Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 12

Varsayılan ağ geçidi sorusu

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda Varsayılan ağ geçidi sorusu başlıklı konu tartışılıyor; Muhasebede 3 bilgisayar var ve hub ile bağlı, ben hub a bide zoom x6 bağladım ve ana makinanın varsayılan ağ ...

Cool Member Mert Avatar
    Katılım tarihi
    01.03.2002
    Nereden
    İstanbul (Halikarnas'a 20 metre de..)
    Like
    0 defa

Varsayılan ağ geçidi sorusu

Muhasebede 3 bilgisayar var ve hub ile bağlı, ben hub a bide zoom x6 bağladım ve ana makinanın varsayılan ağ geçidini 10.0.0.2 olarak ayarladım ve internete ulaştım, diğer bilgisayarlara ise dokunmadım doğal olarak varsayılan ağ geçidi ayarı yok onlarda ve internete de giremiyorlar zaten istenen bu.

3 bilgisayar da birbirini gördü, çalışma grupları aynı ve alt ağ maskeleri aynı fakat birinin varsayılan ağ geçidi ayarı varken diğer 2 sinde olmaması network içinde bi soruna neden olur mu? kafamı en çok bu kurcalıyor, tecrübesi olanlar cevap verebilir mi?

Moderator diablo Avatar
    Katılım tarihi
    11.01.2002
    Nereden
    Japonya
    Like
    17 defa
    3 pc de birbirini görüyorsa hiçbir sorun olmaz... zaten istenen şeyler muhtemelen dosya paylaşımı , printer paylaşımıdır ... 3 pc de birbirini gördüğüne göre bunlarda paylaştırlır...

Member cyclone1414 Avatar
    Katılım tarihi
    07.04.2005
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

Lightbulb

herhangı bır problem yasamazsın...
    zaten varsayılan ağ gecıdı ınternete cıkıs ıcın kullanılan bıseydır dıger dosya paylasımı falan gıbı seylerde faktoru yoktur...
    yanı sen aslında kendı sorununu cozmussun bı problem yasamayacaksındır...
    eger dıger makınalardan bırınınde nete cıkmasını ıstersen dıger ayarlarını degıstırmeden sadece vasayılan ağ gecıdını duzletırsen yeterlı olacaktır...

New Member
    Katılım tarihi
    02.06.2005
    Nereden
    İSTANBUL
    Like
    0 defa
    sana tafsiyem baglandıgın pc de eta varsa bence hemen kopart o baglantıyı ve kendine özgür bir pc yarat yani etadan yoksun bir pc emin olki başın agrıyacak aynısı bizim şirkettede oldu sen olmazssanda biri muhasebiciler veya farklı çalışanlardan biri senin int'e bagladıgın pc den girecek ve olanlar inanki vahim olabilir aman dikkat bence şakaya gelmez

Senior Member Merlin Avatar
    Katılım tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    TURKEY
    Like
    0 defa
    Alıntı askinozdemir tarafından iletildi.
    sana tafsiyem baglandıgın pc de eta varsa bence hemen kopart o baglantıyı ve kendine özgür bir pc yarat yani etadan yoksun bir pc emin olki başın agrıyacak aynısı bizim şirkettede oldu sen olmazssanda biri muhasebiciler veya farklı çalışanlardan biri senin int'e bagladıgın pc den girecek ve olanlar inanki vahim olabilir aman dikkat bence şakaya gelmez
    ne yani eta kullanmayalim mi diyorsun.

Cool Member Mert Avatar
    Katılım tarihi
    01.03.2002
    Nereden
    Like
    0 defa
    Heralde arkadaş ana bilgisayardaki eta nın tuttuğu müşteri kayıt/takip dosyalarının güvenliği için dedi böyle benim anladığım bu,

Muhasebede mikro kullanıyoruz, 3-4 günlük çalışma sonrası ağ geçidi nin mikro nun çalışmasına etki etmediğini gördüm.Bu arada ilginç ve orjinal sorunlar da çıktı ama ağ geçidinden değil , birisinde microsoft spyware mikbüro 8.53 ün açılmasını engelledi ve beni uykumdan etti yataktan fırladım teyzem program açılmıyor deyince , diğerinde dotmatrix yazıcının bağlı olduğu bilgisayardan mikbüro ya girince yazıcı gönderilen belgeleri basmıyor

Şimdilik güvenlik sorunu çok değil, norton antivir 2005 ve spyware yüklü, teyzemin de warez sitelerde işi yok hep orjinal program kullanılıyor BSA ile dert olmasın diye.

Ama hala istediğim gibi güvenli değil ama mikro programı bi yamuk yapacak diye fazla kurcalayamıyorum.
    En son Mert tarafından düzenlendi: 02-07-2005 saat 10:31

Senior Member Merlin Avatar
    Katılım tarihi
    25.06.2004
    Nereden
    TURKEY
    Like
    0 defa
    kullandiginiz yazilimin dos versiyonunu kullaniyor iseniz bu tip sorunlarla ugrasmaniz olasi valla. veritabani uygulamasi iceren muhasebe yazilimlari daha az sorun cikariyor. haksizmiyim ?

Cool Member Mert Avatar
    Katılım tarihi
    01.03.2002
    Nereden
    Like
    0 defa
    evet mikro 8.53 dos da çalışıyor, mikro 10 SQL kullanıyor oda alındı ama teyzem ler daha geçemedi iş yoğunluğundan, ben muhaseebeci değilim (bilgisayar okuyorum, tatile geldim) ama "zorunlu hizmet" çerçevesinde mouse ı kullanamadağımdan hep bişeyler eksik kalıyo nerde drop down menüden mouse la seçmek nerde F5 ile oklar ile seçmek, mikro 10 ile yaptığı denemelerde hiç bu "orjinal" sorunlardan çıkmadı, database konusunda sonuna kadar haklısın

V.I.Member Simplicity Avatar
    Katılım tarihi
    26.03.2005
    Like
    2 defa
    madem bilgisayarda veri & kayıtlar önemli. neden internet kullanımı açılır ki.
    antivirüs var diye virüs bulaşmaz demeyin, antivirüs kullanıcı hatalarını bazen göz ardı edebilir...

Senior Member
    Katılım tarihi
    14.04.2005
    Nereden
    dünyada
    Like
    0 defa
    Alıntı wolf_alone tarafından iletildi.
    madem bilgisayarda veri & kayıtlar önemli. neden internet kullanımı açılır ki.
    antivirüs var diye virüs bulaşmaz demeyin, antivirüs kullanıcı hatalarını bazen göz ardı edebilir...
    bilgisayarının kullanıcı oturumunu kapatıp yeni bir oturum açmayı denedinmi ? win98 kullanacaksan kesin o nu dene ama winxp ise kullanıcı deiştir tekarar dene

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon