Sayfa 1, toplam 4 1234 SonSon
Results 1 to 10 of 38

amd-intel fiyat/performans karşılaştırması

Bu sayfada Donanım kategorisindeki İşlemciler forumunda amd-intel fiyat/performans karşılaştırması başlıklı konu tartışılıyor; forumda okuyorum. core 2 duo serisi en iyi deniyor. zaten tomshardware testlerine bakıncada bu gözüküyor. ancak, birde işin fiyat/performans karşılaştırması ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    27.03.2006
    Like
    0 defa

amd-intel fiyat/performans karşılaştırması

forumda okuyorum. core 2 duo serisi en iyi deniyor.
    zaten tomshardware testlerine bakıncada bu gözüküyor.

ancak,
    birde işin fiyat/performans karşılaştırması var.
    ben türkiyede büyük bir bilgisayar firmasının cpu fiyatlarına bakarak , tomshardware deki performansları kıyasladım.
    sonuçta düşük performanslı olan amd'lerin fiyatlarınında intele göre düşük olduğu ortaya çıktı.
    cebimizden çıkacak para belli , istediğimiz performans için ideal amd cpu'yu seçtiğimizde sorun kalmıyor. karşılaştırma yaptığımızda illa mhz ve benzeri kriterler bence okadar önemli değil.

ben bu karşılaştırmayı (fiyat/performans) kabaca yaptım. eğer bu karşılaştırmanın profesyonel olarak yapılmış halini biliyorsanız çok faydalı olur. bu şekilde paramıza göre en iyi cpuyu seçebiliriz.
    bu konuda yapılımış testler varmı netde yayınlanmış?
    sizin bu konu ile ilgili görüşünüz nedir?

hARDWAREMANIAC muratyayla Avatar
    Katılım tarihi
    23.03.2006
    Nereden
    istanbul / yenibosna
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1

Re: amd-intel fiyat/performans karşılaştırması

burda amac ne pc kullanımda o önemli core2duo ya denk işlemcilerde herşey intelden yana +4200x2 den üstü için
    yeni teknoloji istiyorsan c2d alırsın yoksa x2+3800 x2+3600 de uygun yollu güzel seçimler olabilir bu tamamen bütçe ve ihtiyaç meselesi bence mesela arkadaşım pc nedir bilmez ama almışken en yenisini alıyım dedi ve core2duo sistem topladık onu aldı
    aslında çoğu kullanınıcıya d915 2,8 bile yeter ki hala p3 kullananlar mesela bende bir tane adam etmeye çalışıyorum

hARDWAREMANIAC KroninuQus Avatar
    Katılım tarihi
    13.09.2006
    Nereden
    hARDWAREMANIA/Ankara
    Like
    0 defa

Doğal olarak İntel performans konusunda AMD'yi geçince AMD'de fiyatları aşağı çekti bu gayet normal. ve bütçesi sıkışık olmayanlar için gayet güzel AMD işlemciler mevcut. En iyi cpu'yu seçmek tamamen kişinin bütçesi ve gereksinimleri ile alakalı. 250$ para verebilecek adam için en uygun işlemci e6400'ken bunun yarısını verebilecek birisi için AMD 3800 x2 uygundur. Fakat işin içinr birde gereksinim kriteri girer. Yani siz bu pc'yi ne için topluyorsunuz...eğer profosyonel olarak gereksiniminiz yoksa güçlü bir cpu'ya e6400'den sonrası yada biraz performans delisi olduğunuz farzedelim e6600'den sonrası gereksizdir. Yada oyun oynicak adamin pc'sine gidip x6800de koyulmaz yani ekran kartına ağırlık verirsin. Bu bakımdan bir karşılaştırma yapmak oldukça zor çünkü kişiden kişiye ihtiyaç/bütçe kriterleri değişebilir herkes için uygun cpu ayrıdır. Ancak illada genellemem gerekse şu anda e6300 veya e4300 ler çoğu insan için f/p olarak fazlasıyla uygun işlemciler...

