Results 1 to 2 of 2

Pikatel Combomax

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda Pikatel Combomax başlıklı konu tartışılıyor; slm.Uzun zamandır internet kullanıyorum 2 ay önce pikatel combomax aldım kullandım 15 gün önce internetim kesildi.modemin tüm ışıkları yandıgı halde ...

New Member
    Katılım tarihi
    04.02.2008
    Like
    0 defa

Pikatel Combomax

slm.Uzun zamandır internet kullanıyorum 2 ay önce pikatel combomax aldım kullandım 15 gün önce internetim kesildi.modemin tüm ışıkları yandıgı halde 192.168.1.1' e bile giremiyordum.Bende modemin cd sini takıp yeniden kurmak istedim bu defa modemi görmedi pc.telekomu ve bilgisayarcıları aradım modemi fabrika cıkış ayarına getir tekrar kur dediler bu defa pc yine modemi bulmadı pc. 3-4 farklı teknik servis geldi telekomdan teknik servis geldi telefondan cevir ses geliyor saglam dedi gitti. telekomun bir sürü nurarasını aradım 444 0 375 i aradım bana tek söyledikleri ip numarasını otomatik ayarla dns yi otomatik ayarla diyesonra 192.168.1.1 e gir dediler.onları yaptıgımı söyledim olsun biz yine yapalım belki olur birlikte yaptık olmadı yapabilecegimiz bişey burda hat normal görünüyor kestirip attılar.Modem arızalı dediler 4 tane sıfır modem denedim olmadı calışmadı iş yerine başka pc getirip denedim yine calışmadı.Ama internetimin kesildigi ilk günden itibaren kullandıgım bilgisayarla sorunsuz internete girebiliyordum sadece iş yerinde sorun vardı baglanamıyordum.belki bilgisarara virus girmiştir modemi ondan görmüyor diyordum 2 defa format attım yine olmadı.En sonunda telekoma gittim bana yeni bi hat cekin dedim yeni bi hat verdiler şimdi internete baglanıyorum ama bilgisayar tüm ışıkları yandıgı halde combomaxsı yine görmedi.Şimdi başka bi kablusuz modemle baglanıyorum sorun yok.Dell 6400 inspıron kullanıyorum 7-8 aylık bilgisayar her yerde calıştıgı halde istanbula gönder pc arızalı dediler saglam pc yi tamire gönder diyorlardı.
    Çok uzun oldu farkındayım ama 15 gündür o kadar moralim bozulduki yazmak istedim adamlar da hata oldugu halde üzerlerine alınmıyorlar burda normal görünüyor diye kestirip atıyorlar yeni hatla birlikte internetim de geldi az önce söledigim gibi combomaxsı yine görmüyor.Allahtan bilgisayarcı tanıdıgım cok yoksa buraya gelen her servise 30 ytl verecektim.Yine param gitti ama neyse internetim gelmiş oldu.

Cool Member tolga1992 Avatar
    Katılım tarihi
    30.01.2008
    Nereden
    ank
    Like
    0 defa

Ynt: Pikatel Combomax

modemin ethernet girişli mi oyleyse onu saglam 1 kabloyla pc nin ethernet
    kısmına tak ethernet saglamsa anakartta veya pci yuvalı vs.
    tertemiz xp kur hiçbir yazılım yulemeden girersin modem ayarlarına 192.168.1.1
    192.168.1.2 vs nasıl olur giremeden diger arzalar turk telekomdan cevirmeli baglantı usb modemlerde oluyodu heralde