Results 1 to 8 of 8

Laptop Pili görmüyor...

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Notebook forumunda Laptop Pili görmüyor... başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşlari hp markalı 1.5 yıllık bi bilgisayarım var. bu hafta bir sorun oluştu ve alet bili görmüyor, sürekli ac güçte ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    06.09.2004
    Like
    0 defa

Laptop Pili görmüyor...

arkadaşlari hp markalı 1.5 yıllık bi bilgisayarım var. bu hafta bir sorun oluştu ve alet bili görmüyor, sürekli ac güçte işareti görünüyor ve powe kablosunu çıkardığım anda bilgisayar kapanıyor pat diye. Bazen ise şarz oluyor işareti çıkıyor. lütfen yardımmm....acaba pilde mi sorun var yoksa farklı bi sorun mu?[

Cool Member tornadoo Avatar
    Katılım tarihi
    23.04.2006
    Nereden
    sanal alemde
    Like
    0 defa

Ynt: Laptop Pili görmüyor...

pili söküp tekrar tak gene olmazsa garantiye yolla

New Member
    Katılım tarihi
    25.08.2008
    Nereden
    Ankara
    Like
    0 defa

Question Ynt: Laptop Pili görmüyor...

Aynı sorun benim notebookta da var..en son ctesi kulandım makineyi. Kapatıp şarj olması için prize taktım. Dolunca da çektim fişten. Pazartesi ise fişe takmadan çalışmadığını gördüm. Fişte çalıştıktan sonra adaptörü notebooktan ayırıyorum, fişte takılı işareti görünmeye devam ediyor ve makine çalışmaya devam ediyor. Güç göstergesini açınca da pil yok yazıyor.
    Pili takıp çıkarmayı da denedim bir işe yaramıyor. Ne yapmalıyım

Power Member By TeKnO Avatar
    Katılım tarihi
    16.07.2008
    Nereden
    TUNCELİ
    Like
    0 defa

Alıntı edie tarafından iletildi. Mesajı göster
    Aynı sorun benim notebookta da var..en son ctesi kulandım makineyi. Kapatıp şarj olması için prize taktım. Dolunca da çektim fişten. Pazartesi ise fişe takmadan çalışmadığını gördüm. Fişte çalıştıktan sonra adaptörü notebooktan ayırıyorum, fişte takılı işareti görünmeye devam ediyor ve makine çalışmaya devam ediyor. Güç göstergesini açınca da pil yok yazıyor.
    Pili takıp çıkarmayı da denedim bir işe yaramıyor. Ne yapmalıyım
    garantiye yola başka yolu yok yada yeni pil alman gerke bilir

Cool Member yok1234 Avatar
    Katılım tarihi
    08.12.2007
    Nereden
    istanbul
    Like
    2 defa

pildeki kömür zamanını doldurmuş olabilir.En kötü ihtimalle göz önüne getirmek istediğim bir diğer durum ise notebook un pil temas dişleri bozulmuş olabilir...Eğer garanti kapsamında ise servise yolayın bnce

Senior Member Adobe Reader Avatar
    Katılım tarihi
    30.07.2008
    Nereden
    İzmir
    Like
    0 defa

batteryinfo diye boyut olarak çok küçük ve basit bir program var, herkese tavsiye ederim. bataryanın tüm bilgilerini (asıl üreticisi dahil) gösteriyor ve görev çubuğuna yerleşen ikondan kaç watt harcandığını, kalan batarya % olarak gösterimi ve mevcut bataryayla kaç dakika daha kullanılabileceğini gösteriyo. bu programla da dene bakalım bu program bataryanı görecekmi??? admin olarak oturum açman gerekli, user'larda sadece batarya yüzdesini gösteriyor. (en azından eski sürümünde böyleydi belki yeni sürümleri daha fonksiyoneldir...)
    yeni sürümüne bak, çünkü eski sürüm vistada çalışmıyodu..

New Member
    Katılım tarihi
    25.07.2008
    Like
    0 defa

pil tükenmiş yeni pil şart

New Member
    Katılım tarihi
    16.11.2008
    Nereden
    adana
    Like
    0 defa

Aynı sorun bende de var arkadaşlar, sorun ne pilin ömrü, nede bitmiş olması. Sorun anakartın pili görmüyor olması. Pil sağlam. Çözüm ise, bios update'ini yapmandır. LG x130 da da aynı sorun oldu. Serviste bios update'ini yaptılar ve oldu. Riskli bir iştir, bios seri numarasını falan doğru bulup yapmanız ve eski bilgileride not almanız gerekiyor. Aksi halde makine daha açılmaz. Servise veya bir uzmanına yaptırın. Bilgisayar update esnasında böyle bir error veriyor. Soru: Anakarta pili nasıl göstereceğim?