Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon
Results 1 to 10 of 16

klasörleri ve explorer sayfası çok geç geliyorrr yardımmmmm!!!!!

Bu sayfada İnternet kategorisindeki ADSL forumunda klasörleri ve explorer sayfası çok geç geliyorrr yardımmmmm!!!!! başlıklı konu tartışılıyor; selam arkadaşlar benim şöylee bir sorunum var. bilgisayarımı açınca klasörleri yada explorer sayfasını yada vinapı bile açarken cok geç geliyor. ...

Rookie Member
    Katılım tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    muğla
    Like
    0 defa

crying klasörleri ve explorer sayfası çok geç geliyorrr yardımmmmm!!!!!

selam arkadaşlar benim şöylee bir sorunum var. bilgisayarımı açınca klasörleri yada explorer sayfasını yada vinapı bile açarken cok geç geliyor. bu konuda bana yardımcı olabılecek bir arakadaş varsa lütfen yardımlarınızı beklıyorum.. bana yüklenecek bu sorunumu gıderecek bir dosya bile varmı acaba şimdiden teşekkürler ................................

V.I.Member Ryan_KyKlopS Avatar
    Katılım tarihi
    25.02.2005
    Nereden
    Local Area Network
    Like
    0 defa
    makinanızda virsü olabilir.Bilgisayarınız öncelikle iyi bir anivirüs programından geçirin.Daha sonra bilgisayarınızdaki temp,tempory internet files dosyalarını falan boşaltın.Kullanmadığınız programları ve dosyaları kaldırın.Kısacası iyi bir temizlikten geçirin makinanızı.Bu arada sisteminizin özellikleri neydi?

Power Member Duff MC ® Avatar
    Katılım tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    C:\İstanbul>
    Like
    0 defa
    Arkaplanda kullandığın (Anti-Virüs,Firewall...) programlar PCni çok kasıyo olabilir Onun dışında System Mechannic adlı programı kullanmanı öneririm
    Bu sorun daha önceden oluyormuydu?

tansu
    Ziyaretçi
    bu işleri yaparken yani klasörler zor açılırken vs vs.. görev yöneticisinin açarak cpu ya o sırada yüklenen yazılımı görebilirsiniz. Burdan da sonuca bir adım daha yaklaşırız..

V.I.Member semender Avatar
    Katılım tarihi
    03.09.2005
    Nereden
    İstanbul/Plovdiv
    Like
    0 defa
    Bunlar hoş güzel önerilerde makinasının özellikleri nedir.?

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Bunun en çok rastlanan iki sebebi var birincisi makinana bir sistem yigici bulaşmış olabilir tansunun dedidigi gibi sistemde çalışan programalra yedikleri bellek ve cpu miktarlarına bakmanı öneririm bir diger ve en çoj rastlanan durum ise sorunlu unistall edilmiş bir program yada başka sorunu olan bir explorer yönetici eklentisi bu tür sorunlar genellikle registiry üzerinde temizlik ve düzenleme ile düzeltilir buda demek oluyorki profesyonel yardıma ihitacınız var

Rookie Member
    Katılım tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    muğla
    Like
    0 defa

crying arkadaşlar

yine merhaba benım pc biraz eski yani p3 550 mmx 10 gb hdd 128 ram falan yani sizin anlicanız eski ama yinede iyi gidiyordu, son günlerde bu söylediğim sorunlar la karşılaşmaya başladım sık sık peki bana ne öneriyorsunuz.) pc yenile demeyinde:::::::::::!!!!!

Rookie Member
    Katılım tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    muğla
    Like
    0 defa

crying pardon!!

ram 256

Gold Member e-diablo Avatar
    Katılım tarihi
    24.10.2002
    Nereden
    Ankara, Turkey
    Like
    3 defa
    Blog Mesajları
    1
    Ok yenılmee anladıgım kadarı ıle oyun amaclı kullanmıyorsun vallahı sunu soylemelıyımkı su an ekran kartı fanım yandıgı ıcın bende bu yazıları evımde sessızlıgnden dolayı download makınası oalrak kullandıgım p3 500 den yazıyorum no problem calısıyor neyse wındows xp kullanıyorsan sunları bır yap derım

baslat calısıtır "cmd" yaz cıkan akrana alttakı satırı sonra sordugu soruya "e" yanıtını ver mkınanı yenıden baslat

chkdsk /f

Bu ıslem makına acılısında dısk verılerını kontrol edecek ve hataları duzeltecektır bundan sonra brıde defrag yap makına buyuk oranda rahatlıyacaktır

Bırde program ekle kaldırdan ıhtıyacın olmayan herseyı kaldır gereksız seyler genelde sorun yaratır

tansu
    Ziyaretçi
    Merhaba, daha önce başka bir forumda minimalist pc için yazılım konfigruasyonu oluşturmaya çalışmıştım.. Benim de bir adet kullandığım celeron400 160MB ram makina var.. Şu anda birlikte çalışan şu programlar kurulu ve performansı gayet iyi. Tavsiye ederim.
    Minimalist yazılım konfigurasyonunda son durum:
    Anti-virus: f-prot
    Firewall: windows firewall
    Web tarayıcı: maxthon
    MP3 player: winamp lite
    video oynatıcı: vlc player
    Mesajlaşma: miranda

şimdilik durum bu ve gayet hızlı çalışıyor.
    Bunu zamanla daha da geliştirmeyi düşünüyorum. Bildiririm.

Sayfa 1, toplam 2 12 SonSon