Member ExtremeR Avatar
    Katılım tarihi
    06.12.2006
    Like
    0 defa

Lightbulb Re: amd-intel fiyat/performans karşılaştırması

Amd mi ? At çöpe gitsin
    Forever İntel

V.I.Member FIRST_BLOOD Avatar
    Katılım tarihi
    10.12.2005
    Nereden
    Samsun
    Like
    0 defa

Alıntı Extreme® tarafından iletildi.
    Amd mi ? At çöpe gitsin
    Forever İntel
    diyelim ki cebimde 250$ civarı bir para var, bana en ideal anakart işlemci ikilisini söylesene. fakat anakartı da kaliteli birşey olsun.

Cool Member mercanlee Avatar
    Katılım tarihi
    29.06.2006
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

Alıntı FIRST_BLOOD tarafından iletildi. Mesajı göster
    diyelim ki cebimde 250$ civarı bir para var, bana en ideal anakart işlemci ikilisini söylesene. fakat anakartı da kaliteli birşey olsun.
    Cebimdeki paraya göremi bilgisayar almak yoksa istediğim parçaları almak icin cebimde para olmasını mı beklemek ??? tartışılır

Katılım tarihi
    10.12.2005
    Nereden
    Samsun
    Like
    0 defa

Alıntı mercanlee tarafından iletildi. Mesajı göster
    Cebimdeki paraya göremi bilgisayar almak yoksa istediğim parçaları almak icin cebimde para olmasını mı beklemek ??? tartışılır
    standart bir kullanıcının neden böyle bir işlemciye ihtiyacı olsun bana anlatsana

hARDWAREMANIAC KroninuQus Avatar
    Katılım tarihi
    13.09.2006
    Nereden
    hARDWAREMANIA/Ankara
    Like
    0 defa

Boş yere nefes tüketiyorsunuz arkadaşlar ayrıca arada fanatiklik yapanlar olmuş hoş değil Parayı veren düdüğü çalar işlemciye 190$ ayırabilecek maddi durumu olan adam tabiki gitsin e6300 alsın da verebilecek olan var veremiycek olan var illa herkes e6300 almak içinde kendini kasmak durumunda değil gider amd alır ki oda büyük ölçüde yeticektir normal bir kullanıcıya...

Ayrıca @FIRST_BLOOD arkadaşım e4300+MSI p965 neo-f yaklaşık 270$ edio 20$ aştık ama memnun eder işin şaka kısmı tabi bu.

Daha öncede yazdığım gibi beyler ihtiyaç/bütçe meselesi bu tamamen gereksiz polemik yapmayalım

Katılım tarihi
    10.12.2005
    Nereden
    Samsun
    Like
    0 defa

Alıntı KroninuQus_BerQ tarafından iletildi. Mesajı göster
    Ayrıca @FIRST_BLOOD arkadaşım e4300+MSI p965 neo-f yaklaşık 270$ edio 20$ aştık ama memnun eder işin şaka kısmı tabi bu.
    kdv dahil hesaplayacaksın.
    sadece işlemci 210$ o da gigatekte, ya normal bir dükkandan almaya kalksan enaz 220$, iyi bir conroe anakart enaz 100$ dan başlıyor. yani 340$ ı buluyor aşağı yukarı. oysa bir x2 3800 + abit kn9s rahatlıkla 250$ a alınabiliyor(kdv dahil). kaldı ki x2 değil de düz bir işlemci bile alsak rahatlıkla yetiyor.

kullandıkları yazılımlar nedeniyle yüksek performansa ihtiyacı olanlar olabilir; elbetteki bu arkadaşlar için conroe mantıklı bir seçim olacaktır.

soru sorarken aslında düşünmeye yöneltmek istiyorum arkadaşları.
    ihtiyacım olanı (hatta daha fazlasını) 100$, belki 150$ daha ucuza alabiliyorsam neden bu farkı ödeyeyim, süper pi den iyi sonuç almak için mi?

şu zamana kadar 4-5 yıl öncesinin işlemcisi barthon 2500 kullanıyordum şimdi x2 aldım ne değişti sizce? hiçbirşey

aslında bu tür fanatiklikleri yapanlara hiçbirşey söylememek lazım ama bu forumu okuyan sadece sen ben değiliz ki.

Cool Moderator PROTON Avatar
    Katılım tarihi
    15.05.2001
    Nereden
    İzmir
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    12

ona bakarsanız
    *AMD - ATHLON 64 3700+ SAN DIEGO 99$