Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 15

US Robotics modemde IP alma sorunu..

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda US Robotics modemde IP alma sorunu.. başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar. 8-9 aydır kullandıgım US Robotics 9105 marka ve modele sahip bir modemim var. Ama her nasıl olursa bu modeme ...

Evo
    Evo çevrim dışı
    Cool Member Evo Avatar
    Katılım tarihi
    02.07.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa

crying US Robotics modemde IP alma sorunu..

Arkadaşlar. 8-9 aydır kullandıgım US Robotics 9105 marka ve modele sahip bir modemim var. Ama her nasıl olursa bu modeme arkadan res attıgımda ( on/off tuşu ile{reboot sanmayın}) WAN IP ışıgı surekli kırmızı yanıor. yani res attıgım zaman ip alamıor. biraz bekliorum ardından tekrar bi res daha atıorum. yine kırmızı ışık ve IP yok. sonra bi res daha atıorum bu sefer IP alıor.
    baktım olcak gibi deil , ben şunu bi upgrade ediim dedim. sitesinden indirdim upgrade dosyasını.
    şimdi res attım hemen denemek için, ilk res attıgımda almadı yine IP. 2. reste aldı bu sfer.

Normalde mesela ilk bilgisayarı acarken fişi takarken modem de açılıor bilg la beraber ve windows açılına kadar IP alıor. ama gun içinde res atmak isteyince başıma gelen olay bu yukarda yazdıklarım. o kadar uzun süredirde aynı sorun.
    yardımcı olursanız sevinirim.

Gold Member BLACKandWHITE Avatar
    Katılım tarihi
    23.11.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    4 defa
    normaldir. modemde sorun olduğunu sanmıyorum.

Evo
    Evo çevrim dışı
    Cool Member Evo Avatar
    Katılım tarihi
    02.07.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa
    modemde deilse nerde olabilir sorun?
    normalde diğer arkadaşlar tek res te hemen alıolar IPyi..??

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Isletım sıstemınmı ıp almıyor yoksa modemmı tam anlıyamadım,

Ama soyle bır durum soz konusu modem uıp dagıtmıyor ıse sorun var demektır ve o ısık modemın resetlenme ıslemının bıtmedıgını anlatıyor. Modemın kalıtesınden kaynaklanıyordur daha saflam ve sorunsuz bır modem kullanman tavsıye olunur.

Evo
    Evo çevrim dışı
    Cool Member Evo Avatar
    Katılım tarihi
    02.07.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa
    Alıntı e-diablo tarafından iletildi.
    Isletım sıstemınmı ıp almıyor yoksa modemmı tam anlıyamadım,

Ama soyle bır durum soz konusu modem uıp dagıtmıyor ıse sorun var demektır ve o ısık modemın resetlenme ıslemının bıtmedıgını anlatıyor. Modemın kalıtesınden kaynaklanıyordur daha saflam ve sorunsuz bır modem kullanman tavsıye olunur.
    daha saglam derken ?
    robotics mi kalitesiz diorsun ??

Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Robotics evet şu araalr ürettikleri ürünler belli dikkat edersniz ürünler airtiesin ki ile aynı olmaya başladı ( buda demek oluyor ki aynı yerde yapılıyorlar yani pek bir fark yok ) benim tavisyem ürün seçerken 3com,draytek, alatelesey gibi markaları seçmeniz.

Evo
    Evo çevrim dışı
    Cool Member Evo Avatar
    Katılım tarihi
    02.07.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa
    Robotics evet şu araalr ürettikleri ürünler belli dikkat edersniz ürünler airtiesin ki ile aynı olmaya başladı ( buda demek oluyor ki aynı yerde yapılıyorlar yani pek bir fark yok ) benim tavisyem ürün seçerken 3com,draytek, alatelesey gibi markaları seçmeniz.
    haklı olabilirsin ama benim başka bi modeme ayırabilecek bi bütçem yok ??

Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Ozaman bu şekilde bir sorun oldugunu roboticksin Türkiye distiribütörüne yaz ve yeni bir yazılım geliştirmelerini bekle yapacak çok birşeyin yok modem geri döndüğüne ve tuşda işlevini yerine getirdiğine göre sorunu yazılımsal donanımsal olsa bu şekilde tepki vermezdi.

Evo
    Evo çevrim dışı
    Cool Member Evo Avatar
    Katılım tarihi
    02.07.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa
    Ozaman bu şekilde bir sorun oldugunu roboticksin Türkiye distiribütörüne yaz ve yeni bir yazılım geliştirmelerini bekle yapacak çok birşeyin yok modem geri döndüğüne ve tuşda işlevini yerine getirdiğine göre sorunu yazılımsal donanımsal olsa bu şekilde tepki vermezdi.
    ok saol.
    robotics in tr sayfasından bi mail gonderdim.
    inşallah dikkate alırlar.
    tşkler yardımlar için..
    En son Evo tarafından düzenlendi: 15-06-2006 saat 14:00

Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    roboticksin ana sayfasından saller bolumunden Türkiyede kimin sattıpını ve dağıtımını yaptığını öğren bu adamlar ile irtibata geç ve sorunu anlat bu tür bir sorunla karşılaşmışlarsa zaten hemen yardım ederler. Yok karşılaşmamışlarsa onlarda genele sorarlar ve çözüm genelde ordangelir.

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon

Reklam