Results 1 to 8 of 8

laptop sinyal gücünü arttırma

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Notebook forumunda laptop sinyal gücünü arttırma başlıklı konu tartışılıyor; arkadaşlar msi s262 laptobum var ve 802.11g Mini Card Wireless Adapter var diğer laptoplara göre kablosuz çekimi çok düşük. bunu ...

Senior Member alialiyaman Avatar
    Katılım tarihi
    28.07.2004
    Nereden
    everywhere
    Like
    0 defa

laptop sinyal gücünü arttırma

arkadaşlar msi s262 laptobum var ve 802.11g Mini Card Wireless Adapter var diğer laptoplara göre kablosuz çekimi çok düşük.
    bunu değiştirebilirmiyim veya sinyal gücünü arttırabilirmiyim

New Member
    Katılım tarihi
    08.07.2007
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Smile Ynt: laptop sinyal gücünü arttırma

ya beyler bu çok önemli bir durum banada gerek ya banada haberdar ederseniz sevinirim çook lazım

Member Methral Avatar
    Katılım tarihi
    24.12.2005
    Like
    0 defa

Ynt: laptop sinyal gücünü arttırma

Harici bir wireless kartı alıp onun anten girişine modifiye yapabiliriz sanırım ama harici bi tane almadan ve masraf çıkarmadan nasıl bi çözüm bulabiliriz bi fikrim yok Evin içinde dahi çekim kalitesi farkedebiliyo bazen ve oldukça can sıkıcı bi durum....

Cool Member saklıgözyaşı Avatar
    Katılım tarihi
    02.06.2004
    Nereden
    Devlet-i Osmaniye Şehr-i Manev-i İstanbul
    Like
    0 defa

Msi vr600 kullanıyorum.Arkadaşlar şunu farkettim modemin antanlerini eğerki yatırırsanız yani sağa yada sola eğim verirseniz sinyal şiddeti durmadan değişiyor.Modemin antenleri dik konumda kalırsa sinyal şiddeti mükemmel.Çok garip bir durum ama birde bunu deneyin eğer antenleriniz yatıksa.Tabi benim modemimde böyle oluyor başkasını bilmem.Modemim 3com 4port kablosuz.

New Member
    Katılım tarihi
    12.05.2008
    Nereden
    kocaeli
    Like
    0 defa

Merhaba
    Ben Yeni Katıldım Aranıza Ve Ilk Kez Yazıyorum...hp 530 Kullanıyroum
    Ama Ses Gücü çok Düşük Bunun Gücünü Arttırmanın Yolunu Bilen Var Mı?

Senior Member cankattech Avatar
    Katılım tarihi
    02.01.2008
    Nereden
    antalya
    Like
    0 defa

Alıntı arzumsu tarafından iletildi. Mesajı göster
    Merhaba
    Ben Yeni Katıldım Aranıza Ve Ilk Kez Yazıyorum...hp 530 Kullanıyroum
    Ama Ses Gücü çok Düşük Bunun Gücünü Arttırmanın Yolunu Bilen Var Mı?
    evet var power amplifier ile sesi yükseltebilirsin ses chip inin çıkışına lm380n ile yapılmış basit bir anfi entegresi bağlarsan ses kulakla işitilecek kadar artar 2x3.5 w kadar 16 ohm a kadarda 2 adet hoparlör takabilirsin eskilerinden memnun değilsen devre 12v besleme ile çalışıyor onuda batarya soketinden alabilirsin nasıl yaparım ben bunu uygulamak istiyorum dersen ayrıntılı anlatırım yada hazırını gönderirim

New Member
    Katılım tarihi
    04.04.2008
    Like
    0 defa

Merhaba. Öncelikle Wireless'ınızın sinyal gücünü artırmak bildigim kadarıyla münkün degil. Diger arkadaşlarında dedigi gibi dışarıdan Wireless kartı ve ya benzeri ürünlerle yapabilirsiniz. Ama kullandıgınız işletim sistemini görede degişir. Mesela, Windows vista çekim belirli bir kalitenin altındaki Wirelessları size göstermez. Eger siz onlarıda görmek istiyosanız o zaman Back Trace gibi bir işletim sistemi kurmalısınız. Ben Back Trace 2'yi öneriyorum. Zaten Back Trace Wireless şifrelerini kırmak için yapılöış bir işletim sistemi. İnternetten küçük bir araştırmayla Back Trace'yi bula bilirsiniz.
    Ses artırma olayları iste yapıla bilir. Hatta Bunu artıran programlar bile var. Ama ben Programla ugraşamam diyosanız sanırım Bios'tan ve ya Yönetimden yapa bilirsiniz. Ama bu yöntemi önermiyorum. Çünkü programlar ses sistemini bir yere kadar zorlar ama siz nereye kadar zorlandıgını bilmiyosunuz. Ses sistemini patlata bilirisiniz. Birde sesi artırdıgınız da sizde göreceksiniz ses kalitei berbatlaşıyo. Bir süre sonrada hiç bir şey anlamamaya başlıyosunuz. Hadi digelim ses seviyesini ayarladınız ve size görede kalitesi iyi ise genede ses sisteminin ömrünü kısaltırsınız ve eger Laptopunuzun ses sisteminin bu şekilde patlatırsanız Garanti kapsamına girmeyeceginide unutmayın.

Banned user
    Katılım tarihi
    14.01.2008
    Nereden
    ankara
    Like
    0 defa

yazılım güncellemeleri var intelin wep sayfasına gidip bakabilirmisin kablosuz bağlantın için yazılım çıkmıstı önbort intel kullanıyor INTEL 3945AB sorun yaşamaman gerekiyor pc ayarlardan da oluyor bazen tabı genelde pc ile ilgili deyil vericiler , yansıtıcılar ve kapsama alanları yayın sinyalinin özellikleri bulunduğunuz yerde konumda sinyalin zayıf kalması filan ile alakalı pc driver agent ve bios agent plus yaızlımların ile taratabilirmisin bunlar sayesinde eksikliklerini eski yazılımlarını , yazılım sürümlerini görmen koay oluyor sonrada tamamlıyorsun güzel birşey