Results 1 to 8 of 8

Çift Çekirdek???

Bu sayfada Donanım kategorisindeki İşlemciler forumunda Çift Çekirdek??? başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar Yeni bi ŞEy çıkmış.Bu çift Çekirdek muhabbeti nedir anlamadım.Notebook aldım Çift çekirdek alın dediler aldık... Bana bunun ne gibi ...

Rookie Member Memmocann Avatar
    Katılım tarihi
    26.08.2006
    Nereden
    Bursa
    Like
    0 defa

Question Çift Çekirdek???

Arkadaşlar Yeni bi ŞEy çıkmış.Bu çift Çekirdek muhabbeti nedir anlamadım.Notebook aldım Çift çekirdek alın dediler aldık...
    Bana bunun ne gibi bi Avantajı var??Ne işe yarar??Bilen varsa iyi olur...

Tşk...

hARDWAREMANIAC tolgacem Avatar
    Katılım tarihi
    02.01.2006
    Nereden
    balıkesir
    Like
    0 defa
    hocam naptin nerdeyse 1 1.5 yildir var cift cekirdek olayi
    2 is yaptiginda 1 cekirdek bi ise diger ekirdek 2. ise yoneliyor fakat suanki yazilimlar desteklemedigi icin cok bi + s1 olmuo

Katılım tarihi
    26.08.2006
    Nereden
    Bursa
    Like
    0 defa
    Efem Haklı olabilirsin ama ben 1.5 2 yıldır laptop almıyorum ki ben masaüstüne kuma getirdim onu.Masaüstünüde 3 yıl önce almıştım...Bu çift çekirdek olayı iyi bişiy o zaman

Rookie Member
    Katılım tarihi
    11.01.2006
    Nereden
    ISTANBUL
    Like
    0 defa
    Alıntı tolgacem tarafından iletildi. Mesajı göster
    hocam naptin nerdeyse 1 1.5 yildir var cift cekirdek olayi
    2 is yaptiginda 1 cekirdek bi ise diger ekirdek 2. ise yoneliyor fakat suanki yazilimlar desteklemedigi icin cok bi + s1 olmuo

cift cekirdek cpuları su an ki yazilimlarin desteklememesi gibi bi olay yok ... 64bit cpu larla karistirmissindir 64bitler bi kac istisna ornek program disinda pek bir ise yaramaz ancak dual core da boyle birsey yoktur ..

cift cekirdek (dual core) oyunlarda veya tekil islemlerde cok fazla bi artis saglamaz , ancak birden fazla islemde , yogun kullanimda ve divx kodlamada cok buyuk artis saglar

Katılım tarihi
    26.08.2006
    Nereden
    Bursa
    Like
    0 defa
    Eywallah efe...Sağolasın..Ben Duo Core kullanıyorum...

Katılım tarihi
    02.01.2006
    Nereden
    balıkesir
    Like
    0 defa
    Alıntı IDLEWILD tarafından iletildi. Mesajı göster
    cift cekirdek cpuları su an ki yazilimlarin desteklememesi gibi bi olay yok ... 64bit cpu larla karistirmissindir 64bitler bi kac istisna ornek program disinda pek bir ise yaramaz ancak dual core da boyle birsey yoktur ..

cift cekirdek (dual core) oyunlarda veya tekil islemlerde cok fazla bi artis saglamaz , ancak birden fazla islemde , yogun kullanimda ve divx kodlamada cok buyuk artis saglar
    bi oyunda tek cekirdekli cpu daha cok verim gosterir
    ve ayn1 anda winrarada s1ks1t1r1rken ripleyemiosun windows vista ile gelecek gene cekirdeklere tam gorev yuklemesi olmuo

Rookie Member
    Katılım tarihi
    23.07.2006
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa
    Arkadaslar merhaba,
    Ben uzun zamandan beridir amd 2500 athlon kullanıyorum.işimi görmez oldu ve yeni bir şeyler almayı istiyorum.
    Divx'den DVD yapıyorum+dv'den dvd,divx ve vcd yapıyorum+kameradan makinaya görüntü aktarıyorum(pinnacle 10 ile)+winrar ile sıkıştırıyor-açıyorum+logo,grafik programları kullanıyorum(corel draw12+photoshop CS+logo designer+adobe illustrator...)+office+e-mule(24 saat açık)+virüs programı(kaspersky v.b) gibi programları yoğun olarak kullanıyorum.
    Ancak oyun için kullanmıyorum makinayı.
    Bu yukarda açıkladığım programları kullanmak için çift çekirdekli bir işlemci uygun olurmu? Ne önerirsiniz? Yılbaşından sonra AMD 8 serisine geçecekmiş diye duydum, bunun ne faydası olabilir?ne değişir?Beklemek mantıklı olurmu?
    Önereceğiniz İşlemciye göre iyi bir ana kart hangisidir?

Bir sürü soru sordum kusurabakmayın.Malum para kazanmakda harcamakda zor.
    Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Katılım tarihi
    02.01.2006
    Nereden
    balıkesir
    Like
    0 defa
    k8l mimarisi quad core olacak soket f lga turunde ve senin dedigin cogu seyin ustesinden gelir
    ben sahsen bekle derim ama amd yi degil ddr3 ile gelecek yani yonga ve conroe leri ama suanda alacaksan ucuza pentium d 965 isini gorur dediklerini yapar ama piyasa kar1s1k aldgiin yarin eskiyor fiyatlar dusuyor bence az bekle