Results 1 to 2 of 2

Videodan sesi ayırarak kaydetmek

Bu sayfada hARDWAREMANIA kategorisindeki 365 Konu forumunda Videodan sesi ayırarak kaydetmek başlıklı konu tartışılıyor; Merhaba, Bir filmden sevdiğimiz bir müziği kaydedebiliriz. Bunun için VirtualDub programını kullanacağız. Program ücretsizdir. İlk önce programı açıp, filmi yüklüyoruz. ...

hARDWAREMANIAC escobar Avatar
    Katılım tarihi
    15.03.2006
    Nereden
    Ankara
    Like
    1 defa

Videodan sesi ayırarak kaydetmek

Merhaba,

Bir filmden sevdiğimiz bir müziği kaydedebiliriz. Bunun için VirtualDub programını kullanacağız. Program ücretsizdir.

İlk önce programı açıp, filmi yüklüyoruz. Örnek olarak ben Jumper filminin sonundaki müziği kaydetmek istiyorum.

Öncelikle videoda müziğin çalındığı sahneleri ayıklıyoruz. Bunun için müziğin başladığı kareye kadar olan ve müziğin bittiği kareden sonraki yerleri silerek sadece müzik olan yeri ayıklayacağız. (Programda altta ok işaretiyle gösterdiğim iki buton ile yerleri işaretleyerek "delete" tuşu silebiliriz.) Filmin başlangıcına ilk işareti, müziğin başladığı yere de son işareti koyarak siliyoruz. Müziğin bittiği yerden filmin sonuna kadar olan yeri de aynı şekilde sileceğiz.

Audio sekmesinde "direct stream copy"i seçiyoruz. (encode işlemini daha hızlı yapmak için)

Son olarak "save wav"dan kaydediyoruz. wav dosyası olarak müziği kaydettik. isterseniz mp3 converter programları ile mp3'e de çevirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

V.I.Member 2-RuN Avatar
    Katılım tarihi
    25.08.2008
    Nereden
    Adana
    Like
    1 defa

Ynt: Videodan sesi ayırarak kaydetmek

Teşekkürler.. Güzel çalışma..

Download Linki yoktu...

BURADAN INDIREBILIRSINIZ