Results 1 to 7 of 7

WD harddisk çalışmıyor. Gerçekten acil..

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda WD harddisk çalışmıyor. Gerçekten acil.. başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar bugün hepsiburada.com dan aldığın WD 1TB lık harici hard disk çalışmıyor. Çalışmıyor kelimesini şöyle açayım; Usb kablosunu ve güç ...

Member
    Katılım tarihi
    24.01.2009
    Nereden
    ist
    Like
    0 defa

WD harddisk çalışmıyor. Gerçekten acil..

Arkadaşlar bugün hepsiburada.com dan aldığın WD 1TB lık harici hard disk çalışmıyor. Çalışmıyor kelimesini şöyle açayım;
    Usb kablosunu ve güç kablosunu takıyorsunuz, yeni donanım bulundu uyarısı geliyor fakat bilgisayarımda Wd nin simgesi hiç yok. Fakat aygıt yöneticisinde disk sürücülerinde Wd var. Bilgisayarımdan şüphelenip başka bilgisayarda denedim aynısı oldu. Arkadaşlar lütfen yardım edin ben bu ürünü nasıl çalıştıracağım??

Senior Member
    Katılım tarihi
    01.11.2008
    Nereden
    fdsafe
    Like
    0 defa

Ynt: WD harddisk çalışmıyor. Gerçekten acil..

harddisk çalışmasa uyarı vermez başka bir sorun olmalı kasanın arkasındaki usb slotlarından birine tak denedinmi onu?

Member
    Katılım tarihi
    24.01.2009
    Nereden
    ist
    Like
    0 defa

evet her iki bilgisayarda da tüm slotlaı denedim hatta farklı bir usb kablosu kullandım ama hep aynı şey. Aygıt yöneticisinde çıkıyor ama bilgisayarımda sürücü olarak yok

hARDWAREMANIAC saykomatriXX Avatar
    Katılım tarihi
    14.07.2002
    Nereden
    ANKARA
    Like
    11 defa

peki yeni aldığınız depolama aygıtını Denetim masası--->Yönetimsel Araçlar--->Bilgisayar yönetimi---->Depolama--->Disk yönetimi yollarını izleyip önünüze çıkan listede ham (biçimlenmemiş) olarak görüyormusunuz ??

Eğer orada görüyorsanız biçimlendirmek için üzerine sağ tıklayarak biçimlendir komutunu verin...

New Member
    Katılım tarihi
    14.01.2012
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    0 defa

aynı sorun bendede var

Alıntı ufuksahinn tarafından iletildi. Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün hepsiburada.com dan aldığın WD 1TB lık harici hard disk çalışmıyor. Çalışmıyor kelimesini şöyle açayım;
    Usb kablosunu ve güç kablosunu takıyorsunuz, yeni donanım bulundu uyarısı geliyor fakat bilgisayarımda Wd nin simgesi hiç yok. Fakat aygıt yöneticisinde disk sürücülerinde Wd var. Bilgisayarımdan şüphelenip başka bilgisayarda denedim aynısı oldu. Arkadaşlar lütfen yardım edin ben bu ürünü nasıl çalıştıracağım??

Western Digital Elements 2TB 3.5'' var bende 1,3 tb doldu şu an bilgisayara taktığımda bilgisayar diski görüyor sorunsuz çalışıyormış gibi gorunuyor aygıt yöneticisinden.Fakat diski aç dediğimde yada çalıştır dediğimde kitleniyor.Sanki disk biçimlenmemiş gibi fakat 1,3 tb lık data var içinde aynı bilgisayrlar aracılığıyla 5 ay içinde yüklediğim bu bilgilere şu an ulaşamıyorum.üç farklı bilgisayrada denedim çözüm yok farklı kablo kullandı sonuç alamadım lütfen acilen yardım .Arkadaşı bu sorunu çözdünmü aynı sorun sanırım çözdüysen paylaşırsan sevinirim

hARDWAREMANIAC saykomatriXX Avatar
    Katılım tarihi
    14.07.2002
    Nereden
    ANKARA
    Like
    11 defa
    Bence usb hub veya çoklayıcı kullanıyorsanız onu kullanmayın. Birde bilgisayarınıza bağlı tüm usb cihazları söküp sadece bu cihazı takın ve deneyin. Başka cihazlarda sorun olı-uyormu? Flash belek veyahut sd card gibi?

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16