Results 1 to 7 of 7

Laptop mouse u hakkında yardım!!!

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Notebook forumunda Laptop mouse u hakkında yardım!!! başlıklı konu tartışılıyor; HP marka laptop kullanıyorum.Touch pad in üzerindeki kaydırma çubuğu sık sık kayboluyor.Yani nrmal mouselerdeki kaydırma topu yok oluyor.Denetim masasından ayarlarına ...

New Member
    Katılım tarihi
    01.04.2007
    Like
    0 defa

Laptop mouse u hakkında yardım!!!

HP marka laptop kullanıyorum.Touch pad in üzerindeki kaydırma çubuğu sık sık kayboluyor.Yani nrmal mouselerdeki kaydırma topu yok oluyor.Denetim masasından ayarlarına giriyorum tekerleğin var olduğunu kabul et bölümü var zaten seçilmiş durumda ama çalışmıyor yardım lütfen.Birde güvenlik duvarım bilgisayarı açıp kapatıktan sonra kendiliğinden kapalı hale geliyor.yardım edecek olanlara teşekür ediyorum...

Gold Member BLACKandWHITE Avatar
    Katılım tarihi
    23.11.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    4 defa

Re: Laptop mouse u hakkında yardım!!!

güvenlik duvarı kapanıyor çünkü büyük ihtimalle sistemde başka bir firewall yüklüdür.
    çakışma olmasın diye windowsun firewallunu kapatır

New Member
    Katılım tarihi
    01.04.2007
    Like
    0 defa

Teşekür ederim peki bu benim güvenliğim açısından bir problem oluştururmu?Şu mouse konusundada bir yardım alabilimiyim.

Katılım tarihi
    23.11.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    4 defa

sistemde norton , zonealarm gibi ayrıtten bir firewall yüklü ise daha güvendesiniz demektir.
    windowsun güvenlik duvarı çok basit ztn.

New Member
    Katılım tarihi
    01.04.2007
    Like
    0 defa

Şuanda Norton yüklü.Ama son 3 veya 4 gündür kendiliğinden inglizce garip garip siteler açılıyor.Güvenlikle ilgili br site açılıyor bunu yükle filan gibisinden hayır diyorum ama hala siteler açılıyor.Hatta bu site içinde dolaşırken de başıma geldi.Abuk abuk şeyler devamlı beni rahatsız ediyor.açılır pencere engelleyciside orta seviyede hatta yüksek seviyeye aldım belki engeller diye ama ne fayda hala devam ediyor.Sisteme virüs bulaştı diye tahmin ettim ama nortonda Scan ediyorum bişeyde çıkmıyor.Bilemiyorum ama çok sıkıcı.belki sizlerinde zaman zaman başınıza geliyordur.

Katılım tarihi
    23.11.2002
    Nereden
    İstanbul
    Like
    4 defa

nortondan hayır bekleme. sistemi yormaktan başka işe yaramaz.
    sana tavsiyem yapabiliyorsan nortonu kaldır, onun yerine kasperky 6.0 antivirüsünü kur acilen.
    sonra firewall olarak zonealarm pro yu kur.
    antispyware olarak TrendMicro antispyware kur. Özelliklede istemeden açılan sayfaları temizlemede çok iyidir

New Member
    Katılım tarihi
    01.04.2007
    Like
    0 defa

crying Re: Laptop mouse u hakkında yardım!!!

blackandwhite dostum benim bilgisayara çok kötü şeyler oldu herhalde.Birsürü şey sildim ama şu istenmeyen sayfaların açılmasını önleyemedim.Bu olaylar olmaya başladığından beri CTRL+ALT+DELETE yapmıyor.Hiç bir hareket yok.Başlat menüsünün olduğu yerden sağ tuşa tıklıyorum Görev yöneticisi diyorum yine aynı hiç birşey yok benim makina sakata gelicek gibi beni kurtarırsan sevinirim.Norton salağıda ikide bir SECURITY RISK ALERT deyip duruyor.Risk name : Adware.ZQuest diyor.bişeyler oluyor ama anlayamıyorum