Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 13

Laptoptan wireless yayın yapılabilir mi?

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda Laptoptan wireless yayın yapılabilir mi? başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar ben mevcut kablolu internet bağlantımı laptoptan kablosuz yayına dönüştürüp yayın yapabilir miyim? Böylece diğer wireless li makinalardan bu ağa ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    25.08.2007
    Like
    0 defa

Laptoptan wireless yayın yapılabilir mi?

Arkadaşlar ben mevcut kablolu internet bağlantımı laptoptan kablosuz yayına dönüştürüp yayın yapabilir miyim? Böylece diğer wireless li makinalardan bu ağa bağlanabilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gold Member GaNDHi Avatar
    Katılım tarihi
    30.04.2003
    Nereden
    TháLîÒñ
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    1

Ynt: Laptoptan wireless yayın yapılabilir mi?

Evet laptopunuza kablo ile bağlı olan interneti wireless ile paylaştırabilirsiniz.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    25.08.2007
    Like
    0 defa

Alıntı GaNDHi tarafından iletildi. Mesajı göster
    Evet laptopunuza kablo ile bağlı olan interneti wireless ile paylaştırabilirsiniz.
    Peki nasıl yapılacağı hakkında bilgilendirebilir misiniz?

Rookie Member
    Katılım tarihi
    25.08.2007
    Like
    0 defa

Yanlış anlaşılma var galiba. Laptop zaten bağlı internete kablo ile. Ben playstationdan da bağlanabilmek için laptoptan wireless yayın yapmak istiyorum. Mümkünse???

Katılım tarihi
    30.04.2003
    Nereden
    TháLîÒñ
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    1

Laptopunuz kablo ile internete bağlı iken, laptobunuzun wirelessına internet connection sharing vereceksiniz, daha sonra aynı makınada ad-hoc bağlantı açacaksınız (iki bilgisayarın wirelessdan birbirine bağlanmasını sağlar hızı 11mbit ile sınırlıdır) daha sonra ağa dahil etmek istediğiniz makinada arattırma yaptığınızda makinanız wireless bağlantıyı bulacaktır.

Yanlış anlaşılma var galiba. Laptop zaten bağlı internete kablo ile. Ben playstationdan da bağlanabilmek için laptoptan wireless yayın yapmak istiyorum. Mümkünse???
    Playstation2 ise eğer accesspoint gerekir.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    25.08.2007
    Like
    0 defa

Çok sağol hemen deniyorum. Bu arada makina psp.

Katılım tarihi
    30.04.2003
    Nereden
    TháLîÒñ
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    1

Açıklamasını yaptığım bağlantı şekli iki bilgisayarı bağlamak içindir, psp için ne gibi bir ayar yapılması gerektiğini bilmiyorum.

Rookie Member
    Katılım tarihi
    25.08.2007
    Like
    0 defa

Eğer bir ağ kurmadan yani iki cihazı eşleştirmeden yayına verebileceksem problem olacağını sanmıyorum. Bir de rica etsem biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin? Ben tecrübesizim de ağ konusunda.

Katılım tarihi
    30.04.2003
    Nereden
    TháLîÒñ
    Like
    1 defa
    Blog Mesajları
    1

Alıntı GaNDHi tarafından iletildi. Mesajı göster
    Laptopunuz kablo ile internete bağlı iken, laptobunuzun wirelessına internet connection sharing vereceksiniz, daha sonra aynı makınada ad-hoc bağlantı açacaksınız (iki bilgisayarın wirelessdan birbirine bağlanmasını sağlar hızı 11mbit ile sınırlıdır) daha sonra ağa dahil etmek istediğiniz makinada arattırma yaptığınızda makinanız wireless bağlantıyı bulacaktır.
    Buradaki anlatım pc içindir, psp için ne tip bir yol izlenmesi gerektiği ile alakalı bir bilgim yok.

İnternet Connection Sharingi açmak için; Ağ Bağlantılarım/Ağ bağlantılarımı görüntüle, bu işlemi yaptığınızda kablolu ve kablosuz bağlantıları göreceksiniz, kablosuz bağlantıda sağ tık yapacaksınız/özellikler/gelişmiş oradan internet connection sharin (internet bağlantı paylaşımını) aktif yapacaksınız.

AD-HOC bağlantı ile ilgili http://www.hardwaremania.com/content/view/164/26/
    bu linke göz atmanızda yarar var.

c3m
    c3m çevrim dışı
    Silver Member c3m Avatar
    Katılım tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa

Bildiğim Kadarıyla PSP lerde ad-hoc bağlantısı mevcut fakat sadece birden fazla psp ile multiplayer oyun oynamak için kullanılıyor diye biliyorum...

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon