Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 17

İki bilgisayarı birbirine bağlama

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda İki bilgisayarı birbirine bağlama başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşlar ben evdeki 2 bilgisayarı birbirine bağlamayı denedim(hub'sız direk kabloyla) 2 bilgisayarda xp sp2 ancak ağ kurulum sihirbazıyla saatlerce uraştım ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    03.07.2005
    Like
    0 defa

İki bilgisayarı birbirine bağlama

arkadaşlar ben evdeki 2 bilgisayarı birbirine bağlamayı denedim(hub'sız direk kabloyla) 2 bilgisayarda xp sp2 ancak ağ kurulum sihirbazıyla saatlerce uraştım bi sonuç elde edemedim bilgisayarlar birbirini görmüyor internet bağlantısı yok evde(daha dorusu yazlıkta) acaba ip ayarlarını fln elle mi yapmam gerekir gerekirse ne yapmalıyım biri adım adım anlatırsa sevinirim

Rookie Member
    Katılım tarihi
    07.04.2005
    Like
    0 defa
    abi önce
    kablodan
    başlayalım
    sadece iki bilgisayar için
    1.cros kablo yapmalısın (yaptırmalısın)
    2. ci dedğin gibi sp2 bazen oto ip almada sıkıntı çekiyor
    manuel ver örneğin
    1.mak içiçn ip:192.168.0.1
    ağ maskesi: 255.255.255.0
    varsayılan ağ geçidi:192.168.0.1
    2 mak için ip:192.168.0.2
    ağ maskesi: 255.255.255.0
    varsayılan ağ geçidi:192.168.0.1
    3 adımda da güvemlik duvarını devre dışı yap

bunlara rağmen çalışmıyorsa sorun donanımsaldır
    ağ kartları yada kablo arızalıdır.
    kolay gelin

hARDWAREMANIAC http://h!j@cker Avatar
    Katılım tarihi
    31.03.2005
    Nereden
    H!j@cker WorlD
    Like
    0 defa
    usb ile mi ethernetlemi önce onu yazsaydın eger ethenetse suruculeri kontrol et sonra kablonun cross olmazı lazım ve ucları da önemli biri ters biri duzde cakılmıs olablir sen git bi arkadasından yada biyerden baska bir kabloyla dene derim eger usb ise makinaler direk birbirini görür hiç ellemeyeceksin ev agı kurmadan

FC
    FC çevrim dışı
    V.I.Member FC Avatar
    Katılım tarihi
    15.08.2004
    Nereden
    Maltepe
    Like
    0 defa
    Eğer amacın ağ kurmak değilde dosya transfer ise usb kabloları var ve kabloyla beraber verilen yazılımıyla kolayca transfer yapabiliyorsun

Rookie Member
    Katılım tarihi
    03.07.2005
    Like
    0 defa
    ethernetten bağlayacağım oyun oynamak için

Power Member exeter Avatar
    Katılım tarihi
    15.02.2004
    Nereden
    Eskişehir
    Like
    0 defa
    oyun oynamak istiyorsan "ysoozturk" aciklamis. ama ethernetlerin 10/100 olmasina dikkat et daha dusukse yavaslama olabilir. via ve sis onboardlardada kitlenme sorunlari cikabiliyor

V.I.Member Ryan_KyKlopS Avatar
    Katılım tarihi
    25.02.2005
    Nereden
    Local Area Network
    Like
    0 defa
    crose bağlantılı kablolarınızı bağlatıktan sonra buradaki ayarları yaparsanız olacaktır.saygılar
    Bağlanma sorunu

Katılım tarihi
    25.02.2005
    Nereden
    Local Area Network
    Like
    0 defa
    Alıntı exeter tarafından iletildi.
    oyun oynamak istiyorsan "ysoozturk" aciklamis. ama ethernetlerin 10/100 olmasina dikkat et daha dusukse yavaslama olabilir. via ve sis onboardlardada kitlenme sorunlari cikabiliyor
    abi ben daha öncede söyledim powerlara torpil geçiyorlar ben daha önce attım postu

Cool Member IMKB Avatar
    Katılım tarihi
    01.06.2005
    Like
    0 defa
    benzer sorun bir arkadaşta da var..
    bazı zaman sorun olmuyor bazı oluyor kendiliğinden. kanaatim ethernet kartından zannediyorum ama..

Katılım tarihi
    25.02.2005
    Nereden
    Local Area Network
    Like
    0 defa
    Alıntı IMKB tarafından iletildi.
    benzer sorun bir arkadaşta da var..
    bazı zaman sorun olmuyor bazı oluyor kendiliğinden. kanaatim ethernet kartından zannediyorum ama..
    ewet haklısınız zaman zaman bağlanmama gibi durumlar oluyor bu crose bağlantılarda yani çatır çatır çalışab bağlantı bi bakıyorsunuz hiç bişiye bağlanmıyor.ama benim makinada çift ethernet olduğu için ben 3 makinayı crose ile bağlıyordum benim bundanda olabiliyodu sorun ikide pek sorun yaşamıyordum.ben bu sorunu şöyle çözüyordum makinayı gören bilgisayardan bi kaç şey almaya başlıyodum kendi makinama mesela bi kaç bilgi mp3 vs.vs daha sonra bağlantını hızlanmasını sağlayarak bi nevi bağlantıyı uyandırmak gibi bişi belkide size saçma gelebilir ama hep bende işe yarıyordu yani bişiler alıp verdiğinizde bağlantı düzeliyor ve diğer makinada görüyordu.
    (bu bir kendi bulduğum uygulamadır çalışp çalışmaması konusunda kesinlik kazanmamakta olup denemeniz tavsiye olunur.) saygılar

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon