Results 1 to 6 of 6

UPnP DIŞI SİMETRİK NAT BAĞLANTI

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda UPnP DIŞI SİMETRİK NAT BAĞLANTI başlıklı konu tartışılıyor; slm arkadaşlar ben msn 7.5 kullanıyorum ve msnde dün bişey farkkettim ARAÇLAR SEÇENEKLER BAĞLANTI KISMINA BAKTIĞIMDA NET MESSENGER SERVİCE İLE ...

loc
    loc çevrim dışı
    New Member
    Katılım tarihi
    04.11.2006
    Like
    0 defa

UPnP DIŞI SİMETRİK NAT BAĞLANTI

slm arkadaşlar ben msn 7.5 kullanıyorum ve msnde dün bişey farkkettim
    ARAÇLAR SEÇENEKLER BAĞLANTI KISMINA BAKTIĞIMDA
    NET MESSENGER SERVİCE İLE DOĞRUDAN BAĞLANTINIZ VAR
    İNTERNETE KABLOLU AĞ BAĞLANTISIYLA BAĞLANIYOSUNUZ
    İNTERNETE BİR UPnP DIŞI SİMETRİK NAT BAĞLANTI ARACILIĞYILA BAĞLISINIZ (YÖNETİCİ)

YAZIYOR İLK KEZ FARKETTİM BİR KAÇ KEZ AÇIP KAPADIM PCYİ BU SEFERDE KİMLİĞİ DOĞRULANMAYAN BAĞLANTIYLA BAĞLISINIZ ÇIKTI SONRA YİNE UPNP İLE OLDU.BU NEDİR NEDEN KAYNAKLANIR HEPİNİZDE VARMI ACABA MERAK ETTİM.

V.I.Member equnix Avatar
    Katılım tarihi
    01.06.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    DSL modem ve modem üzerinde bulunan NAT üzerinden internete çıktığın için öyle yazıyor. Bu bir sorun değil ki.

Senior Member printscreensysr Avatar
    Katılım tarihi
    30.04.2005
    Nereden
    istanbul
    Like
    1 defa

geldim geldim :D

bu bir sorun gibi hatırlıyorum ben de. (bendeki şu an da kısıtlamalı NAT)

sanırım simetrik NAT olması durumunda, sesli görüşme yok belki de görüntülü görüşmede problem yaratıyordu gibi gibi. az mı uğraşıyorduk zamanında.

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Melesef msn böyle bir bağlantı kuruyor dosya paylaşımı vide ve ses için hatta lşnk sys ler işi abartmışlar kendileri msn portlarını açıp yönlendiriyor sonda microsoft ve üreticiler isteğimiz dışında müdehale yapmıyor bu ne oluyor yardımmı

loc
    loc çevrim dışı
    New Member
    Katılım tarihi
    04.11.2006
    Like
    0 defa
    arkadaşlar ben daha önce denk gelmemiştim bu yazıya ve ne olduğu hakkında bir fikrim olmadığı için sizede danışayım dedim.negatif bir durum yoksa problem değil sorduğum arkadaşlarda yer almıyomuş diye biraz karıştım,msnden resim müzik alıyoruz ama binbir türlü risk var onla ilgili falan sandım.hepinize teşekkürler teker teker.

Senior Member abbass@ Avatar
    Katılım tarihi
    31.10.2006
    Nereden
    Londra
    Like
    0 defa
    önemli birşey değil, sadece msn bilgisayarın internete hangi yolla çıkyığını sana anlatıyor.

UpNp dediği şu;

Her proğram uluslararası tak/çalıştır(elektronik cihazların tanınması) kontrol dosyası bulundurur.
    Sen kablosuz bağlandığın için sana bu mesajı veriyor. Merak etme yeni sürümde onuda hallederler.

Reklam