Results 1 to 3 of 3
Like Tree1Beğeniler
  • 1 Yazar: dr_driver

Lap top un sesi aniden kesiliyor

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Notebook forumunda Lap top un sesi aniden kesiliyor başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden Teşekkür ederim Casper CORE İ5 2410M -2.30GHZ-8GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB GT540M-CAM-BT-W7BAS lap top u alalı iki ay oldu ...

New Member
    Katılım tarihi
    23.03.2010
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa

Lap top un sesi aniden kesiliyor

Arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden Teşekkür ederim Casper CORE İ5 2410M -2.30GHZ-8GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB GT540M-CAM-BT-W7BAS lap top u alalı iki ay oldu yaklasık 1 aydır film izlerken ses aniden kesiliyor bi kaç gün gelmiyor sonra kendiliğnden geliyor filmi sadece on dakka izleyebiliyorum her sey normal çalışıyor gorunuyor ama Lap top dan ses cıkmıyor canıma tak etti artık servise de yollamak istemıyorum harici speaker taktım onda da ses boguk boguk gelıyor hiç bişey anlasılmıyor yardım edersenız sevınırım

Rookie Member dr_driver Avatar
    Katılım tarihi
    22.07.2008
    Nereden
    ankara
    Like
    1 defa
    Öncelikle sorunun donanımsal bir sorun mu yoksa yazlımsal bir sorun mu olduğunu bulman gerekmekte.

herhangi bi müzik oynatırken, hiç laptopu oynatmadan kendiliğinden mi gidiyor ses?

eğer kendiliğnden gidiyorsa yazılımsal bir problem vardır. umut edelim ki yazılımdan kaynaklı bir sorun olsun.

şunu da şöyle tespit edebilirz.

Bilgisyarım, sağtuş,özellikler- aygıt yöneticisinden ses kartının doğru tanıtılıp tanıtılmadığına bakmalısın. orada SES VİDEO VE OYUN DENETLEYİCİLERİ kısmında soru işaretli yada ünlem işaretli bir simge var mı ordaki aygıtlara sağ tuş özelliklere giridğinde bu aygıt düzgün çalışıyor diyor mu?

yine de denemeye değer bir yöntem söylüyorum, driverleri kaldırıp yeniden yükle sonrasında da bilgsiyarda yüklü tüm codeckleri kaldır. yerine yeni codekler kur. driveriını yeniden kurduktan sonra bu K-Lite Codec 7.8 Full Çıktı :: GOM Player Türkiye – Gom Player İndir cdeği de kurmanı öneririm. sonucunu da burada paylaşırsan sevirnirim
    En son dr_driver tarafından düzenlendi: 29-10-2011 saat 11:19
    axisheytan35 bu mesajı beğendi.

New Member
    Katılım tarihi
    23.03.2010
    Nereden
    izmir
    Like
    0 defa
    Merhaba Dr driver kontrol ettim özelliklerden ama düzgün çalıştığını söylüyor her sey normal hayır izlerken hiç oynatmıyorum yerınden dün vardı mesela kesildi bugun hala yok dediğini yapcam kaldırdım driveri tekrardan kurup burdan paylaşacagım Tesekkur ederim umraım olur