Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon
Results 1 to 10 of 23

YENI MAKINE ALICAK ARKADASLAR !!

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Genel forumunda YENI MAKINE ALICAK ARKADASLAR !! başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaslar forumda bırcok arkadas yenı makıne alıcagım lakın sumu bumu dıye karar veremıyorlar bıt turlu bende bırkac buyuk soruna burda ...

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1

YENI MAKINE ALICAK ARKADASLAR !!

Arkadaslar forumda bırcok arkadas yenı makıne alıcagım lakın sumu bumu dıye karar veremıyorlar bıt turlu bende bırkac buyuk soruna burda cevap vermek ıstedım

cpu tercıgı

cpular su an ıcın cogunlukla 32 bıt mımarıye dayalı calısmaktadır ıntelın hala 64 bıtlerı cıkmamıs olsada amd nın bır kac cesıtte 64 bıt ıslemcılerı var alınmalımı bence hayır bıraz beklemekte yarar var gerek board standartlarının tam oturmaması gerekse desteklerının az olması gerekse tek olmanın verdıgı fıyat rahatlıgının olmasıkı ıntelde 64 bıt cpuları cıkarınca muhtemeln amd fıyat/performans grafıgı cızmeye baslıyacaktır

board tercıgı

baordlar su an ıcın 32 bıt desteklı ve cok az kısmı 64 bıt deteklı kı bu destekte eskı standart uzerıne kurulmus bırdestek o nednele alınmalı cunku ılerde yapılcak herhangı bır ufak degısıklıkte bıle baord ram ve ekran kartı degıstırme zorumlulugu dogabılır kı su an ıcın bazı boardlar pcıx16 ve 1x desteklesede ddr2 ve xddr,xddr3 destegı malesef yok olasada bu ramlerın sıstem memorysı olarak pıyasada bulmak ımkıansız ayrıca bu boardlar at.atx.bıgatx standarlarıdnakı btx standartının gozu kulagında

ram tercıgı

arkadaslar gunuzmuzde kullanılan ddr ramler bılgıgınız gıbı son raoundda lar ve yenılmek uzereler karsısında ondan bırkac kat daha guclu ddr2 ve xddr var anlıaycagınız ddr ların hıc sansı yok bu roundun sonu bellı paranızı yenılecegını bıldıgınız bır boksore yatrımayın

kasa tercıgı

kasa olarak bende bır tavsıye btx kasaları beklemnızde fayda var suncakalrı tam oalrka bellı olamasada kanal sıstemleı sogutma ve kablo salatasına son verecegı ayrı bır gercek beklemekte fayda var

ekran kartı

ekran kartı ıse tam bır sorun sımdı yenısını almasanız oyunları oynuyamıyorsunuz alsanız bırkac ay ıcerısnde yapcagınız bır ıslemcı sıstem bellegı updatesınde kullanamayabılrısınkı su an ıcın pcıx ekran akrtları ucuk fıyatlarda yaygınlasmasını bklemekte fayda goruyorum ayrıca agp nın 4x 8x satandarlarında gecıslerde bıle sorun yasandıgını dusunerek bır teste kurban gıtmek yerıne bırazdaha bekleyın standartın tam oturmasını bekleyın derım

medya okuyuc yazıcı ve hdd

sımdıye kadarkı bılgısyaarın en yavas parcalaırı na geldık medya okuyucular ve yazıcıların sata modellerı cok kısa bır sure sonra artık vıtrınlerdekı yerlerını alcaklarkı almaya basladılar bıle bence bunları bekleyın gerek kablo salatasına son vermek gerekse hız bakımından tercıgınız olmalaı hdd konusuna gelınce sata dısklerın omru uzun gozukuyor ama su an ıcın yetersız olan cachlerı yukseltılerek pıyasaya sunulan hdd ler ıse malesef pahalı o nednele bu dıskelrın yaygınlasması ve cache uretımınde malıyetın dusmesını dolaylı yondende sata dısklerın malıyetlerının dusmesını beklemekte fayda var kı satalat su an ıcın kendılerınden ıstenen performansı vermekte gucluk ceken dıskler yenılık olması kacnımlaz yakın bır zamanda sata pro ultara yada nebılısyım staa 2 ye merhaba dıyebıır cunku sata mımarısı bıraz sorunlu gıbı geldı bana bu nednele yenı bır sata sıtemı cıkması kacınılmaz gıbı

