Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon
Results 1 to 10 of 24

Sprey Boya Nasıl Temizlenir (Yardım)

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Modifikasyon forumunda Sprey Boya Nasıl Temizlenir (Yardım) başlıklı konu tartışılıyor; bu sabah bi kaza yaptım sıprey boyayı patlattım yerleri sildim kurtardım ama kafamı kaldırdığımda bitmiştim kılavye maus monitör ses sistemi ...

Senior Member volkov_19 Avatar
    Katılım tarihi
    30.11.2006
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Sprey Boya Nasıl Temizlenir (Yardım)

bu sabah bi kaza yaptım sıprey boyayı patlattım yerleri sildim kurtardım ama kafamı kaldırdığımda bitmiştim kılavye maus monitör ses sistemi kulaklık vcd player ve cep telefonu sanki üzerlerine kar yağmış gibi olmuştu ve çoktan kurunuştu nasıl düzeltebilirim bunu yüzeylerin tamamı plastik ve evdekilerin haberi olmadan düzeltmem lazım

Cool Member devil_is_angel Avatar
    Katılım tarihi
    09.11.2006
    Nereden
    Çanakkale
    Like
    0 defa

Lightbulb Re: çok çok çok acil yardım

geçmiş olsun artık çok geç tinerle silmeyi denedin mi ?

hARDWAREMANIAC muratyayla Avatar
    Katılım tarihi
    23.03.2006
    Nereden
    istanbul / yenibosna
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    1

Re: çok çok çok acil yardım

tiner bazı plastikleri eritir yada boyalarını çıkartır geçmiş olsun bu arada dış yüzeydekileri zaten çıkarırsında ince yerler sorun kolonyalı bezle silmeyi dene

hARDWAREMANIAC
    Katılım tarihi
    08.07.2006
    Nereden
    İzMiT
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

Re: çok çok çok acil yardım

tiner dene,veya boya çıkartıcı maddeler vardır...o da olmadı hepsine bi güzel zımpara yap komple boya...geçmiş olsun...

V.I.Member x-vipen Avatar
    Katılım tarihi
    17.08.2005
    Nereden
    ankara
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    3

Re: Sprey Boya Nasıl Temizlenir (Yardım)

kardeş 1 tiner 2 benzin (bolmiktar) 3 boya sökücü (tavsiye etmem)
    bunların harici kazıyacan başka yok derim bensana

hARDWAREMANIAC KroninuQus Avatar
    Katılım tarihi
    13.09.2006
    Nereden
    hARDWAREMANIA/Ankara
    Like
    0 defa

Cep teline filan sakın uyguliyim deme zira ben denemiştim olduğu gibi eritiyo denerken azar azar kullanmaya dikkat et dediğin bütün maddeler plastik aynen erir valla.

Senior Member volkov_19 Avatar
    Katılım tarihi
    30.11.2006
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

beyler monitörün camıda har işin içinde ve eritici inceltici sıvıların hiçbiri olmaz zira çok daha önceden monitördeki lekeyi asetonla çıkarmıştım leke çıktı çıkmasına ama plastik beyazladı düzeltebilmek için yapmadığım kalmadı biraz tahriş oldu ama beceremezsim şimdi komple şok olacak biraz dremele gümüş parlatıcı uç takıp kazımayı denedim 3 yeri monitörün üstünü ses sisteminin üstünü ve klazyenin altını (klavyenin bi kısmını ve bazı tuşları nikelaj kaplamıştım hepsimi oylum oylum oydu valla ama neyse fazla belli olmuyo allahtan bana başka çözümler lazım birazdan resim atarım

hARDWAREMANIAC
    Katılım tarihi
    08.07.2006
    Nereden
    İzMiT
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

Alıntı volkov_19 tarafından iletildi. Mesajı göster
    beyler monitörün camıda har işin içinde ve eritici inceltici sıvıların hiçbiri olmaz zira çok daha önceden monitördeki lekeyi asetonla çıkarmıştım leke çıktı çıkmasına ama plastik beyazladı düzeltebilmek için yapmadığım kalmadı biraz tahriş oldu ama beceremezsim şimdi komple şok olacak biraz dremele gümüş parlatıcı uç takıp kazımayı denedim 3 yeri monitörün üstünü ses sisteminin üstünü ve klazyenin altını (klavyenin bi kısmını ve bazı tuşları nikelaj kaplamıştım hepsimi oylum oylum oydu valla ama neyse fazla belli olmuyo allahtan bana başka çözümler lazım birazdan resim atarım
    allah kolaylık versin kardeş..resm yolla bakalım...

bak aklıma bişey geldikazımakla uğraşıcağına üstünü kapatmayı denesen nasıl olur kendinden yapışkanlı kaplamalar var..onlardan al.istedğin desende bulrusun...DC-FIX marka al..kullan..hoş olur..

V.I.Member samyazah Avatar
    Katılım tarihi
    04.02.2006
    Nereden
    beden istanbul, ruh karşıyaka
    Like
    0 defa

ince işçilik için zippo benzini tavsiye ediyorum...anında buharlaştığı için minimum zararla kurtarabilirsiniz plastik aksamı. belli belirsiz hafif bir matlık kalır ki dikkatle bakılmadıkça seçilemez bile. keşke daha önce görseydim postu. Bu arada nasıl patlattın spreyi merak ettim....

V.I.Member Girdap Avatar
    Katılım tarihi
    24.02.2006
    Nereden
    İstanbul / Maltepe
    Like
    0 defa

Alıntı samyazah tarafından iletildi. Mesajı göster
    ince işçilik için zippo benzini tavsiye ediyorum...anında buharlaştığı için minimum zararla kurtarabilirsiniz plastik aksamı. belli belirsiz hafif bir matlık kalır ki dikkatle bakılmadıkça seçilemez bile. keşke daha önce görseydim postu. Bu arada nasıl patlattın spreyi merak ettim....
    arkadaşın dediği yöntem işe yarar gibime geliyor da gerçekten sen o boyayı nasıl patlattın sıcak bir yere falanmı koydun ne yaptın

Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon