Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 12

Haier Nasıl Bir Marka ?

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Notebook forumunda Haier Nasıl Bir Marka ? başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar Haier marka bir laptop aldı komşumuz. Haier T5B HAIER - Haier T5B Amd Athlon TF-20 1.6GHZ 1GB 160GB 15.6" ...

Silver Member aybensermi Avatar
    Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2

Haier Nasıl Bir Marka ?

Arkadaşlar Haier marka bir laptop aldı komşumuz. Haier T5B

HAIER - Haier T5B Amd Athlon TF-20 1.6GHZ 1GB 160GB 15.6" Linux + Çanta - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

Netbook fiyatına normal notebook.

Bana da şöyle hafif, ucuz, hızlı, dslr ile çektiğim fotoğrafları işleyebileceğim, office kullanabileceğim, facebook twitter takılabileceğim, film izleyebileceğim basit bir ürün lazım.

Çok hafif sayılmaz bu aslında ama napalım.

1 gb ram çok düşük benim için, photoshop falan kullanıcam, bir kaç programı aynı anda çalıştırıcam, hızlı olmasını istiyorum. Ram ekletirim alırsam.

Ayrıca kart okuyucu da var.

Ama benim anlamadığım neden bu kadar ucuz ?

Daha önce çok büyük bir kar farkıyla vatan bilgisayardan hp almıştım kampanyadan.

Ben karda olduğumu düşünürken daha sonra aslında arazlı ürün aldığımı öğrendim. Meğer aldığım ürün serisinin işlemcileri sorunluymuş ve ısınma problemi yaşanıyormuş.

Yani ucuzdur vardır bir açığı olayı yine başıma gelmesin.

Sizce bu ürün nasıl bir ürün ?

Özellikleri nasıl ?

Kasa malzemesi nasıldır ?

Neden bu kadar ucuz ?

Fiyat performans dengesi nasıl ?

Detaylı yazarsanız sevinirim.
    En son aybensermi tarafından düzenlendi: 30-11-2010 saat 17:47

Moderator Cole Avatar
    Katılım tarihi
    05.04.2008
    Nereden
    ANTALYA
    Like
    38 defa
    Haier aslında dandik bir marka değil.Fason üretimlerde yapan tanınmış bir marka.Mesela bahsettiğiniz notebook'un bir versiyonunda entegere 3G modeme bile sahip.Bir komşumuz aldı.Kurulumu yapılmış olarak geldi.Ancak sistem açılımadı sürekli mavi ekran.neyse genel olarak peformans olarak 3-4 sene öncesinin sıradan laptopları kadar.1.6Ghz tek çekirdekli bir işlemciye sahip.Netbook fiyatına notebook olarak nitelendirmişsiniz ama notebook ekranına sahip netbook performansında bir ürün gözüyle bakıyorum...

Cool Moderator DonQuichotte Avatar
    Katılım tarihi
    03.06.2004
    Nereden
    izmir
    Like
    274 defa
    Blog Mesajları
    16
    Çinli bir firma. daha doğrusu, Çin'in en büyük firması. Genel olarak beyaz eşya üretiyor, ama elektronik, PC, notebook, netbook, cep telefonu ve klima da üretiyor. 29 üretim tesisi, 8 kapsamlı Ar-Ge merkezi, dünya genelinde 50 binin üzerinde çalışanı olan şirketin 2009 cirosu, 18 milyar dolara yakın. Forbes Dergisi, 2008 yılındaki en büyük 600 şirket sıralamasında, Çinin 1., dünyanın 13. büyük şirketi olarak ilan etti. Türkiye distribütörü datastar.

Marka olarak dünya devlerinden.

ancak bu modelin işlemcisi zayıf. az bir farkla acerin intel core i3 işlemcili modellerini bulmak mümkün.

Power Member
    Katılım tarihi
    01.07.2008
    Like
    1 defa
    Denildiği gibi Çinli bir firma. Çinde büyük firmalardan birisi olabilir ama Türkiye'de yeni olduğundan ben olsam tercih etmezdim.

Eğer düşük fiyat seviyesinde bir ürün arıyorsanız Datron tavsiye edebilirim.

V.I.Member Tuti Avatar
    Katılım tarihi
    16.09.2009
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    Like
    43 defa

Datron ' mu ? ? ?

Bedava verseler tamam da...

Pil durumu son derecede sıkıntılı..Daha yenilikte bile 1.5 saat zor gidiiyor.Yanlış söyledim; o kadar gitmiyor bile... İşçilik ve malzeme, yani ''finish'' dedikleri olay son derecede zayıf... Isınma sorunu var .. Fan sesi rahatsızlık veriyor... Kısa bir süreliğine bir arkadaşıma bir yerden hediye olarak gelen Datron'unu kullanmak kısmet olmuştu da... Bir de kamerası Allahlık idi.. Hiç koymasalardı daha iyi olacaktı..

Haier'i duydum ama uzaktan bile görmedim...Eğer Haier'de Datron'un çizgisinde ise , kollayıp temiz kullanılmış bir 2. el almayı şahsen tercih ederdim, Datron almaktan ise.

Not : Acer'in en alt modeli bile Datron'a kıyasla Rolls Royce ya da Ferrari gibidir. Bu bakımdan gel ve büyük sesine kulak ver; DonQ nun tavsiyesini kulak arkasına atma.
    En son Tuti tarafından düzenlendi: 04-12-2010 saat 06:30

Senior Member ruffandrapxxx Avatar
    Katılım tarihi
    10.10.2008
    Nereden
    İstanbul
    Like
    0 defa
    Alıntı Tuti tarafından iletildi. Mesajı göster
    Bedava verseler tamam da...

Pil durumu son derecede sıkıntılı..Daha yenilikte bile 1.5 saat zor gidiiyor.Yanlış söyledim; o kadar gitmiyor bile... İşçilik ve malzeme, yani ''finish'' dedikleri olay son derecede zayıf... Isınma sorunu var .. Fan sesi rahatsızlık veriyor... Kısa bir süreliğine bir arkadaşıma bir yerden hediye olarak gelen Datron'unu kullanmak kısmet olmuştu da... Bir de kamerası Allahlık idi.. Hiç koymasalardı daha iyi olacaktı..

Haier'i duydum ama uzaktan bile görmedim...Eğer Haier'de Datron'un çizgisinde ise , kollayıp temiz kullanılmış bir 2. el almayı şahsen tercih ederdim, Datron almaktan ise.

Not : Acer'in en alt modeli bile Datron'a kıyasla Rolls Royce ya da Ferrari gibidir. Bu bakımdan gel ve büyük sesine kulak ver; DonQ nun tavsiyesini kulak arkasına atma.
    4 Sene sorunsuz stabil performans'la kullananıda tanıyorum.
    En son Cole tarafından düzenlendi: 05-12-2010 saat 14:58 Sebep: Lütfen tüm mesajı bold yazmayınız...

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2
    Arkadaşlar çok saolun. Galiba donkişotun dediği gibi acer bakmalıyım. Abimden de fotoğraf makinasını yürütebilirsem bu iş tamamdır. 650 ye falan bir makina lazım bana. Anlattığım özelliklere uygun olmalı önerilere açığım.
    En son aybensermi tarafından düzenlendi: 05-12-2010 saat 15:47

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2
    Hocam şu makina nasıl ?

VATAN COMPUTER - ACER - AOHAPPY MAVİ ATOM N450-1.66GHZ-2048MB DDR2-250GB-10.1"LED-MAX.GMA3150-CAM-W7STR - Notebook

Biliyorum işlemcisi farklı ama ben bu işlemci farklarını anlamıyorum zaten.

Bu atom işlemcilerle normal notebook işlemcileri arasında ne fark var ? Atom dedikleri tek çekirdekli falan mı acaba ?

Yani klasik bir notebook işlemcisiyle bu netbook işlemcilerinin farkları neler ?

Moderator Cole Avatar
    Katılım tarihi
    05.04.2008
    Nereden
    ANTALYA
    Like
    38 defa
    Verdiğin linkteli üründe Intel Atom işlemci var.Tek çekirdekli.Haier'deki Amd işlemciyle aynı klasmanda bir işlemci.Bu işlemcilerde amaç,internet deneyimini sorunsuz yaşatabilecek kadar minimum performansta dolayısıyla minimum güç tüketimine sahip işlemciler.Yani 10.1" ekrana sahip Acer Netbook alıncaya kadar daha büyük ekranlı Haier almak mantıklı.Core 2 Duo Mobil işlemciye sahip bir ürün almanızı tavsiye ederim...

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2
    Daha önce Vatan bilgisayardan, teknosepetten, hepsiburadadan falan alışveriş yaptım internetten. Ama şimdi buralarda bütçeme uygun ve istediğim özelliklerde birşey bulamıyorum. İstediğim özellikleri ilk mesajda yazmıştım. İşlemcisi kaliteli, rami yüksek, ekran kartı kaliteli bir netbook işimi görür. Büyük ekran istemiyorum. Ama ucuz birşeyler bulamıyorum.

Nolur bana öneriler getirin. Acil olmasa da 2 ay içinde alıcam ve birşeyler bulmam lazım.

En az çift çekirdek, 2 gb ramli, iyi bir ekran kartı olan netbook ... 500 - 600 lira civarında ...

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon