Sayfa 1, toplam 3 123 SonSon
Results 1 to 10 of 23

Kablolu modemle kablosuz bağlantı

Bu sayfada İnternet kategorisindeki ADSL forumunda Kablolu modemle kablosuz bağlantı başlıklı konu tartışılıyor; Arkadaşlar benim 5 yıllık yaşlı bir masaüstüm var. Bir de loopcomm 4 portlu kablolu bir modemim var. Bilgisayarın denetim masası ...

Silver Member aybensermi Avatar
    Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2

Kablolu modemle kablosuz bağlantı

Arkadaşlar benim 5 yıllık yaşlı bir masaüstüm var. Bir de loopcomm 4 portlu kablolu bir modemim var. Bilgisayarın denetim masası na girdiğimde her seferinde kablosuz bağlantı oluştur seçeneği çarpıyor gözüme. Yeni bir modem almadan, aynı adsl hattı üzerinden, mevcut modeme bir aparat takarak yada bir program yükleyerek yani herhangi bir şekilde nasıl kablosuz bir bağlantı oluşturabilir ve laptopumla evin herhangi bir yerinden internete bağlanabilirim. Bağlanabilirsem bu faturaya etki eder mi ?

V.I.Member bur4k Avatar
    Katılım tarihi
    05.12.2006
    Nereden
    afyonin):
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    4

Ynt: Kablolu modemle kablosuz bağlantı

aparatlar oluyor ama pahalı galiba onun yerine kablosuz internete sahip yeni bir modem almak aynı fiyata geliyormuş.faturaya etki meselesi interneti kullanmana bağlıdır aparat arttırmaz (tabi şifre koymazsında başkaları bağlanırsa o ayrı)

hARDWAREMANIAC
    Katılım tarihi
    08.07.2006
    Nereden
    İzMiT
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

masaüstü bilgisayarına usb wifi veya pcı wifi takacaksın modemin ile de access point kullanarak kablosuz bağlantı elde edebilirsin.

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2

Alıntı kalpazan tarafından iletildi. Mesajı göster
    masaüstü bilgisayarına usb wifi veya pcı wifi takacaksın modemin ile de access point kullanarak kablosuz bağlantı elde edebilirsin.
    Kalpazan çok teşekkür ederim ama biraz daha açarsan seviirim Usb yada pci wifi nedir ? Kasanın içine mi takacam yoksa arka panele mi ?

hARDWAREMANIAC
    Katılım tarihi
    08.07.2006
    Nereden
    İzMiT
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

Alıntı babyofjackie tarafından iletildi. Mesajı göster
    Kalpazan çok teşekkür ederim ama biraz daha açarsan seviirim Usb yada pci wifi nedir ? Kasanın içine mi takacam yoksa arka panele mi ?
    kasanın içine takılan pcı EDIMAX EW-7128G 54Mb Wi-Fi PCI KART | Kablosuz Ürünler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş
    usb ye takılan da usb wifi. D- Link DWA-110 54 Mbps USB Wireless Adaptör | Kablosuz Ürünler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş
    30 YTL ye işini görecek bir ürün alabilirsin

Member
    Katılım tarihi
    11.09.2005
    Like
    0 defa

Kısaca alacağın bu aparatlarla kablosuz modem aynı fiyata gelir

hARDWAREMANIAC
    Katılım tarihi
    08.07.2006
    Nereden
    İzMiT
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

Alıntı cerasous tarafından iletildi. Mesajı göster
    Kısaca alacağın bu aparatlarla kablosuz modem aynı fiyata gelir
    ikisinden birisini masaüstü pc için mecbur alacak zaten.

80-90 YTL'ye bir de kablosuz modem alır ap alıp kalabalık yapmaz boşuna.

hatta böyle bir ürün al tam senin ihtiyacın olan bir set
    US ROBOTICS 5478 WI-FI ADSL 1PORT+USB ADP9114+5426 | ADSL Modemler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2

Alıntı kalpazan tarafından iletildi. Mesajı göster
    Kalpazan ben şimdi bu usb wifi yi alırsam ne başka bir modem ne de aparat almadan aynı adsl hattı üzerinden laptopla da bağlanabilecekmiyim yoksa başka bir aparat almam lazım mı ? Eğer başka hiçbirşey almadan bağlanabileceksem neden modem alsan da aynı fiyata gelir diosunuz ? 30 liraya kablosuz modem var da benim haberim mi yok ?
    En son aybensermi tarafından düzenlendi: 05-10-2008 saat 20:21

hARDWAREMANIAC
    Katılım tarihi
    08.07.2006
    Nereden
    İzMiT
    Like
    0 defa
    Blog Mesajları
    2

Alıntı babyofjackie tarafından iletildi. Mesajı göster
    Kalpazan ben şimdi bu usb wifiyi alırsam ne başka ir modem ne de aparat almadan aynı adsl hattı üzerinden laptoplada bağlanabilecekmiyim * Yoksa başka bir aparat almam lazım mı ? Eğer başka hiçbirşey almadan bağlanabileceksem neden modem alsanda aynı fiyata gelir diosunuz ? 30 liraya kablosuz modem var da benim haberim mi yok ?
    bak şimdi tekrar özet geçeyim sana

1) masaüstü pc ile kablosuz bağlanmak için usb veya pci wifi bir donanım alman gerekli bu ürününü 30 liraya da alabilirsin.

2) iş o ürünü almakla bitmiyor çünkü modemin kablolu modemmiş yani wifi özelliği yok yani kablosuz modem değil. bu yüzden ya ap (access point) alıp kablosuz olarak kullanacaksın.ürün bu :ZYXEL G-570S 1 PORT 108 Mbps KABLOSUZ ACCESS POINT | Kablosuz Ürünler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

bu şekilde hem laptop ile kablosuz bağlanacaksın hem de masaüstü pc ile.sana 155 YTL gibi bir rakama mal olacak. ben de sana alternatif olarak bu ürünü önerdim: US ROBOTICS 5478 WI-FI ADSL 1PORT+USB ADP9114+5426 | ADSL Modemler | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

103 YTL gibi bir rakama kaliteli bir ürüne sahip olacaksın diyebiliriz.ürün sana paket olarak gelecek ve içinden bir adet usb wifi bir adette kablosuz modem çıkacak.

hem evde kalabalık olmayacak çünkü modem ve ap arasına kablo çekeceksin iki tane cihaz görünecek.diğer türlü tek cihaz kablosuz yayın yapacak hem de daha ucuza halletmiş olacaksın.

umarım açıklayıcı olmuştur

Katılım tarihi
    12.08.2007
    Nereden
    Ankara
    Like
    4 defa
    Blog Mesajları
    2

Süper Çok teşekkürler