Results 1 to 6 of 6

wireless ağ kurdum ancak laptopum internete bağlanmıyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Network forumunda wireless ağ kurdum ancak laptopum internete bağlanmıyor başlıklı konu tartışılıyor; slm. desktop pc de adsl var ve wireless adaptör alarak laptopumla arada kablosuz ağ kurdum. laptoptada pc dede ağa bağlandı ...

New Member
    Katılım tarihi
    05.04.2005
    Like
    0 defa

wireless ağ kurdum ancak laptopum internete bağlanmıyor

slm. desktop pc de adsl var ve wireless adaptör alarak laptopumla arada kablosuz ağ kurdum. laptoptada pc dede ağa bağlandı gözüküyor fakat dosya paylaşımı yapamıyoruz ve laptop int. bağlanmıyor. problem nedir noolu yardım edin

Member My_CrUeL Avatar
    Katılım tarihi
    06.08.2004
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa
    İşletim sistemin nedir? İnternet bağlantısını paylaşmıyor olabilir. Birde çalışma gurubuna dikkat et. Çünkü aynı olmadığında ağ bağlantısı var gibi görünmesine rağmen dosya paylaşımı olmuyor. Tabi dolayısıyla da internet paylaşımı

c3m
    c3m çevrim dışı
    Silver Member c3m Avatar
    Katılım tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Alıntı cerebellum tarafından iletildi. Mesajı göster
    slm. desktop pc de adsl var ve wireless adaptör alarak laptopumla arada kablosuz ağ kurdum. laptoptada pc dede ağa bağlandı gözüküyor fakat dosya paylaşımı yapamıyoruz ve laptop int. bağlanmıyor. problem nedir noolu yardım edin
    başta wireless adaptörünün access point özelliği yoksa zaten iki bilgisayarı birbirine bağlayamazsın ama eğer ben bağlandım diosan ağ kur sihirbazında ikisinede aynı çalışma grubu adı seçtiğine ve son seçim ekranından bir önceki ekranda dosya ve yazıcı paylaşımını aç'ın seçili olmasına dikkat et

Senior Member printscreensysr Avatar
    Katılım tarihi
    30.04.2005
    Nereden
    istanbul
    Like
    1 defa

geldim geldim :D

bilgisayarım ikonu veya yazısı üzerinde sağ klik yaparak özelliklere ordan da bilgisayar adını seçerek, çalışma gruplarını aynı isim yap. mesela desktop pc' deki çalışma grubu adı ne ise onun aynısını noteebok' da yap. sonra desktop pc' deki kablosuz ağ bağlantısı üzerine çift klik yap açılan pencerede özelliklere ve oradan da gelişmiş seçeneklere girerek, orada gördüğün küçük kutucuğu işaretle. (diğer bilgisayar kullanıcıları bu bilgisayar üzerinden internete bağlansın seçeneği.) paylaşıma gelince, windows kurulumunda c klasörünü gizli hale gtirdiysen eğer c icerisine bir klasor oluştur. oluşturduğun klasöre kullanmak istediğin ismi ver. daha sonra sağ klik yaparak yine özelliklere oradan da paylaşıma gir. orada göreceğin "güvenlik risklerini bilmenize karşın sihirbazı çalıştırmadan dosyaları paylaştırmak istiyorsanız burayı tıklatın" yazısına klik yap ve paylaşım ver. bilgisayarındaki tüm klasörlere erişim vermek yerine, alternatif olarak belgelerimi sadece paylaşmanı tavsiye ederim. bunun için de belgelerim klasorü üzerinde sağ klik yaparak, aynı yolu izleyebilirsin. bunu da kullanıcı klasorunu özel ale getirmediysen yapabilirsin. yine giremiyorsan eğer ağ oluşturduktan sonra karşı taraf bilgisayar adını paylaşımda yetkilendirmen gerekir. yani sadece paylaşıma açmış olman yetmez. sanırım biraz daha anlaşılır oldu.

New Member
    Katılım tarihi
    27.11.2006
    Nereden
    iatanb
    Like
    0 defa

slm

dostum bende adslden laptopa interneti local bağlayıp diğer laptopuma interneti wireless le paylaştırıyorum eğer bu mesajı okuduysan bana mail at boşa bir sürü şey yazdırma ilgilenen arkadaşlar varsada mail atabilir detaylı bir mail geçerim o zaman
    ismaildemirata@gmail.com

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    AdHoc kısmını hallettikten sonra 2 pc yi bağlamak için kesin yöntem: gerisi burda ki gibidir ki wifi ilede ilğili bölümler var.