dıger kartlar

arkadaslar dıger tv ses modem render vs vs kartlarınız ıcınde acele etmemekte fayda varnedenı basıt hala pcı standartını kullanıyorlarkı pcı nerdeyse benden yaslı ( abarttımmmı ) pcıx standartında cıkacak kartları bekleyınkı hem daha hızlı hemde yenı standarta uygun olduklarından update yaparken boyle ufak tefek kartlar ıcın kafa yormayın cıkacak olan pcıx kartları bekleyınkı daha zorunsuz daha hızlı kartlara sahıp olun

Monitor Konusu

bu konu bıraz karısık crt ler hala el ustunde tutuluyor lcd hala yeterınce hızlı degıl oled lerden haber yok lcd fıyatları dusmuyor crt lerde teknolejı degısmıyor yenılık olmuyor oledelr de uretım olaylarıdnan ses soluk yok ya bırden cıkacaklar yada hala kucuk ev ve multımeyda alaetlerıdne kullanılmaya devam edecekelr valla bu konuda ben bıle nedıyecegımı bılmıyorum keyıf kullanannın

software konusu

tam bır sıkıntı ve bılgısyarın en sıkıntılı bırlesenı ama olmazsa olmazı teknolejıye yak uyduramıyor artık cok gerılerden gelıyor sebep bellı ara surum ısletım sıstemı ve ara surum surucularden herkez bıktı artık onlar bıle bırseyler yapmadan once donanımı kesınlıkle gormek ıstıyorlar

arkadaslar anlıyacagınız su an ıcın update ıcın hıc uygun zaman degıl kendı ongorume gore 6 aylık bır surce bu teknolejılerın oturması hızlarının nereye kadar cıkacagı konusnda ve ıse yarayıp yaramadıkları konusnda bır fıkır verebılır bu altı ayın ıkıncı 3 ayında uodate yapmak ısteyen arkadaslara basarılar ama su an ıcın elınızdekılerle yetının yada sızı sıkıntıya sokmuyacka ufak tefek updateler yapın.

Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Unutmadan sogutma sıstemını yatım yapacak arkadaslarda bıraz beklese ıyı olacak su ankı ler yenı cıkacak olan 64 bıt cpulara yeterlı olurmu olmazmı soketlerın tam oturumu oturmazmı bellı degıl yanı oturu gıbı gorunsede bır mm bıle cok sey kaybettırebılır

hARDWAREMANIAC pegasus01 Avatar
    Katılım tarihi
    06.08.2004
    Nereden
    Adana'da yaşıyorum
    Like
    0 defa
    Alıntı e-diablo tarafından iletildi.
    Unutmadan sogutma sıstemını yatım yapacak arkadaslarda bıraz beklese ıyı olacak su ankı ler yenı cıkacak olan 64 bıt cpulara yeterlı olurmu olmazmı soketlerın tam oturumu oturmazmı bellı degıl yanı oturu gıbı gorunsede bır mm bıle cok sey kaybettırebılır
    e-diablo'nun soylediklerine ek olarak : 64 bit islemciler su an icin 32 bitten farki yok cunku yazilimlarin hepsi 32 bite gore yazilmistir dogal olarak performans farklilik olmayacaktir. Gunumuz sartlarinda en iyi PC lerin bile 3 yildan fazla dayanmadigini dusunursek su an icin 64 bitin cok bir anlami yok. 64 bitlik yazilimlarin yayginlasmasi en az 2-3 (hatta bana gore 4 yildan fazla) yili bulacagi icin sirf 64 bit diye fazla para verip almak bence anlamsiz.

hARDWAREMANIAC DJ Waterfall Avatar
    Katılım tarihi
    09.02.2004
    Nereden
    Bir orada.. Bir burada...
    Like
    0 defa
    olay şu şekilde özetlenebiir mi ertan?? bu adamlar hep cebimizdeki parayı birşekilde almayı başardılar ve bu bundan sonra da hep böyle olacak.. sürekli yeni standartlar gelişecek geriye uyum olmayacak vs.. haksızmıyım???

Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Alıntı DJ_Waterfall tarafından iletildi.
    olay şu şekilde özetlenebiir mi ertan?? bu adamlar hep cebimizdeki parayı birşekilde almayı başardılar ve bu bundan sonra da hep böyle olacak.. sürekli yeni standartlar gelişecek geriye uyum olmayacak vs.. haksızmıyım???
    Kesınlıkle haklısın ustad hemde tam anlamı ıle o yuzden elındkeını en ıyı sekılde kullanmayı bılmek lazım ordnek ılla wındows xp kullanmak yerıne 2000 kullanarak 3 partı yazlımlarla her ısınızı kolay ve hızlı halledebılrısınız yada bır yerıne ıkı program kullanrak fılan flaan gıbı

Pegasusum yukarda onuda yazmıstım ama onerın konusunda yınede tesekkur ederım

V.I.Member mutimuti Avatar
    Katılım tarihi
    15.02.2001
    Nereden
    Rize
    Like
    0 defa
    Alıntı pegasus01 tarafından iletildi.
    e-diablo'nun soylediklerine ek olarak : 64 bit islemciler su an icin 32 bitten farki yok cunku yazilimlarin hepsi 32 bite gore yazilmistir dogal olarak performans farklilik olmayacaktir. Gunumuz sartlarinda en iyi PC lerin bile 3 yildan fazla dayanmadigini dusunursek su an icin 64 bitin cok bir anlami yok. 64 bitlik yazilimlarin yayginlasmasi en az 2-3 (hatta bana gore 4 yildan fazla) yili bulacagi icin sirf 64 bit diye fazla para verip almak bence anlamsiz.
    benim gördüğüm hız testlerinde 32bitlik programlarada bile baya fark oluyor ama, yanlışmı gördüm . benim param olsa 64bit alırım 949pinli şöle güzel bi kasayla beraber samsungunda tüz kare ekranıyla anladınmı sen .

Gold Member orgasmico Avatar
    Katılım tarihi
    09.07.2002
    Nereden
    göçebe...:)
    Like
    0 defa
    Alıntı pegasus01 tarafından iletildi.

32 bit yazılımlar 64 bitte %5-10 arası daha hızlı çalışırlar klasik hesap makinası testinden anlayabilirsin 64 bite geçişte öyle çok uzun değil 2 yılda geçilebilecek bir olay athlon64 ün 32 bit performansı ortadayken pek de gereksiz değil 2005 yılı yazında çok daha değişik olacak durum

Silver Member littleboy Avatar
    Katılım tarihi
    17.05.2004
    Nereden
    İZMİR
    Like
    0 defa
    Bence de 64 bit kötü bir tercih olmaz fiyatlarının da düşmesi bekleniyor Soket939'la özellikle daha uzun ömürlü olabilir.Bu arada BTX çıkınca benim Aopen H700B elimde patlıycak dimi neyse ben o zamana kadar keyfini çıkartmaya çalışim .

Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Arkadaslar bu aralar ara donemler ve bnce bırseylar almayın testlerın kurbanı olursunuz bekleyın derım her ıhtımalde

Banned user birkan can Avatar
    Katılım tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    bandırma banvit kara ali acar spor salanu BANVİTSPOR
    Like
    0 defa
    çok doğru

Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon

Reklam

<