Results 1 to 4 of 4

Acer Aspire 5100 e Format NasiL AtiLir..

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Notebook forumunda Acer Aspire 5100 e Format NasiL AtiLir.. başlıklı konu tartışılıyor; Merhaba Arkadaslar.. ACER Aspire 5100 e Format NasiL AtabiLirim..PC Yi aLdigimda Her Hangi Bir Format CD Si VermediLer.. Vista Home ...

New Member
    Katılım tarihi
    28.02.2008
    Nereden
    hollanda
    Like
    0 defa

Acer Aspire 5100 e Format NasiL AtiLir..

Merhaba Arkadaslar.. ACER Aspire 5100 e Format NasiL AtabiLirim..PC Yi aLdigimda Her Hangi Bir Format CD Si VermediLer.. Vista Home Premium KuruLu GeLdi Icinde.. Backup unu CD ye aLamam SoLedi... iLk Kurdugumda.. aLdim Ve 5 CD den oLusuyor ..Ama Format nasil Acatacam anlamadim..yardimci oLurmusunuz...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    24.02.2008
    Like
    0 defa

Ynt: Acer Aspire 5100 e Format NasiL AtiLir..

Alıntı kIzIL tarafından iletildi. Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar.. ACER Aspire 5100 e Format NasiL AtabiLirim..PC Yi aLdigimda Her Hangi Bir Format CD Si VermediLer.. Vista Home Premium KuruLu GeLdi Icinde.. Backup unu CD ye aLamam SoLedi... iLk Kurdugumda.. aLdim Ve 5 CD den oLusuyor ..Ama Format nasil Acatacam anlamadim..yardimci oLurmusunuz...
    Önce F2 YADA DEL gibi açılışta bios a girmek için bir tuşa basman gerek açılış ekranında zaten bunu görürsün.Bıos a girdiğinde bir boot sekmesi göreceksin first boot device,second boot device şeklinde bir boot sıralaması olacak önce orda first boot device olarak dvd rom un görünüyor olmalı ki büyük ihtimalle daha önce müdahele etmediysen öyledir.Bilgisayarını yeniden başlattığında dvd den boot edecek ve senden dvd den boot etmek ıcın herhangı bır tuşa basmanı ısteyecektır.
    Sonrası sistem kurulumu onuda forumda bulabılırsın.

Member Yılm@z Avatar
    Katılım tarihi
    07.07.2005
    Nereden
    Bursa
    Like
    0 defa

Öncelikle biosa girip boot menüsü aktif değilse onu aktif hale getirin. eğer aktifse İlk açılışta acer ekranında F12 tuşuna basın çıkan menüden cd rom seçin. Cdromda oluşturmuş olduğunuz recovery cdlerinden 1. takılı olsun. Otomatik olarak recovery işlemine başlayacaktır.

İkinci seçenek acer ekranında ctrl+alt+F10 tuşlarına basın bu sefer hdd de gizili partiitonda olan kurulum dosyaları aktif olur ve kurulum başlar.

üçünce seçenek (windowsunuz açılıyorsa) e-recovey programını açın orada fabrika ayarlarını yükle seçeneği var onu tıkladığınızda bilgisayarınız yeniden başlar ve kurulum ototmatik başlar.

İkinci ve üçüncü seçenekte hdd den kurulum yaptığı için 10 dakika gib bir sürede kurulum biter. Cd den yüklerseniz 40-50 dakika arası yükleme sürer.

New Member
    Katılım tarihi
    28.11.2009
    Like
    0 defa

elimde bir adet acer aspire 5100 notebook var
    vista kurulu ben xp ye çeviricem..
    nlite den kendi sata driverını filan entegre ettim.. cd yi takıyorum
    çok güzel mavi ekranda yer filan seçiyorum diskten ,kopyalıyor dosyaları filan...
    daha sonra mavi ekrandaki işi bitiyor , yeniden başlattıyor
    notebook yeniden başlıyor siyah ekranda kalıyor..
    biostan boot ayarlarında da cd den başlatmaya ayarlı..

kaçıncıyı demiyorum işin içinden çıkamadım :S

sorunu anlayan avrsa yardımları için şimdiden teşekkürler