Results 1 to 8 of 8

İnternet 5 dakikada bir gidip geliyor.

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda İnternet 5 dakikada bir gidip geliyor. başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar 2 gündür böyle. 10 dakikalık bir indirme işlemi yapamıyorum yarıda kesiliyor. ttneti aradım ne dediler bilirsiniz... Modemi aç kapa ...

Member pesimistyle Avatar
    Katılım tarihi
    04.10.2008
    Nereden
    Samsun
    Like
    0 defa

İnternet 5 dakikada bir gidip geliyor.

Arkadaşlar 2 gündür böyle. 10 dakikalık bir indirme işlemi yapamıyorum yarıda kesiliyor. ttneti aradım ne dediler bilirsiniz... Modemi aç kapa vs. İşe yaramadı tabi yine en fazla 5 dk yerinde duruyor internet sonra yine gidip geliyor. Çevremdekilere sordum ağ çakışıyor filan dediler iyi bi dns girersen olur birşeyler söylediler. Ben buraya bir danışayım dedim arkadaşlar ne yapmalıyım?

Cool Member qokcéll Avatar
    Katılım tarihi
    23.08.2006
    Like
    0 defa

Ynt: İnternet 5 dakikada bir gidip geliyor.

evindeki telefonları iptal et duvardan gelen direk hattı modeme bagla bu şekilde test et olmaz ise tt'yi ara direk hattı bagladığını ve sık sık kopma yaşadığını belirt onlar kendi taraflarına baksınlar

Gold Member Indra Avatar
    Katılım tarihi
    29.03.2004
    Nereden
    Somewhere In The Middle Earth
    Like
    33 defa

Telekom'un verdiği modemlerdense Firmware update yap, düzelir büyük ihtimal.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    29.09.2008
    Nereden
    tekirdağ
    Like
    0 defa

internet baglantın kç mb? 8mb terifesinden yararlanıyor musun? Telefon hattın 4mb destekliyorsa ve sana o anda 4mb' ın üstünde bir baglantı geliyorsa veya geldiği anda baglantın düşecektir... Kaç mb tarifesinden yararlandıgını telekoma sor 444 0375 sonra da telefon hattın kaç mb destekliyor onu da sor hocam..

ALU
    ALU çevrim dışı
    Member ALU Avatar
    Katılım tarihi
    18.09.2009
    Like
    0 defa

splitter ın bozuk olabilir. aynı sorunla ben de karşılaştım splitter i söküp sadece tel hattına modemi takmayı dene. ttnet e telefon ettiğimde de modemi resetleyin yani komple resetleyin demişlerdi işe yaramadı tabi.

Member
    Katılım tarihi
    23.09.2009
    Like
    0 defa

ttnet i ara "444 0 375" hattını ordaki swicthlerinden kontrol etsinler uzaktan ...
    hata eger eve gelen baglantıda degilse yani eve gelen santral baglantısına kadar sorun yokta evin icinde bir sorun varsa evde yedek telefon hattı vardır o telefon hattı ile suanda kullandıgın hattı birşey büyük ihtimal suanda kullandıgın topraga demas edip güc kaybı yasıyordur ikisini birlikte bagladıgında sorunun ortadan kalkacaktır ...
    dip not: bazen uzun süre acık tutulan adsl modemlerde ısınmadan kaynaklanan problemler olusturabiliyor müsait ise 5-6 saat modemini kapalı tutmanıda öneririm ...

Power Member banek1 Avatar
    Katılım tarihi
    20.04.2008
    Nereden
    ANKARA
    Like
    1 defa

Alıntı pesimistyle tarafından iletildi. Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 gündür böyle. 10 dakikalık bir indirme işlemi yapamıyorum yarıda kesiliyor. ttneti aradım ne dediler bilirsiniz... Modemi aç kapa vs. İşe yaramadı tabi yine en fazla 5 dk yerinde duruyor internet sonra yine gidip geliyor. Çevremdekilere sordum ağ çakışıyor filan dediler iyi bi dns girersen olur birşeyler söylediler. Ben buraya bir danışayım dedim arkadaşlar ne yapmalıyım?
    kardes aynı sorunu bende yasadım cozumu cok basit modem gidecek sorun bitecek.Modemi degistirmeni tavsıye ederim ya modem yazılımını guncelle yada baska bir modemle baglantıyı test et sorun olmadıgını goreceksin

Rookie Member
    Katılım tarihi
    30.12.2008
    Like
    0 defa

en sağlıklısı hattı bağımsız olarak direk modeme bağlamak. Yalnız hat kablosu üzerinde elle ek bir bağlantı olmaması gerekiyor. Ayrıca sorun devam ederse 4440375 ten arıza kaydı açtırırsın santraldeki splitterdede sorun olabilir. Denemek amaçlı bide bu modemi başka bir hatta dene bence..