Results 1 to 5 of 5

ağdaki bilgisayarlar ana bilgisayara bağlanamıyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda ağdaki bilgisayarlar ana bilgisayara bağlanamıyor başlıklı konu tartışılıyor; daha önceleri böyle bir sorun yaşamadım. ben ağdaki bilgisayarlara bağlanıyorum ama ağdaki bilgisayar bana bağlanamıyor. işletim sistemi windows XP. ana ...

Member gonulbas Avatar
    Katılım tarihi
    24.07.2004
    Like
    0 defa

ağdaki bilgisayarlar ana bilgisayara bağlanamıyor

daha önceleri böyle bir sorun yaşamadım. ben ağdaki bilgisayarlara bağlanıyorum ama ağdaki bilgisayar bana bağlanamıyor. işletim sistemi windows XP. ana bilgisayardan ağdaki bilgisayarlara internet paylaşımı yapıyorum. ağdaki herhangi bir bilgisayardan ağ bağlantılarım dediğimde daha önceden sıralamış olduğu bağlantıdan girdiğim zaman ana bilgisayara bağlanıyor. ama tüm ağ/microsoft windows ağı/ workgroup/ anabilgisayar dediğimde bana " ana bilgisayara erişilmez. bu ağa bağlanma izniniz olmayabilir. sunucunun yöneticiyle temasa geçin" yazıyor. bunu nasıl halledebilirim?

Senior Member Merlin Avatar
    Katılım tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    TURKEY
    Like
    0 defa
    xp pro da ag baglantilama sag tusla tikla , karsina cikan pencerede yerel ag baglantisina sag tusla tikla , acilan ekranda gelismis sekmesine gir. eger orda "bu bilgisayara internet uzerinden erisimi sinirlayarak yada onleyerek bilgisyar ve agimi koru" isaretini kaldir. daha sorna saglam olsun diye bi restart at. ve bak bakalim 98'ler makinene girebilecek mi ?.eger olmazsa baska cozum oneririz ?

hadi selametle...

Member gonulbas Avatar
    Katılım tarihi
    24.07.2004
    Like
    0 defa
    ağdaki bilgisayarlar ile ana bilgisayarın hepsi Windows XP kullanıyor. 98 değil. güvenlik duvarınıda kaldırdığım zaman scvhost adlı uygulama %99 oranında çalışmaya başlıyor bir müddet sonra (30 dakika takriben). ama güvenlik duvarını etkin hale getirdigim zaman bu svchost adlı uygulama normale dönüyor. ayrıca güvenlik duvarını kaldırmama rağmen yinede ağdaki bilgisayara ben dosya kopyalayabildiğim (tam paylasim veriyorum) halde ağdaki bilgisayarlar bana bağlanamıyor bile.

Senior Member Merlin Avatar
    Katılım tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    TURKEY
    Like
    0 defa
    agdaki makineler senin ip adresini yazip makinene girebiliyor mu ? bi bunu kontrol et.

Member gonulbas Avatar
    Katılım tarihi
    24.07.2004
    Like
    0 defa
    başlat çalıştır ping 62.248.**.*** diye yazdığımda görüyor. yani internete bağlanıyor. pinge cevap veriyor. ama windows gezgininden dosya alışverişi yapmaya kalktığım zaman görmüyor.

Reklam

<