem.

Katılım tarihi
    03.04.2004
    Nereden
    Like
    0 defa
    Peki fiyatları nekadar bu aletlerin? Sayfada bulamadım ama maliyet açısından benim bahsettiğim makinanın fiyatını geçer mi? Ayrıca ben IBM de böyle bi cihaz görmüştüm. Bir makinayı üç ayrı makina ve daha fazlasına bölüp bunları server olarak kullanabiliyordun. Fakat farklı makinalarla bağlanıp kullanıyordun.

Katılım tarihi
    12.07.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    22 defa
    Blog Mesajları
    1
    260 euro galiba.

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

Reklam