Results 1 to 3 of 3

Ağdaki 2 bilgisayardan biri görünmüyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda Ağdaki 2 bilgisayardan biri görünmüyor başlıklı konu tartışılıyor; Selam arkadaşlar. Elimde 1 PC 1 laptop bi de US Robotics 9106 var. İnternet konusunda hiçbir sorunum yok. Her iki ...

New Member
    Katılım tarihi
    10.09.2005
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Question Ağdaki 2 bilgisayardan biri görünmüyor

Selam arkadaşlar. Elimde 1 PC 1 laptop bi de US Robotics 9106 var. İnternet konusunda hiçbir sorunum yok. Her iki bilgisayar da gayet iyi internete bağlanabiliyor. Fakat laptop ağda görünmüyor. Pc olan ağ komşularında her iki bilgisayarda da görünüyor fakat laptop her iki bilgisayarda da görünmüyor. Birbirlerine ping atıyorum sorun yok. Her iki bilgisayarı da workgroup olarak ayarladım. Firewall'ları da disable yaptım. Yine olmadı. Bu arada iki bilgisayar da eternet kabloyla bağlı. Nedir sorun anlamadım. Yardımcı olacak bir arkadaş varsa sevinirim.

Cool Member MCITP Avatar
    Katılım tarihi
    04.09.2005
    Nereden
    Türkiye
    Like
    0 defa
    bazen bende de oluyor o sorun fakat oturumu kapatıp açtığım zaman her ikiside görünüyor. Bunun sebebi norton firewall kullanıyosan ondan olabilir. Çünkü modemin ıp adresini nortona kaydetmen gerekiyor yoksa görmüyor.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    29.08.2005
    Nereden
    ANKARA
    Like
    0 defa
    bendede olmuştu ama işletim sistemleri farklı olduğu için olduğunu anladım yada anlamadım ama ikiside xp olunca düzeldi. ha birde ıp otomatik olmamıştı bir arkadaşta modemde iki tane eternet çıkışı vardı ma ıp alamıyordu ikisi tek bilgisayar gibi gözüküyordu sviçin sağlam olduğundan emin ol bence
    de ondan yapmaz
    allah allah ilginç bir sorun bunu bende araştırayım ya yabancı doktorlar türkiyede staj yapmak istiyor malzemem bol böle enteresan sorunlarda bizde çıkıyor sanırsam