Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 11

masaüstü bilgisayarda kablosuz bağlantı?

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda masaüstü bilgisayarda kablosuz bağlantı? başlıklı konu tartışılıyor; apartmanımızda kablosuz bağlantı kullanan biri var ve benim lap-top 'um olmadığı için bilgisayarımla bu bağlantı üzerinden internete bağlanmak istiyorum.Bunun için ...

Rookie Member psykopat81 Avatar
    Katılım tarihi
    28.10.2004
    Like
    0 defa

masaüstü bilgisayarda kablosuz bağlantı?

apartmanımızda kablosuz bağlantı kullanan biri var ve benim lap-top 'um olmadığı için bilgisayarımla bu bağlantı üzerinden internete bağlanmak istiyorum.Bunun için bilgisayarıma wireless bağlantısı destekleyen bir modem mi almam gerek?

Member simandir Avatar
    Katılım tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa
    pci wireless ethernet karti alman yeterlidir ama önce bir laptopla denemek lazim bulunduğun yerden cekiyormu diye

Moderator diablo Avatar
    Katılım tarihi
    11.01.2002
    Nereden
    Japonya
    Like
    17 defa
    çok net söyliyim yapamazsın ... hele apartmanda daireler arası çok çok zor...

V.I.Member peculiar Avatar
    Katılım tarihi
    08.10.2004
    Like
    4 defa
    neden ki ben bu şekilde kullanan insanları tanıyorum.laptop kullanıyorlar ama.masaüstü olunca değişir mi??

Member simandir Avatar
    Katılım tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa
    wifi desktop ta olmus laptop ta olmus cok farketmez herkisi de ayni belki harici antenleri ile pc dekiler daha verimli olabilir. Ama katlar arasi iletisim zor olabilir wifi de

Power Member okufa Avatar
    Katılım tarihi
    31.03.2005
    Nereden
    trabzon
    Like
    0 defa
    sanırım laptopların çekim gücü daha iyi çünkü kaldığım yerde 3 ayrı laptopu denedim ve hepsi nete girebildi aynı mekanda masaüstü ile sinyal bile alamadım bence çözüm access point

Moderator diablo Avatar
    Katılım tarihi
    11.01.2002
    Nereden
    Japonya
    Like
    17 defa
    Alıntı okufa tarafından iletildi. Mesajı göster
    sanırım laptopların çekim gücü daha iyi çünkü kaldığım yerde 3 ayrı laptopu denedim ve hepsi nete girebildi aynı mekanda masaüstü ile sinyal bile alamadım bence çözüm access point
    binada AP kullanamazki ... evlerde kullanabilmek için çok güçlü çevresel yayın yapan anten bulunması lazım etrafta ...

Cool Member Revlis Avatar
    Katılım tarihi
    17.06.2002
    Nereden
    Antalya
    Like
    0 defa
    Şöyle diyim bizim daire de benim odam ile salon arasında iletişim kurulabiliyor ama.. Alt katta salondan yayın yapan kişinin yayını bana kadar gelmiyor. Ancak salonda çekiyor.. WiFi teknolojisi amerikan duvarlarına göre olduğu için indooe değerlerine pek bakmamak lazım. Arada 1 kat varsa altlı üstlü durun.

Gold Member TeknO Avatar
    Katılım tarihi
    06.01.2004
    Nereden
    İstanbul
    Like
    1 defa
    Alıntı psykopat81 tarafından iletildi. Mesajı göster
    apartmanımızda kablosuz bağlantı kullanan biri var ve benim lap-top 'um olmadığı için bilgisayarımla bu bağlantı üzerinden internete bağlanmak istiyorum.Bunun için bilgisayarıma wireless bağlantısı destekleyen bir modem mi almam gerek?
    Bilgisayarınızda USB bağlantı noktası var ise, bir USB kablosuz ethernet kartı ile işinizi görebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/productde...25&nc=1#tablnk

Ancak, bazı arkadaşların dediği gibi, eğer imkanınız var ise satınalmadan önce mesafe olarak yeterli sinyal gücüne erişebiliyormusunuz onu test edin. Bir arkadaşınızın veya tanıdığınızın kablosuz ağ bağlantısı olan taşınabilir bilgisayarı ile masaüstü bilgisayarınızın bulunduğu yerden birkaç deneme yapmanızda fayda var. Sonra boşu boşuna para harcamış olmayın.

Rookie Member psykopat81 Avatar
    Katılım tarihi
    28.10.2004
    Like
    0 defa
    arkadaşlar bir lap-top ile denedim ara sıra gitmesine rağmen bağlanabiliyorum,ama kaç metreden sinyal geldiğini bilmiyorum,yani alacağım alet acaba uygun olurmu diye şüpheliyim.sadece anten alsam bu iş olmazmı sizce?

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon