Results 1 to 3 of 3

laptop yavaslama & takılma problemi

Bu sayfada Donanım kategorisindeki Notebook forumunda laptop yavaslama & takılma problemi başlıklı konu tartışılıyor; arkadaslar son gunlerde cok sinir bozucu bi olayla karsi karsiyayim ve nedenini tam olarak anlayip cozememek sinirime extra bi katki ...

New Member
    Katılım tarihi
    14.01.2010
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

laptop yavaslama & takılma problemi

arkadaslar son gunlerde cok sinir bozucu bi olayla karsi karsiyayim ve nedenini tam olarak anlayip cozememek sinirime extra bi katki yapiyor.

sorun soyle gelisti, kaldigim yerde nete lan 'den kabloyla baglaniyorum, bi gun baglanti koptu, net kesildi zannettim , fakat sonra anladim ki durum benle alakali cunku ayni kablodan bi baskasi nete baglanabiliyordu. agi ve ip adresini gordugu halde kesinlikle nete baglanamadm. akilllara gelebilcek herturlu seyi denedikten (antivirus ivir zivir) sonra olmayinca umidi kesip bastim formati. tertemiz makineye driverlari yukledigimde de bana misin demedi ve sorun devam etti. iki gun sonra ise anlayamadigim bir sekilde calismaya basladi ve nete girebilmeye basladm.bu da sorunun donanimla ilgili oldugunu gosteriyor.

ve o formattan sonra yine tertemiz makine yavas calisiyor, eski performansa gore gozle gorulur bi dusus war, basit biseye tikladigimda kumsaati cikmamasi gereken yerde iki sn bekledikten sonra aciliyor misal. sistem 4gb ram core2duo 2.00 ghz.

ilk problemi sorunun donanim bazinda olabileceginden oturu anlattim, velhasil muskul durumdayim, bu konuda yardim ve tavisyelerinizi bekliyorum, yoksa kircam aleti.

tsk.

New Member
    Katılım tarihi
    17.01.2010
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    Like
    0 defa

Ynt: laptop yavaslama & takılma problemi

Sisteminin yavaş olmasının sorununu çözebilecek bir program önerebilirim.

Programın adı:Error Repair Professional

Bu program ile sitemini hızlandırabilirsin.

New Member
    Katılım tarihi
    14.01.2010
    Nereden
    istanbul
    Like
    0 defa

Ynt: laptop yavaslama & takılma problemi

tesekkurler denicem ama olayin donanimsal oldugunu dusunuorum, cunku formatlardan sonra bile ayni. ram yada hdd hatasi mi bilemiyorum. anakartin tozlanmasindan oturu olabilecegini soyleyenler var ki oyle bi hata yaptim, tozu iceriye ufleyerek. bir de xp kurmaya calisirken bikac onyuklemeden sonra mavi ekran cikiyor ve yukleme devam etmiyor, mavi ekranda da sisteminiz bi hasara onlem olarak kapatildi gbi bisey yaziyor. ama sadece xp kurarken oluyor bu. 6 aylik makine sapitti, az kaldi bende sapiticam.